Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że piszecie o tych tv to na przyszłość człowiek się 5 razy zastanowi zanim coś kupi.

Ehh powiem tak za dużo informacji to też źle. Ja np jak kupowałem ks7000 to przeczytałem jakieś dwie recki i wyszło że mega tv do gier. Sprawdziłem w sklepie obraz, spodobał mi się i wziąłem. Nie mam z nim żadnych problemów i jestem mega zadowolony. Jakbym np brał do siebie te opinie że się rozkleja, to pewno bym go nie wziął i dalej szukał tego idealnego. Co do rozklejania to mam gwarancję więc w ogóle się tego nie bałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak tylko przynajmniej wiadomo z takich relacji jak te serwisy działają i naprawa w ramach gwarancji. Ogólnie mowiąc dziadowsko. Ja w ciągu ostatnich kilku lat to kupowałem budżetowe tv i jakby się coś z(pipi)ało to wiadomo że zawsze jest szkoda ale nie płakałbym po nich. Natomiast im wiecej tej kasy pakujesz to twoje wymagania rosną a tutaj takie kwiatki. Może to kwestia przypadku albo to forum jest przeklęte i lepiej trzymać się z daleka :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze male sprostowanie tych trybow HDMI w Panasonicu - jedynie gdzie moge zmienic ten tryb to przy HDMI 2 (bo tam obecnie mam podłączony amplituner Denona), na HDMI 1 musi zostac Tryb 2. 

 

Tryb1: Format koloru YUV420, HDR obsługa jedynie 2K

Tryb2: Format koloru RGB, HDR obsługa 2K/4K

 

Czyli serwis tez ma racje tylko polowicznie... Bede dzisiaj sprawdzal!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No zobaczymy, moze to rzeczywiscie przez to, ze Tryb 2 byl na Denonie (wlacza sie automatycznie z telewizorem, a przeciez wyswietla maksymalnie 720p). Ogolnie u siebie duzo kombinowalem, bo chcialem sie pozbyc pilotow - od dekodera, amplitunera itp. i obecnie wszystko mam podłączone tak, by operować wyłącznie 1 pilotem Panasonica.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zakładając, że mamy do wydania od 4500 do 15000 zł i chcemy minimu 55" to teraz i tak dużo łatwiej podjąć decyzje niż jeszcze 4 miesiące temu. Bo albo kupujesz KS7000 (a jeśli chcesz zakrzywiony ekran to KS9000) albo nowe Sony XE90 lub X93. Jeśli ktoś chce OLEDa to znów ma tylko jeden wybór czyli LG B6. Z pośród tegorocznych modeli to tak naprawdę zostaje mu tylko Sony.

OLEDy od LG jak się pojawią będą dużo droższe niż seria XE - pewnie jak w zeszłym roku start od 15000 za 55".

Samsung w tym roku niestety się nie liczy.

 

Kupowanie FULL HD (nawet z HDR) mija się kompletnie z celem. No chyba, że ktoś zakłada zmianę TV za 2 lata. Jeśli chcemy TV na 3-5 lat to tylko 4K.

Odnośnik do komentarza

Z recki DX900

 

W świetle powyższych faktów DX900 zasłużył na najwyższą ocenę za kontrast i jakość czerni. Tak zaawansowany system podświetlenia sprawia, że telewizor jest w stanie zapewnić czerń, która przypomina czerń OLED’ową. Oczywiście OLED byłby nieznacznie lepszy od DX900, jednak ten drugi reprezentuje już tak wysoki poziom, że naprawdę nie będziemy potrzebować więcej. Tym bardziej jeśli zastosujemy np. podświetlenie tła za telewizorem świetlówką. Wtedy sądzę, że byłby problem w odróżnieniu OLED’a od DX900.

Na co komu oled :D

Odnośnik do komentarza

To ta racka zanim dostali Oleda do testow i spustow nie bylo konca ? Wyłączysz adapcyjne podswietlenie - clouding i jeszcze ten cytat - "idealna czern z lama za telewizorem" xDDDDD.  Ja wiem, ze Oledy nie sa bez wad, ale przy tych wszystkich wadach LCD to telewizory znacznie bardziej zblizone do idealu.

 

Ins - nie bedzie nowego flagowca w tym roku, nadal DX900 beda sprzedawac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jestem zupełnym świerzakiem tutaj jak i w temacie tak więc witam serdecznie wszystkich.

Widzę że trafiłem w końcu na fachowe forum.

Zakręcony mocno w temacie zakupu tv dla syna i liczę że w końcu tu otrzymam konkretną podpowiedź:)

Mam zamiar zakupić tv do gier pod PS4. Pokój niestety mały, odległośc od ekranu 1.5m  wchodzi w grę 40 cali (32" ale to zbyt mały?)

Szukam tv z matrycą 100/120Hz ale przy tej wielkości to raczej nierealne żeby się pokryło z niskim opóźnieniem czasowym (maks do 35 ms) więc matryca chyba tylko 60Hz. Myślę m.in o Samsung UE40j6240 ale nigdzie nie mogę znaleść info o input lag tego tv niemniej chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?

Odnośnik do komentarza

 

 

Wadą DX900 jest tylko lag bliski 50ms. Wszystko inne to referencja.

Jeszcze jakby pobór prądu miał referencyjny. :whyyy:

Natomiast co do opóźnienia, oczywiście im jest mniejsze tym lepiej, jednak 40ms w niektórych tv nie powinno być przeszkodą dla gracza.

To w jakich tv taki lag nie jest a w jakich jest problemem?

 

 

 

Na pewno nie jest w KS7000.

Odnośnik do komentarza

Odniosłem się do tych 40 ms i że w niektórych tv nie powinny być problemem. Że niższy lag to lepiej to ja dobrze wiem, sam jestem na to uczulony. Czy panasonicki mają jakąś tajną technologię która sprawia że 50 ms lag nie czuć w fpsach? Jeśli ten hdr tak oślepia to może faktycznie jest spoko ;)

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Niestety coś nie idzie ze sprowadzeniem mojego B6 na czas. Nadal chyba jeszcze nie został wysłany (jutro będę wiedzieć). Sprzęt jeszcze nie opłacony więc zacząłem szukać innego sklepu i coś takiego znalazłem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6777314877

 

Mają telewizor tysiaka taniej niż u mnie, twierdzą że z polskiej dystrybucji, dowóz przez nich prosto do domu, podłączenie i sprawdzenie czy wszystko działa tak jak trzeba.

 

Ktoś słyszał o tym sklepie lub robił tam zakupy ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...