Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

cena niesamowita - ja dalej walcze z serwisem, po zmianie trybow dzisiaj znowu odpalilem konsole (co prawda TV byl ustawiony na AV), ale czy przelaczajac pozniej an HDMI powinienem zobaczyc cos takiego:

http://easye.home.pl/panasonic/d.mp4

 

no nie sadze...

Odnośnik do komentarza

jakby mi oddali pieniadze na 100% wzialbym oleda 55, ale oni tez pisza w taki sposob jakby kasy zwrocic nie chcieli. 

Teraz pewnie beda chcieli zabrac telewizor do serwisu, czekam na ich telefon, bo kontaktowalem sie glownie mailami, a przed weekendem i tak mi nie zalezy, by po raz kolejny go zabrali.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

@Krzysiek - nie potrzeba Ci zadnego kabla HDMI 2.0 - to jedna wielka sciema producentow, ktora lykneli jak zwykle konsumenci. Kazdy kabel HDMI High Speed (1.4 np.) obsluzy Ci 4K, HDR i 60Hz.

 

@Ins - ciagle uwazam ze poki co za wczesnie - po pierwszej wymianie matrycy (tlumacza sie ze nie mialem 2 razy wymienianej matrycy, bo krzywa od razu zabrali i jej u mnie nie zostawili) uzupelnilem wszytskie papiery odnosnie zwrotu kasy, zwlaszcza jak zobaczyłem problemy z obrazem i ten swiecacy pixel, serwis do dzisiaj byl ze mna w kontakcie mailowym, bo wysyłał mi instrukcje (jak te tryby) do sprawdzenia, dzisiaj sie okazalo, ze nie pomogly, wyslalem zdjecia pixela i teraz czekam na ich odpowiedz.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

mam pytanko czy macie czasem tak że hdr szaleje. Wczoraj oglądając iron fista w pewnym momencie ekran jaśniał i ciemniał co chwilę. Zastanawiam się czy to wina zwolnienia na łączu i przez to hdr się co chwila zatrzymywał. Problemu nie uświadczyłem grając z hdr w takie gry jak horizon na ps4 czy mass effect, ffXV i forza na xbox one. Nie miałem też tego problemu oglądając filmy na xbox one w 4k z hdr. Tylko w netflix pierwszy raz. Zastanawiam się też czy netflix sam hdr łapie czy trzeba go uruchomić w opcjach na ks 9000. Bo w grach i filmach mam na górze napisane "Otwarza się obraz hdr" a tutaj nic.  

 

 

Ktoś z was ma netflixa w opcji 4k hdr? Albo może co innego odtwarzał w streamingu 4k i wie jak to skonfigurować? 

Odnośnik do komentarza

Sprawdz czy tez nie masz czasami adapcyjnego podswietlenia ustawionego na maksa (w samsungu moze nazywac sie to inaczej - poszukaj jakiegos wsparcia dla lepszej czerni) -pewnie chodzi o to, ze LCD nie wyrabia z tak szybko zmieniajaca sie scena, z jasnej na ciemna. Wylacz najlepiej w ogole ta opcje i wtedy zobacz. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ano sprawdzę przez xbox one s dzisiaj. Nie lubię oglądać netflixa na konsoli jak apka na tv tak fajnie i szybko działa :D No ale jak będzie trzeba to przesiądę się.  

 

@Easye raczej nie to bo by szalał obraz jak ostatnio grałem w andromede w końcu w gierkach sceny często dynamicznie się zmieniają. No ale dzięki i tak zobaczę czy taką funkcje mam w menu po pracy 

Odnośnik do komentarza

Niestety coś nie idzie ze sprowadzeniem mojego B6 na czas. Nadal chyba jeszcze nie został wysłany (jutro będę wiedzieć). Sprzęt jeszcze nie opłacony więc zacząłem szukać innego sklepu i coś takiego znalazłem:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6777314877

 

Mają telewizor tysiaka taniej niż u mnie, twierdzą że z polskiej dystrybucji, dowóz przez nich prosto do domu, podłączenie i sprawdzenie czy wszystko działa tak jak trzeba.

 

Ktoś słyszał o tym sklepie lub robił tam zakupy ?

 

 

Na forum hdtv polecają taki sklep. Przynajmniej jest sprawdzony.

 

http://allegro.pl/oled55b6v-lg-55b6v-4k-uhd-smart-harman-kardon-hdr-i6762017823.html

 

http://www.sonex.com.pl/

Odnośnik do komentarza

Widziałem w odpowiednim temacie, ale w tym przypadku nie przywiozą mi telewizora do domu (gratis) i nie sprawdzę go przed zakupem. Wysyłka kurierem nie wchodzi w grę w przypadku telewizora. 

Jeśli dowożą do domu to możesz spróbować, tylko aby tam była opcja żeby im zapłacić przy odbiorze. No i trzeba mieć nadzieję, że nie pojawi się jakiś dres przed drzwiami zamiast tv :)

Odnośnik do komentarza

Mam numer seryjny od tego sklepu, ale na infolinii nie mogą mi sprawdzić czy faktycznie z polskiej dystrybucji ... No to chyba jednak nie kupię taniej. 

Chwilę temu natomiast dzwonili ze sklepi w moim mieście i dziś powinni mieć ten zamówiony model z polskiej dystrybucji. Tysiak więcej ale 100% pewność co do dystrybucji i sklep niedaleko. 

Odnośnik do komentarza

ano sprawdzę przez xbox one s dzisiaj. Nie lubię oglądać netflixa na konsoli jak apka na tv tak fajnie i szybko działa :D No ale jak będzie trzeba to przesiądę się.  

 

@Easye raczej nie to bo by szalał obraz jak ostatnio grałem w andromede w końcu w gierkach sceny często dynamicznie się zmieniają. No ale dzięki i tak zobaczę czy taką funkcje mam w menu po pracy 

W grach tez nie widze tego jak mam wlaczone, a na netflixie juz tak. 

Tez chyba nie mam powiadomien o tym, ze HDR sie wlacza (albo nie pamietam), ale to przeciez widac w ustawieniach od razu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

mam pytanko czy macie czasem tak że hdr szaleje. Wczoraj oglądając iron fista w pewnym momencie ekran jaśniał i ciemniał co chwilę. Zastanawiam się czy to wina zwolnienia na łączu i przez to hdr się co chwila zatrzymywał. Problemu nie uświadczyłem grając z hdr w takie gry jak horizon na ps4 czy mass effect, ffXV i forza na xbox one. Nie miałem też tego problemu oglądając filmy na xbox one w 4k z hdr. Tylko w netflix pierwszy raz. Zastanawiam się też czy netflix sam hdr łapie czy trzeba go uruchomić w opcjach na ks 9000. Bo w grach i filmach mam na górze napisane "Otwarza się obraz hdr" a tutaj nic.  

 

 

Ktoś z was ma netflixa w opcji 4k hdr? Albo może co innego odtwarzał w streamingu 4k i wie jak to skonfigurować? 

Ja mam netflixa w 4kHDR i nie zauważyłem tego problemu, ale muszę przyznać że mało raczej z HDR na netflixie oglądałem :-) Przypadek o którym piszesz ze ściemnianiem obrazu trafia mi się od czasu do czasu w NBA 2k17 kiedy jestem na sali treningowej i mam tam ustawiony neonowy kwadrat na tablicy od kosza - który w HDR daje bardzo po oczach :-) Z tego co czytałem na hdtv w testach sony xd9305 taka sytuacja zdarza się kiedy duże natężenie światła trwa nieco dłużej, wtedy tv "męczy się" (samsungi też z tego co piszą tak mają ale szybciej się "regenerują") Co do Netflixa w 4k to niestety na PS4 apka nie ma opcji HDR a w tv jest, ale tv nie mam do kina podpiętego więc wolę oglądać z ps4, zwłaszcza, że tytuły w HDR na netflixie nie specjalnie mnie interesują. Poza NBA w innych grach nie uświadczyłem tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza

Jestem zupełnym świerzakiem tutaj jak i w temacie tak więc witam serdecznie wszystkich.

Widzę że trafiłem w końcu na fachowe forum.

Zakręcony mocno w temacie zakupu tv dla syna i liczę że w końcu tu otrzymam konkretną podpowiedź :)

Mam zamiar zakupić tv do gier pod PS4. Pokój niestety mały, odległośc od ekranu 1.5m  wchodzi w grę 40 cali (32" ale to zbyt mały?)

Szukam tv z matrycą 100/120Hz ale przy tej wielkości to raczej nierealne żeby się pokryło z niskim opóźnieniem czasowym (maks do 35 ms) więc matryca chyba tylko 60Hz. Myślę m.in o Samsung UE40j6240 ale nigdzie nie mogę znaleść info o input lag tego tv niemniej chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?

 

Podbijam, bo post zatwierdzany dla nowego usera i gdzieś utknął na wczoraj. 

Odnośnik do komentarza

Czy to prawda, że gry w Full HD chodzą gorzej na telewizorach 4k? W sensie brzydziej? Czy to jakiś mit?

Na monitorach to prawda. Nie wiem jak na TV (a szczególnie wszystkich). Chodzi tu o skalowanie - metodą wspólną dla wszystkiego. Wydaje się, że powinno być proste bezstratne 4:1 czyli 4 piksele z 1, a tu się okazuje że tak nie jest. Widziałem algorytmy, ich działanie i obrazki, ale linka nie pamiętam, więc uproszczę sprowadzając do absurdu: jeśli mamy obok 2 punkty biały i czarny to jak z nich zrobić 4 (w poziomie)? Najprościej 2 + 2, niestety może też być średnia czyli dwa szare jeden bardziej drugi mniej :) Powtarzam upraszczam!

 

 

A jeśli ktoś gra w trybie gra z wyłączonymi upłynniaczami to ilość herców ma znaczenie?

 

Ma. Obraz jest wyraźniejszy kosztem powielania krawędzi (dobrze widoczne na obrazkach z tftcentral i różnych ustawieniach od 60 Hz, 100, 120 do 144). Na 60 Hz masz tam rozmycie. Co kto lubi, mnie na TV takie kilka krawędzi pionowych drzew, budynków, rąk wkurza bardziej niż rozmycie (najprościej to testować robiąc wolny obrót lewo prawo).

Odnośnik do komentarza

Dobra, tak czytam wyrywkowo temat i wychodzi na to, że bez budżetu powyżej 5-6k nie zakupię nic wartego uwagi? Szukałem czegoś w granicach 2,5-3,5k. Teoretycznie UHD jest mi (jeszcze) niepotrzebne na razie skoro do oglądania mam Netflix w standardzie plus mam białą ps4 ALE tv będzie służył długie lata więc pewnie za te kilka lat podepnę ps5 (albo wcześniej pro), a Netfilxa dźwignę do premuim. Powoli nudzę się 32 calami samsunga, a szczerze gubię się już w tych funkcjach nowych tv. Ech... Rubina to wystarczyło kiedyś pieprznąć pięścią i obraz był git, a teraz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...