Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

B7 będzie na starcie kosztować tyle samo co C7 czyli koło 13/14 tysięcy. Mowa oczywiście o 55 calach z polskiej dystrybucji. Pewnie sprowadzane zza granicy będą za ok. 12 koła.

 

Ja kupowałem w Digital+ w Łodzi za 8750zł (55"). Można znaleźć w necie za ok. 8000zł ale nie radzę brać takiego telewizora kurierem. Ja wolałem dopłacić i odebrać osobiście w sklepie w moim mieście . Dzięki temu mogłem przetestować telewizor przed zakupem.

 

PS. Ciężko znaleźć taniej nową 65tke, dlatego też zły jestem na siebie, że nie wziąłem za 12500 jak miałem okazję.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę teraz też jest takie promo na stronie LG że zwracają 500. Ok, rozejrzę się. Dzięki. Ale rozumiem że po testach KS7000 i innych podobnych lcd nie żałujesz zakupu B6? Polecasz? Zastanawia mnie tylko w recenzjach hdr - jak to jest -niby jasność mniejsza niż w topowych lcd ale nadrabia czernią i wygaszaniem rajt?

Odnośnik do komentarza

Miałem KS7000, teraz mam LG B6. Kolosalna różnica. Tutaj nie ma o czym gadać;)

 

Ta czerń powoduje, że HDR mimo niższych cyferek robi większe wrażenie. Nic nie rozjaśnia sie wokół i wzrok skupia sie całkowicie na efekcie. Ciężko to wytłumaczyć, trzeba to po prostu zobaczyć.

 

IMO HDR na LCD ma sens w przypadku FALDÓW i podczas seansów dziennych lub przy mocnym oswietleniu.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dobra sprawdziłem tego netflixa dzisiaj. Na xbox one s bez problemu z iron fistem. Włączyłem jeszcze raz ten sam fragment na tv i ... poza jednym momentem też bez problemu. Poczytałem troszkę i wynika z tego że to wina łącza. Aplikacja na konsoli buforuje więcej na zapas i jak chwilowo masz czkawkę to tego nie odczujesz ale w przypadku apki na samsungu jak internet się przyblokuje to hdr szaleje. Jakoś lata między full hd a 4k przez dłuższą chwilę. W przypadku obrazu 4k bez hdr mało odczuwalne ale w przypadku czegoś z hdr są te zmiany jasności.

Ja generalnie zauważyłem to w Netflixie przy oglądaniu czegoś z napisami... jak wchodzą napisy to podbija jasność całej sceny, nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza

 

Dobra sprawdziłem tego netflixa dzisiaj. Na xbox one s bez problemu z iron fistem. Włączyłem jeszcze raz ten sam fragment na tv i ... poza jednym momentem też bez problemu. Poczytałem troszkę i wynika z tego że to wina łącza. Aplikacja na konsoli buforuje więcej na zapas i jak chwilowo masz czkawkę to tego nie odczujesz ale w przypadku apki na samsungu jak internet się przyblokuje to hdr szaleje. Jakoś lata między full hd a 4k przez dłuższą chwilę. W przypadku obrazu 4k bez hdr mało odczuwalne ale w przypadku czegoś z hdr są te zmiany jasności.

Ja generalnie zauważyłem to w Netflixie przy oglądaniu czegoś z napisami... jak wchodzą napisy to podbija jasność całej sceny, nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.

Mam to samo i tylko w Netflixie. Na BD czy filmie puszczonym po HDMI z lapka tego efektu nie mam. Mowie o filmach 4K/1080p. Co ciekawe efekt ten mam od którejś aktualizacji apki netfliksa czy to w TV czy to w PS4

Odnośnik do komentarza

Edit b6 zamówiony. W czwartek dam znać jak świeci.

 

Gratulacje :) Za ile dorwałeś jeżeli można wiedzieć ?

 

Mam to samo i tylko w Netflixie. Na BD czy filmie puszczonym po HDMI z lapka tego efektu nie mam. Mowie o filmach 4K/1080p. Co ciekawe efekt ten mam od którejś aktualizacji apki netfliksa czy to w TV czy to w PS4

Netflix u mnie bezproblemowo na LG B6, na KS7000 gdy sceneria była ciemna to jasne napisy powodowały, że rozjaśniał się pionowy pas na ekranie. Było to bardzo widoczne przy zgaszonym świetle.

Odnośnik do komentarza

Ins a jak filmy? Zapuszczałeś takie SW lub Grawitacje albo coś co ma ciemne sceny? (Albo coś w UHD? :)) Grzebałeś coś w ustawieniach czy jedziesz np na isf czarny czy jakoś takoś?

W UHD oglądałem demka i prezentują się kosmicznie :) Na Netflixie muszę sprawdzić jak wygląda materiał w 4K, ale to jest tylko stream i na pewno nie może się równać z płytką. Mam natomiast Interstellar na blu-ray'u w 1080p i ta oledowa czerń w wielu scenach rozkłada na łopatki. Dodatkowo jak jest zgaszone światło to czarne pasy zlewają się z otoczeniem i nie wiadomo gdzie zaczyna się telewizor :)

 

Cały czas grzebie w ustawieniach ale chyba już mam coś co mi bardzo pasuje jeżeli chodzi o SDR i HDR w grach. Natomiast jeżeli chodzi o filmy to używam tych ustawień http://uk.rtings.com/tv/reviews/lg/b6/settings, zmieniłem tylko z Ciepły 2 na Ciepły 1 i całkiem nieźle to się prezentuje jak na skopiowaną kalibację z innego telewizora ;]

 

Ja też mam pytanie - czytam że ten TV ma całkiem niezłe głośniki - ins jak to słychać? Daje radę?

Hmm ciężko mi coś powiedzieć bo ustawiłem tryb dźwięku "kino" i do tej pory nie miałem głośności na więcej niż "10" ;P

 

PS. Jest jeden fajny patent dla ludzi, którzy nie wieszają telewizora. Dzięki temu, że łączenie podstawki z telewizorem jest przezroczyste wydaję się, że sprzęt "lewituje". Przynajmniej u mnie tak to wygląda ;P

Edytowane przez Ins
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...