Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowym firmware 1180 ten problem już nie istnieje, jak nie pobrało Wam automatycznie to pobierzcie update ze strony Samsunga. Wtedy wchodzicie w ustawienia > system> ustawienia eksperckie > Anynet+ (HDMI-CRC) przestawiacie na wyłączone i po problemie z przełączaniem.

 

@Mantis, pamiętaj, że w trybie "gra" jak grasz w grę z HDR to trzeba ręcznie przestawić w ustawieniach eksperckich podświetlenie na maksymalną wartość 20, Diody Smart LED na wysokie. Nie polecam włączanie żadnych dynamicznych kontrastów, to sztucznie podbija kontrast i wiele szczegółów znika (sprawdzałem to dokładnie na wielu materiałach) O ile w KS7500 jeszcze to czasem korciło, to na KS9500 masz tak mocny HDR, że nie ma najmniejszej potrzeby tego robić.

Edytowane przez hennepin
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I pewnie cena też większa. Szkoda, że B6J nie ma 65 cali w cenie do 9 tys to już bym dorzucił hehe. Dobra, przeczytałem Twoje opinie i Insa na temat modelu B6 oraz liczne recki na YT i hdtv Polska i wychodzę z założenia, że pomimo ulepszaczy w bravii XE9005 to jednak Oled od LG wygrywa. Nie powiem, wcześniej miałem dwie bravię i szanuję markę Sony no i z racji tego, że już bardziej napaliłem się na Oled mam kilka pytań właśnie do Was chłopaki bo użytkujecie już jakiś czas ten model.

 

1. Bravia posiada tryb Motion Flow, który daje ciekawy efekt, upłynnia ruch i gry w 30klatkach/sek wyglądają prawie jak 60 :) efekt jest bardzo ciekawy i mam pytanie czy B6 (chyba TrueMotion) to to samo?

 

2. Czy faktycznie input lag w tym tv daje jakieś różnice? Bo szczerze to nigdy tego nie dostrzegałem

 

3. Posiadam soundbar sony ht, którego łączę do wejścia zwrotnego ARC, z tym że b6 nie ma chyba tego łącza więc normalnie do optyka i nie straci się na jakości dźwięku?

 

4. System Android jest zamulasty w tv sony i pewnie w xe9005 nie jest inaczej, jak sprawdza się webos i czy wychodzą regularnie aktualizacje do modeli z 2016 jaki jest chociażby B6?

 

5. W recenzji przeczytałem, że samo wykonanie tv jest dość średnie, zwłaszcza z tyłu tragiczny plastik, czy tak jest na żywo?

 

6. Gdzie zastanowić się nad zakupem B6? Allegro, oficjalny lg czy jakiś euroagd/saturn/mm?

 

7. Pilot do tv posiada wyszukiwanie glosowe i jakiś touch pad?

 

KURDE ciągle piszę B6J a jaka jest różnica pomiędzy J a V?

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

1. Tak

2. Ja dostrzegłem teraz, ale zawsze miałem IL w telewizorach >45-60 mls, pierwszy raz mam TV z tak niskim IL

3. Jest ARC – mam tak amplituner podłączony.

4. Póki co to najlepszy system jaki w telewizorach miałem - ostatni update do B6J pojawił się chyba w kwietniu.

5. Dla mnie telewizor wykonany jest rewelacyjnie, ale też nigdy nie miałem tak cienkiego telewizora, na tył nie zwróciłem aż tak uwagi, bo od razu zawisł na ścianie, dla mnie jedynie pilot jest średni.

6. Ja kupiłem na allegro, z płatnością przy odbiorze od jakiś noname'ów, ale pozwolili rozpakować, sprawdzić i dopiero zapłacić, w MM/Saturn chyba nadalk 10k. - sprawdź na ceneo.

7. Posiada, zamiast touchpada masz scrolla i czujnik ruchu, wiec latwo wskazujesz wybrane opcje. 

Odnośnik do komentarza

Ale mówisz o którym tv w wersji 65? Bo oled to chyba koszt około 14 tys a to jednak trochę za wiele, natomiast xe9005 od Sony to 11 tys. i tutaj mógłbym się wstrzymać ale z drugiej strony wersja 55 kosztuje 7.500 czyli za 10 cali wychodzi 3.500 zł trochę sporo no i wydając 11 tysia dalej zostałbym w LCD. No dylemat mam ciężki ale do 10 lipca muszę już coś kupić ;)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

O Oledzie, i raczej miałem na myśli kupno za rok czy kiedy tam uzbierasz. Po prostu dziwi mnie zmienianie tv gdy ma się tak nowy tv jaki masz w tej chwili, który oferuje chyba wszystkie aktualne standardy. No i zmieniasz na ten sam rozmiar, a te tylko 10" robi różnicę.

Ja sam szykuje się do Oleda 65", ale właśnie w przyszłym roku. W tej chwili piecioletnia plazma daje jeszcze radę.

Nie znam sytuacji, bo może sprzedajesz obecny tv za dobrą kwotę i tylko dołożysz kilka tysi. Skoro czas Cię goni to kupuj B6J 55".

Odnośnik do komentarza

Panasonic 55" VT50 kupiony w styczniu 2012, więc w sumie tv ma 6 lat, bo premierę miał chyba w 2011. Przesiadałem się z Samsunga 46" A656 po 3,5 roku użytkowania. Najnowszy zakup to będzie właśnie Oled 65" i zapewne trafi na model z tego roku, ale to tak jak wspomniałem, dopiero w 2018 planuje. Może o nowych konsolach już będzie coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Ale mówisz o którym tv w wersji 65? Bo oled to chyba koszt około 14 tys a to jednak trochę za wiele, natomiast xe9005 od Sony to 11 tys. i tutaj mógłbym się wstrzymać ale z drugiej strony wersja 55 kosztuje 7.500 czyli za 10 cali wychodzi 3.500 zł trochę sporo no i wydając 11 tysia dalej zostałbym w LCD. No dylemat mam ciężki ale do 10 lipca muszę już coś kupić ;)

Jak kupowałem w marcu b6 to za 65 cali dałem 13500 - teraz widzę że 13200 z opcją pewnie zejścia poniżej 13k. Wg mnie jeśli zależy Ci na hdr to pomyśl o samsungu 9500 - zamiana na b6 55 cali wg mnie nie sensu.

Edyta - patrzę że nie chciałeś curved modelu no ale wg mnie w tych pieniądzach to 65ks9500 i tak będzie najbardziej optymalny jak zależy Ci na hdr

Ja brałem oleda bo oglądam/gram głównie późnym wieczorem a tutaj on się sprawdza

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Też częściej gram w przyciemnonym pomieszczeniu lub nocami. A co do kupna, tak, sprzedaje poprzedni koledze więc chciałem po prostu dołożyć. Macie rację chyba nie ma sensu brać 55 cali tylko 65 od razu, niby xe9005 kosztuje 10999 ale chyba warto już dołożyć. Mozi a gdzie kupowałeś B6 w tej cenie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...