Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

KS7000 zaczyna się od 49". Jest KS7500 w wersji 43", ale ma gorszą specyfikację od większych rozmiarów. Nie dość, że jest 50/60Hz zamiast 100/120Hz (Do gier w trybie 'Gra' to nie ma znaczenia, ale jeśli TV jest wykorzystywany też do sportu czy filmów to jednak warto mieć matrycę 100/120Hz), to dodatkowo są problemy z kolorami i niewiadomo na ile ten rozmiar wykorzystuje QD:

http://www.tvtest.pl/samsung-43ks7500-test/

 

"Z kolei w 43KS7500, w opcji “przestrzeń oryginalna” widać zbyt mało nasyconą czerwień. Testy praktyczne wykazują, że 43KS7500 nie jest w stanie pokazać tak samo głębokiej czerwieni jak więksi bracia SUHD. Czy zatem 43KS7500 wykorzystuje w ogóle technikę kropek kwantowych? A może wykorzystuje jej inną odmianę niż pozostałe modele SUHD? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: 43KS7500 świeci inaczej niż większe modele telewizorów SUHD. Być może wpływ na to ma inna matryca: w 55KS7000 i 55KS8000 zastosowano własny panel LCD Samsunga, podczas gdy w 43KS7500 jest to panel od zewnętrznego dostawcy (Samsung nie produkuje paneli LCD w rozmiarze 43 cale)."

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest już test C70 na HDTVPolska i muszę przyznać, że TV wygląda ciekawie, chętnie go sobie obejrzę jak w końcu w sklepach normalnych będzie (tj. nie u Kikiego tylko) ale są problemy z ruchem i to dość dziwne (pomijając brak jakiegokolwiek upłynniacza, to dochodzi smużenie):

"Jak widzimy rozmycie jest duże, co było by normalne w 60Hz matrycy. Gdy jednak dokładniej porównać zrobione zdjęcia sylwetki UFO, to wygląda na to, że matryca C70 smuży nie tylko ze względu na fakt niskiego odświeżania, ale także wysokiego czasu reakcji, wyższego niż w telewizorach konkurencji. Widać duży przester za obiektem, który oznacza stosowanie funkcji overdrive, mającej na celu skrócić przejście koloru ze stanu A do stanu B, ale to nie wystarcza. Dodatkową cechą pogarszającą płynność ruchu jest zła synchronizacja diod podświetlających ekran. Mankament widać, gdy zmniejszymy podświetlenie ekranu. Ruch ma wtedy minimalne drżenie, widzialne z bliska. Powodowane jest ono faktem, że matryca przyjmuje 50 klatek w sekundzie, a migocze 180 razy na sekundę. Jest to bardzo subtelny problem, ale czuję się zobowiązany o nim wspomnieć. Wygląda więc na to, że ponadprzeciętny kontrast ekranu okupiony został gorszym czasem reakcji matrycy. Jak to w życiu bywa nie ma nic za darmo."

 

No i faktycznie, kontrast bardzo wysoki, najwyższy w tej półce cenowej, pytanie na ile problem z ruchem i smużeniem będzie widoczny podczas np. oglądania meczu na tym TV. Do gier może to być naprawdę dobra oferta, HDR ledwo widoczny, także nie ma co się tutaj nastawiać na wysoką jasność, ale cena niezła, a potencjalnie z czasem jeszcze jakieś obniżki dojdą. Za 120HZ, VA i dobry HDR niestety trzeba znacznie więcej zapłacić.

 

https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/

Edytowane przez Qkulka
Odnośnik do komentarza

Witam.

Szukam telewizora pod PS4 slim i okazyjnego oglądania telewizji, głownie filmy z podpiętego TVBOX'a na androidzie więc funkcje smart w TV są dla mnie zbędne. Budżet skromny bo jedyne 2300 i przekątna nie większa niż 48 cali FullHD (2-2,5m od TV). Dziękuję za wszelką pomoc bo sam naczytałem się mnóstwo artykułów i mam już sieczkę w głowie  ^_^ .

Odnośnik do komentarza

Budżet nie jest wcale jakoś zły, ale jeśli znajomy jest w stanie dołożyć 300 zł, to bym jednak szedł w stronę zeszłorocznego KSa 7000:

https://www.komputronik.pl/product/315894/samsung-ue49ks7000.html

 

49" nie odbiega od większych rozmiarów jakościowo, Vincent testował osobno nawet 49" i wyniki były bardzo dobre, normalny 120Hz Quantum Dot tradycyjnie dla Samsunga z niskim input lagiem zarówno w FHD jak i 4K oraz 4K HDR

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

 

Te 1000 nitów to kit, tzn. na planszy testowej jest nawet i 1200+, ale tylko tam i ewentualnie przy krótkich rozbłyskach w czasie gry. Tak to generalnie ten KS zapewnia wstęp do HDRa, ale już w miarę sensowny.

 

Warto tylko od razu sprawdzić na białej planszy czy nie ma bad pikseli oraz ramkę.

 

Z tańszych tegorocznych to Panasonic EX700 wypada sensownie, ok. 3600 zł za 50". W końcu niski input lag też w Panasonicu się trafił, bo tak to zawsze mieli z tym problem, ale jasność w HDR nie zachwyca:

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-tx-65ex700e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

 

Zapytaj jeszcze kolegę czy IPSa czy VA woli. Pod kątem HDRa zwłaszcza, to nie ma co się w IPSa pakować, no ale różne gusta są.

http://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd

 

Co prawda to model wyższy Panasonica (EX780) kosztujący ponad budżet, ale w miarę świeże porównanie z LG na IPS w tej samej klasie cenowej (55SJ810)

Z lewej Panasonic na VA, z prawej LG na IPS:

http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-58ex780-test/

http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/Panasonic-58EX780-kontra-LG-55SJ810-08.jpg

http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/Panasonic-58EX780-kontra-LG-55SJ810-06.jpg

Edytowane przez Qkulka
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kupuje tv prawdopodobnie do końca nadchodzącego tygodnia, ale wciąż nie moge się zdecydować spośród dwóch modeli. Wspomniany wyżej Panasonic EX780 58' czy Sony XE9005 55'. No i szanowni forumowicze co tu brać. Bedzie to mój pierwszy tv więc porównania nie mam żadnego. Bardziej się skłaniam do Panasonica - wiekszy o 3 cale i wg. testów lepszy efekt wygaszania i odwzorowanie barw. Z kolei Sony - lepsze hdr oraz kontrast, ma Androida.

Odnośnik do komentarza

Kupuje tv prawdopodobnie do końca nadchodzącego tygodnia, ale wciąż nie moge się zdecydować spośród dwóch modeli. Wspomniany wyżej Panasonic EX780 58' czy Sony XE9005 55'. No i szanowni forumowicze co tu brać. Bedzie to mój pierwszy tv więc porównania nie mam żadnego. Bardziej się skłaniam do Panasonica - wiekszy o 3 cale i wg. testów lepszy efekt wygaszania i odwzorowanie barw. Z kolei Sony - lepsze hdr oraz kontrast, ma Androida.

Odpisywałem osobie z niższym budżetem, ale w Twoim przypadku to faktycznie jest ciekawa sytuacja, gdyż zarówno XE9005 jak i EX780 wypadają bardzo dobrze i deklasują Samsunga w tym roku w swojej klasie cenowej.

 

Wbrew pozorom mimo wielu podobieństw to właśnie różne zalety tych telewizorów są.

 

Panasonic Smartem nie zachwyca, ale z drugiej strony są Android Boxy sensownie niedrogie, tylko to wydatek dodatkowy. Sony ma już Androida w standardzie i nie widać narzekania na zawieszenie się systemu jak narazie. Faktem jednak jest, że 3" więcej w Panasonicu robi robotę, 58" to już bliżej 60" niż 55" i będzie to zauważalne na pewno.

 

Myślę, że warto żebyś zadał takie pytanie jeszcze na kilku forach i mam na myśli nie tylko HDTV u nas, ale też najlepiej AVForums. Może znajdą się osoby, które właśnie te dwa telewizory w warunkach domowych porównywały, w sklepie wizyta w tym konkretnym przypadku dużo Ci nie da, bo tutaj należałoby głównie sprawdzić który lepiej pod kątem czerni i HDRa w warunkach domowych wypada (tj. np. wieczór, minimalne oświetlenie)

 

Wartościami kontrastu tutaj bym się nie sugerował jakoś szczególnie, bo i tak później zależnie od sztuki te wartości się nie pokrywają, zawsze nieco inaczej to wypadnie.

 

Podejrzewam, że z obu byłbyś zadowolony, ale zadowolenie to jedno, a wybór najlepszy pod Twoje oczekiwania da Ci po prostu satysfakcję jeszcze większą.

Odnośnik do komentarza

Panowie, TV tylko i wyłącznie do grania...nie liczy się system i multimedia w nim zawarte.

W związku z tym, że będę siedział przed nim na wyciągnięcie ręki ograniczyłem rozmiar do 55"

 

zafiksowałem się na Sony KD-55XE9305 - 7999 i jego świetnym HDR (w tej klasie)

a potem zobaczyłem LG OLED55B6J - 8999

 

i jestem w kropce:)

Odnośnik do komentarza

Panowie, TV tylko i wyłącznie do grania...nie liczy się system i multimedia w nim zawarte.

W związku z tym, że będę siedział przed nim na wyciągnięcie ręki ograniczyłem rozmiar do 55"

 

zafiksowałem się na Sony KD-55XE9305 - 7999 i jego świetnym HDR (w tej klasie)

a potem zobaczyłem LG OLED55B6J - 8999

 

i jestem w kropce:)

Sony XE9305.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ważne byś był zadowolony. Ja już nigdy nie wrócę do LCD'ków choćby miały 4000 nitów :)

PS. Mam nadzieje, że masz PS4 Pro do grania, bo lag w 1080p jest prawie dwa razy wyższy niż w 4K (no chyba, że Ci to nie przeszkadza).

zgadzam się i nie kwestionuję wyższości oled nad lcd, mam jedynie zastrzeżenia do b6j wynikające z przejaskrawionej palety barw w trybie gra (której nie można skorygować,ponoć?) oraz słaby HDR, musiałbym zainwestować w C7 lub E7...i tu imperatyw wewnętrzny nie pozwala mi wydać 12tys na tv do stendu z kierownicą :) i tu XE93 idealnie wpisuje się w moje zapotrzebowanie.

Edytowane przez SM1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...