Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pany TV dla znajomego do 5000zł, marzy mu się 65 cali 4k. 

Służył będzie do oglądania tv, głównie sport piłka nożna itp. itd.

Konsola podpinana tylko jak ja wpadnę do niego na pijackie granie w fifkę, tak więc bardziej chodzi o to żeby obraz podczas oglądania ligi mistrzów był tip top.

Sam za bardzo się nie znam i jak kupowałem swojego to kierowałem się opinią forumka i liczę na waszą pomoc również teraz :) 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, mattaman napisał:

Upłynniacz? W filmach? Co ty, fan teatru telewizji?

 

Jest taka opcja we wszystkich nowych TV Sony "true cinema", która ma rzekomo odwzorować ruch obrazu porównywalny do tego w kinie. Tylko co z tego, skoro ja nie widzę różnicy między true cinema, a kompletnie wyłączonym motionflow.

Ja oglądam filmy BD na standardowym, nie mogę patrzeć na tego okropnego juddera czy jak tam inaczej zwą. Tak samo mam NC+ na standard.

Gry to co innego oczywiście, ale i tak singlowe przygodówki gram w trybie cinema home na najmniejszym upłynniaczu (gładkość 1, czystość 0) i mam wtedy zmierzone 60ms laga.

Ofkors wszystko inne gram w trybie gra.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Tomek P. napisał:

Jak już pisałem wcześniej zależało mi żeby porównać sony xe93 z lg c7. Udało mi się to w media markcie. Oczywiście musiałem mieć swoją konsolę i gry. I w sony, w trybie żywy gry miały nasycone kolory ale jak przełączyłem na tryb gry to obraz został wyprany z kolorów gdzie na c7 obraz w każdym trybie miał piękne kolory. Na soniaku to wyglądało gorzej niż na moim 8 letnim tv.
A wspomne jeszcze o bloodborne, ktore na c7 ze względu na ostrość obrazu miało poszarpane krawędzie. Na soniaku w trybie żywy obraz był zbliżony do c7 tylko czerń nie była na maksa czarna. Natomiast w trybie gry na soniaku już tych poszarpanych krawędzi nie było ale kolory też były wyprane.

A czy tam nie ma opcji takiej jak żywy kolor i kilkustopniowe regulowanie? Sprawdzałeś to w ogóle?

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kacperdd napisał:

Ale to ogólna przypadłość czy pojedyncze przypadki? bo też nie chcę się bawić ze zwrotami itd 

W moim przypadku to były 3 egzemplarze i wszystkie miały banding w takim samym stopniu. Kilka stron wcześniej to opisałem, poczytaj sobie.

Dlatego śmiem twierdzić, że każdy XE90 49' to ma. Dla mnie nie dopuszczalne, poszły zwroty do sklepu.

Nie wiemjak z wersją 55 cali, nie ryzykowałem już...

Przede wszystkim kupuj przez neta, aby mieć możliwość zwrotu.

Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu ciemnego ekranu w grze HDR na LG B7: nie wydawało mi się. Szczerze mówiąc to dosyć poważny problem i dziwi mnie, że nikt nie zwracał na to uwagi i nie mówił wcześniej, jako że to raczej forum graczy i wyobrażam sobie, że kupujecie TV do grania w trybach z niskim input lagiem. No ale może się mylę. Naprawdę w trybie gry w trybie HDR jasność jest wyraźnie niższa od innych trybów. Proszę, tutaj opis i foty od kogoś innego z forum hdtvpolska:

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=428425

 

Pomaga bawienie się ustawieniem "gamma" lub "brightness" w grach i w takim FM7 wyciągnąłem ogólną jasność wyżej, bo na domyślnych ustawieniach to wszystko wyglądało naprawdę ciemnie i wręcz można było nie dostrzegać pewnych detali. Jest OK, chociaż widząc jaki jasny ten telewizor potrafi być w innych trybach to naprawdę szkoda.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą to ciekawe jak aktualizacje oprogramowania mogą zmieniać dzisiejsze urządzenia. Ten ciemniejszy tryb HDR w grach wprowadzano w jakimś update'cie całkiem niedawno. Czyli gracze mogą wszystkie recenzje czy wideorecenzje stworzone przed tym updatem wyje,bać do kosza właściwie, bo są już nieaktualne. Nieczęsto przecież też gra całkowicie się zmienia po jakimś uaktualnieniu czy np. zachowanie telefonu. Na szczęście nie ma tragedii i teraz już wiem jak w miarę dobrze to skontrować, ale na początku byłem niemiło zaskoczony, bo w innych trybach obraz jest naprawdę jasny i jak ktoś mi pisał, że OLED będzie ciemniejszy niż LCD to widząc B7 w jasno oświetlonym sklepie nie miałem wątpliwości, że to mi wystarczy. A tutaj w trybie gry wal się, ograniczamy jasność bo tak i nara.

A to dopiero w domu po podłączeniu konsoli mogłem się przekonać. Mało tego, ktoś mógłby powiedzieć, że było włączyć tryb gry w sklepie. No niby tak, ale sklepowe TV mogły mieć stary soft na którym problemu też nie było widać :D.

Odnośnik do komentarza

Tryb gra nigdy nie bedzie mial takiej jasności jak żywy czy nawet standard. Nigdy nie osiągnie tego poziomu i nic nie pomoże w owym trybie dać na max podświetlenie, kontrast w sdr czy wlączyć na nim hdr.

Sprawdzałem na sporej liczbie tv Sony baa mało tego w Tv Samsung nawet jest jak byk napisana notka że w tym trybie pogorszona zostaje jakość obrazu.

 

Odnośnik do komentarza

Nie no, to że jakość obrazu w trybie gry zostanie pogorszona to się rozumie samo przez siebie - jak TV ma wypluwać klatki jak najszybciej się da to nie może jej za długo obrabiać. Tym niemniej nie liczyłbym jasności obrazu jako elementu "jakości" obrazu, a jako specyfikę matrycy. No nie spodziewałbym się, że ten tryb przyciemni mi obraz. Na Samsungach czy Sony też tak jest?

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu pisałem tutaj by nie robić update'ów w OLEDach. Ja u siebie siedzę na starym sofcie bo wiem, że nowy ma gorszą czerń jakimś cudem. Na innych modelach właśnie podobno przyciemniło HDR w trybie gry.

 

Malibu cofnął firmware na swoim B6 (bo się zagalopował z apdejtem) i znowu ma wszystko tak jak należy. Zapewne na B7 też można wgrać starszy soft.

 

PS. Tryb PC też jest przyciemniony?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tryb PC ma schrzanione kolory i ogólnie wygląda średnio. Z tym cofaniem firmware’u to czytałem już coś i chyba nawet się da to zrobić, ale ma to swoje wady - dawniej z kolei HDR w aplikacji YT byl zepsuty. No i nie wiem czy ograniczanie się do starej wersji jest dobre na dłuższą mete. Cuda na kiju.

Odnośnik do komentarza

Hmmm na B6 tryb PC wygląda tak samo dobrze jak tryb gry, a dodatkowo ma więcej ustawień dotyczących obrazu.

 

Nowy firmware nie jest potrzebny do aktualizacji np. YT czy Netflixa, przynajmniej na B6. Robię do nich aktualizacje mimo starszego FW.

 

Tak czy inaczej mam nadzieję, że LG się ogarnie bo to co odwalili z nowym FW jest delikatnie mówiąc niepoważne. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...