Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

I nawet jeśli PS3 możemy już powoli wyrzucić na śmietnik historii, tak Switch przez następne przynajmniej kilka lat będzie brylować na salonach i nigdzie się nie wybiera. Już po pierwszym roku jest pełno świetnych gierek do ogrania i choćby ta konsola wciąż będzie wypluwać z siebie 1080p w _nowych_ grach.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, bloody_gipsy napisał:

To sobie coś dopowiadasz bo ponad 40 ms to on nie jest. A jaki masz teraz lag na tv?

 

aha 42,2 ms nie jest ponad 40ms xD

to jakaś nowa matematyka?

 

jInY7XU.png

 

mój TV ma takie lagi:

 

Qj2QySP.png

 

 

 

10 minut temu, bloody_gipsy napisał:

Stary daj spokój. Jak ty dajesz rade te paćke na ekranie 4k ze switcha oglądać to ja nie wiem. Ja przy xboxie 360 wysiadam. To jest większy problem niż lag. I piszesz że switch 1080p natywnie wyświetla tak? Aha.

 

Tak, Switch wyświetla natywnie 1080p. Patrzcie jakie delikatne oczka, input lag nie przeszkadza ale 1080p nagle kłuje w oczy xD. Doskonale się więc wpisujesz w definicję kogoś, kto w tych tematach mógłby najlepiej się nie udzielać. Po co w ogóle grasz? Na YT jak sobie włączysz jakieś let's play z Uncharted to wrażenia będą mniej więcej podobne do tego co masz teraz na TV - wciskasz sobie coś na padzie a dzieje się zupełnie co innego.

Ciekawe jak biedaku grałeś na PS3 i X360 jak tak boli granie w rozdzielczości mniejszej niż natywna odbiornika, bo te konsole pomimo istnienia odbiorników Full HD wypluwały 720p i mniej w ogromnej większości gier przez prawie 10 lat.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ty pierdzielisz, jak potłuczony bo mu konsole obrażajo. Nie ciskaj tak się. Graj sobie na czym chcesz. Ja tam zaczynałem od atari 65xe alr to nie znaczy że chcę do tego wracać. Teraz ogrywam np. dodatki do dishonored i robie to na skorpionie. Ostatnio skończyłem death of the outsider i taki knife od dunwall wygląda jak rozpaćkane (pipi). Nie gram we wstecznej. Odpalam z ciekawości. Nie mam czasu się babrać w starocia. Nie jestem targetem switcha i big n. Mam jeszcze ps4 ale dla exów i w fps na nim nie gram wiec to też nie moje zmartwienie. Zresztą możesz przeczytać co wcześniej napisałem o halo i lagu.

Natomiast jako przykład podam tylko mojego kuzyna który ciśnie dużo w titanfalla i robi to właśnie w jakimś standardowym trybie a i tak po 200 pkt zdobywa. Więc jakby co to można i tak.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Ja wysiadam z tej dyskusji, bo jest totalnie bez sensu :teehee: 

Nic mnie nie obchodzi w co teraz grałeś. Jakie to ma znaczenie? Najpopularniajesza konsola obecnie jaką jest PS4 ma model Slim, który nie wspiera 4K a Switch który dynamiką sprzedaży i ilością gier bije nawet PS4 4K nie wspiera absolutnie w ogóle. TV z lagiem 40ms do tych konsol mogą polecać tylko ślepi innym ślepym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

i żeby nie było, że jakoś teraz wielce jestem zapatrzony w swój model czy coś, oprócz tego co ja mam Samsungi też bez problemu osiągają lagi rzędu 20ms we wszystkich trybach, nie są to też jedyne alternatywy z takimi osiągami. Więc wybór jest niezależnie od tego kto jaką technologię lubi.

Teraz, bloody_gipsy napisał:

No tak no ty mistrzu tak napisałeś. Pozdro ;)

 

No elo :). Daj znać jak wpadniesz na to jak 42ms jest mniejsze od 40. A do tego czasu Wesołych Świąt i miłego grania w pięknym upłynnionym obrazie!

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, bloody_gipsy napisał:

Natomiast jako przykład podam tylko mojego kuzyna który ciśnie dużo w titanfalla i robi to właśnie w jakimś standardowym trybie a i tak po 200 pkt zdobywa. Więc jakby co to można i tak.

 

xDDDD no są typy co grają w dark souls na macie do tańczenia i są w tym lepsi ode mnie, będziesz teraz polecał maty do tańczenia jako kontroler?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Teraz, mattaman napisał:

Ciekawy jestem raven, jaki input lag miał twój tv wykorzystywany w czasach ps3.

 

Czemu się tam zatrzymujemy? Idźmy dalej! Na pewno mój monitor z 2002 roku jaki miałem do PC ma ogromne znaczenie co do sensowności porad odnośnie wyboru TV w 2017 roku.

Odnośnik do komentarza

No ale na tym polega postęp, żeby stać w miejscu? Szczególnie kiedy jest pełno alternatyw oferujących już teraz czas reakcji 2x mniejszy? Najśmieszniejsze jest to, że to nie jest nawet tak, że można się do tego input laga przyzwyczaić, bo jak ktoś nie gra cały czas tylko na X1S/X1X/PS4 Pro to będzie żonglował między dwoma różnymi wartościami input laga, a więc sam telewizor mu daje porównanie między 20ms a 40ms za każdym razem jak zmienia się źródło wejścia.

 

Jak kupujesz sobie nowy samochód to też sobie mówisz, że a, centralnego nie musi być, otwierałem przecież sejkola kluczykiem i było dobrze? Że po co komu elektrycznie sterowane lusterka, całe życie ustawiał ręcznie to dalej nie może? Jak przeprowadzasz się z pokoju na studiach to też przebierasz w mieszkaniach do 30 m^2, bo tyle lat żyłeś w klatce to co, drugie tyle nie wytrzymasz? Co to jest za pokrętna logika to ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu raven, już to przerabiałem. Jak tutaj napisałem, że odczuwam różnicę 10ms i dla mnie maksymalnym lagiem jest 30ms w TV to byłem wyśmiewany i twierdzono, że łże jak pies i nie ma znaczenia czy jest 20 czy 40.  

Jakbym kupił TV,  który ma powyżej 40ms w trybie gry to musiałbym na Switchu grać tylko przenośnie w Mario Odyssey czy Rocket League. Takie opóźnienie jest jest po prostu nieakcpetowalne w tego typu grach.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wy to ciężkie życie jako gracz mieliście do tej pory

 

I nie kupuje tv 4K żeby grać na ps3 lub switchu.

 

 

 

 

 

Jak kupujesz sobie nowy samochód to też sobie mówisz, że a, centralnego nie musi być, otwierałem przecież sejkola kluczykiem i było dobrze? Że po co komu elektrycznie sterowane lusterka, całe życie ustawiał ręcznie to dalej nie może? Jak przeprowadzasz się z pokoju na studiach to też przebierasz w mieszkaniach do 30 m^2, bo tyle lat żyłeś w klatce to co, drugie tyle nie wytrzymasz? Co to jest za pokrętna logika to ja nie wiem.

 

Rzeczy które wymieniasz zauważy każdy i zawsze. Różnice między 20 a 40ms zauważy ułamek graczy i pałowanie się że 40ms to ogromny lag jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

 

Teraz, mattaman napisał:

Wy to ciężkie życie jako gracz mieliście do tej pory :D

 

Śmieszkujesz ale jest dokładnie tak jak piszesz. Miałem już sporo telewizorów i każdy z nich był wybierany przy uwzględnieniu laga (nie liczać CRT i pierwszego LCDka w 2005). NIe dość, że mam spore wymagania co do jakości obrazu to jeszcze tryb gry musi mieć odpowiednie opóźnienie i IQ. Jak kupowałem w 2013 plazmę Panasa to musiałem wydać 1500zł więcej za dokładnie taki sam telewizor jak miał (chyba) ficek bo lag w nim był dwa razy mniejszy.

Odnośnik do komentarza
No ale na tym polega postęp, żeby stać w miejscu? Szczególnie kiedy jest pełno alternatyw oferujących już teraz czas reakcji 2x mniejszy? Najśmieszniejsze jest to, że to nie jest nawet tak, że można się do tego input laga przyzwyczaić, bo jak ktoś nie gra cały czas tylko na X1S/X1X/PS4 Pro to będzie żonglował między dwoma różnymi wartościami input laga, a więc sam telewizor mu daje porównanie między 20ms a 40ms za każdym razem jak zmienia się źródło wejścia.  

 

 

 

No ale bez przesady, 42 ms w xe93 to nie jest żadna tragedia i idzie spokojnie pograć bez żadnych zgrzytów, a telewizor sporo oferuje innych rzeczy, jak konkretny hdr. Powyżej 50 robi się już nieciekawie, a tych 80ms to już kompletnie nie rozumiem, nie mam pojęcia jak bym miał w ogóle grać.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

Przy 40/50 mnie już (pipi)ica strzela, a ten gra na 80 xD 

Sama gra czasami od siebie dodaje po 200-300 ms laga i jakoś się gra(killzone 2, uncharted 3, heavenly sword, rise of the tomb raider itd) i dodatkowe 30ms wiele nie zmienia. Więc możesz  nawet kupić monitor z 1ms lagiem a i tak w sumie możesz dostać laga po 200 ms.

 

Cytat

Tryby gra nie są "paćkowate". Masz włączony upłynniacz?

 

Tak wygląda obraz ruchomy w trybie "gra" bez upłynniacza

KS7000-smu%C5%BCenie-1.jpg

 

Ja nie wiem jak można kupować nowoczesny tv 4k i grać ze smużącym, rozmazującym się obrazem. Jak ktoś ma problem z lagiem niech się przesiądzie na monitor albo jakiś stary tv crt i niech nie doradza innym w kwestii kupna nowoczesnych tv z dobrym obrazem.

 

Cytat

Jezu 80ms w takim Ori byś pewnie zalanego drzewa nie dal rady przejść

W heavenly sword lag był coś koło 300ms (bez uwzględnienia TV!) i jakoś nie miałem problemu z przejściem.

 

Cytat

Ciekawe jak biedaku grałeś na PS3 i X360 jak tak boli granie w rozdzielczości mniejszej niż natywna odbiornika, bo te konsole pomimo istnienia odbiorników Full HD wypluwały 720p i mniej w ogromnej większości gier przez prawie 10 lat.

Po pierwsze kiedy ps3 i x360 wchodziły na rynek TV full hd było mało, większość to hd ready i ja taki tv miałem. Po drugie dzisiaj standardem są znacznie większe telewizory niż 10 lat temu. W tamtych czasach na 32 calowym tv nie było widać takiej paćki jak na 55 calowym TV. Switch ze swoim 720p na dużym tv wygląda tragicznie.

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wulfen napisał:

Sama gra czasami od siebie dodaje po 200-300 ms laga i jakoś się gra(killzone 2, uncharted 3, heavenly sword, rise of the tomb raider itd) i dodatkowe 30ms wiele nie zmienia. Więc możesz  nawet kupić monitor z 1ms lagiem a i tak w sumie możesz dostać laga po 200 ms.

 

ahahaha wymieniłeś gry w których narzekałem na laga i się na niego wkur.wiałem.

 

Doskonale wiem o czym piszesz. Przypadek Killzone 2 udowodnił mi, że faktycznie odczuwam to opóźnienie, bo na forum neo+ jechałem tą grę za laga w sterowaniu zaraz po premierze i oczywiście fanatycy sonki nie zostawiali na mnie suchej nitki, twierdząć że coś sobie ubzdurałem. Najlepsi byli ci, którzy twierdzili że to nie jest lag tylko umyślna akcja developera <kwik>, tzw. ociężałość w sterowaniu  (cytuje teraz) sprawiała że gra jest bardziej realistycza. Po kilku dniach zaczęły się pojawiać artykułu na ten temat i morda nagle się zamknęła największym obrońcom.


Tak więc proszę Cię drogi kolego. nie moja wina że masz zyebaną percepcję i nie przeszkadza Ci opóźnienie rzędu 80ms (plus opóźnienie gry). Jesteś januszem i ciesz się z tego powodu, bo jak widać każde góówno da Ci się wcisnąć.

 

PS. Ziarno niezłą krucjatę robi w tym temacie. Debil minusuje każdą opinię, która jest nieprzychylna korporacji Sony. Brawo.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, raven_raven napisał:

 

Świątek piątek czy niedziela, trzeba koniecznie widzę kogoś przekonać o tym, że nie ma racji :).

Odpowiadając na moje pytania - tak, DWIE SETNE SEKUNDY TO JEST PROBLEM. Tryby gra nie są "paćkowate". Masz włączony upłynniacz? To ja w ogóle wysiadam z dyskusji, to co robisz z opóźnieniem rzędu nawet pięciu klatek gry w 60fps to nie jest granie. Równie dobrze możesz zacząć grać korespondencyjnie w szachy, podobna dynamika rozgrywki i czas reakcji. Jak nie chcesz sobie psuć wzroku to idź na spacer. Nie, lag 80ms nie jest OK. Nie odczuwa się tego może w pasjansie czy football managerze. Przecież nawet przewijanie opcji w menu przy takim lagu jest wk,urwiające.

Tak, dla mnie OGROMNYM (lubisz widzę pisać capsem to próbuję się wpasować) wyznacznikiem jakości TV do GRANIA jest input lag. Daj mi TV z lagiem 20ms i gorszym obrazem albo TV z lagiem 40ms i lepszym obrazem to zawsze wybiorę ten pierwszy.

 

 

Nie wiem ale chyba na Sony jest jakiś zje bany ten tryb gry. Słyszę już nie od pierwszej osoby jaki to nie jest słaby obraz w tym trybie (muszę przyznać że na poprzednim TV Bravi NX750 też mnie ten tryb odrzucał). Teraz na Samsungu KS nie wobrażam sobie  grać w innym trybie. Jak przerzucam w trakcie grania z trybu gra (21ms) na standard to różnica w płynności jest bardzo odczuwalna, a obraz bez żadnej różnicy (podbiłem tylko ręcznie kolory i kontrast dynamiczny oraz czern). Tak jak raven napisał lepiej  nie mędrkować nad suchymi liczbami tylko zagrać w dobrym trybie na tych ok 20ms i potem pograć w trybach z 2x razy gorzszyn IL. Nie ma bata aby nie odczuć znacznej różnicy.

Edytowane przez balon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...