Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, raven_raven napisał:

 

Co musisz zrozumieć to że ten paćkowaty obraz w trybie gry jest najwidoczniej tylko na polecanych na forum dla graczy telewizorach Sony, o ironio :D. Na moim TV tryb gry w HDR jest jedynie ciemniejszy, o czym już ostrzegałem, a Samsungi nie mają w tym trybie chyba żadnych widocznych problemów. 

rk7fdd.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, aphromo napisał:

wrocilem tutaj na alterze ( i sie przywitalem z moderatorem :) ucieszyl sie )

Patrzę na PW i jakoś nic z tego powyżej nie jest prawdą. Wróciłeś na alterze a ja się zapytałem po co Ci dwa konta. Widać nie ogarnąłeś prostej rzeczy jak poproszenie moderki o zmianę hasła tylko kombinacje. Moja dobra wola że Ci z automatu bana nie dałem.  I weź nie wypisuje takich głupot bo serio słabo się robi. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Kyo, szanowany obiektywny uzytkownik. Przywitalem sie nie z Tb akurat :)

tzn - z TB rozmawialem pozniej, mialem odpisac ( albo Ty mi ? ) pozniej.

Ofc wiem ze banhammer wisi nade mna jako ten Miecz Damoklesa, spokojna glowa :)

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Kyokushinman napisał:

rk7fdd.jpg

 

No i co z tego? Wystarczyło przestawić 3 suwaki (kolor, czerń i kontrast dynamiczny - standardowo są trochę wyprane kolory i słabsza czerń) aby uzyskać obraz jak w innych trybach. No ale chyby to nie zdziwi typa co ustawieniami potrafi uzyskać HDR na treściach SDR oraz usunąć aliasing...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem w domu XE9005 przez dwa dni, zdążyłem chwilę go potestować i w sumie cieszę się, że tak szybko się zepsuł bo pluł bym sobie w brodę, że wydałem kupę kasy na pół produkt. Telewizor miał faktycznie świetny obraz w grach, niezły hdr itp ale ten system lokalnego wygaszania to był dramat i nie, to nie jest tak, że widać to tylko pod kątem, to widać na wprost. Generalnie czerń  była szara, szczególnie rzuciło mi się to w oczy jak oddałem go do sklepu i wróciłem do swojego starego W8 który w porównaniu do 9005 ma czerń wręcz smolistą. A no i oczywiście mój egzemplarz miał spory banding o czym też było sporo w tym temacie.

Po namyśle uznałem, że wole dorzucić tysiąc złoty i kupić oleda. To co oferował XE9005 a co daje oled c7 to jest przepaść. Można sobie wmawiać, że ledy też są ok, ale jeżeli komuś zależy na jakości obrazu to  tylko oled.  

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
22 minuty temu, Pawliko napisał:

 Można sobie wmawiać, że ledy też są ok, ale jeżeli komuś zależy na jakości obrazu to  tylko oled.  

Za 12K, czyli za 65' C7 wzialbym juz 75' Sony, ale sa gusta i gusciki.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Kyo napisał:

 Nie pisze a jest napisane. Jest napisane jak byk że MOŻE a zatem nie musi. 

Jak TV ma dobry humor to nie pogorszy jakości obrazu, a jak ma okres to pogorszy :) Po prostu niektórzy ślepcy przyzwyczajeni do cinematic experience 24 fps z rwącym obrazem mogą tego nie widzieć, ale człowiek ceniący sobie jakość obrazu zobaczy różnicę, choćby w braku upłynniacza.

 

Cytat

Generalnie czerń  była szara, szczególnie rzuciło mi się to w oczy jak oddałem go do sklepu i wróciłem do swojego starego W8 który w porównaniu do 9005 ma czerń wręcz smolistą.

Może miałeś coś źle ustawione, typu tryb gry lub coś takiego? U mnie na xe93 z włączonym lokalnym wygaszaniem w sdr czerń jest niemal oledowa. W hdr czasami widać przecieki, ale nie jest źle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, wulfen napisał:

Jak TV ma dobry humor to nie pogorszy jakości obrazu, a jak ma okres to pogorszy :) Po prostu niektórzy ślepcy przyzwyczajeni do cinematic experience 24 fps z rwącym obrazem mogą tego nie widzieć, ale człowiek ceniący sobie jakość obrazu zobaczy różnicę, choćby w braku upłynniacza.

 

Może miałeś coś źle ustawione, typu tryb gry lub coś takiego? U mnie na xe93 z włączonym lokalnym wygaszaniem w sdr czerń jest niemal oledowa. W hdr czasami widać przecieki, ale nie jest źle.

Miałeś do czynienia z oledem na codzień? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wulfen napisał:

Jak TV ma dobry humor to nie pogorszy jakości obrazu, a jak ma okres to pogorszy :) Po prostu niektórzy ślepcy przyzwyczajeni do cinematic experience 24 fps z rwącym obrazem mogą tego nie widzieć, ale człowiek ceniący sobie jakość obrazu zobaczy różnicę, choćby w braku upłynniacza.

 

Może miałeś coś źle ustawione, typu tryb gry lub coś takiego? U mnie na xe93 z włączonym lokalnym wygaszaniem w sdr czerń jest niemal oledowa. W hdr czasami widać przecieki, ale nie jest źle.

bo ta czerń jest akceptowalna. Do momentu jak nie zobaczysz lepszej, W8 jest lepsze. A co do xe93 i oledowej czerni, byłem ostatnio w sony center, obok xe93 stał oled, przepaść. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Pawliko napisał:

bo ta czerń jest akceptowalna. Do momentu jak nie zobaczysz lepszej, W8 jest lepsze. A co do xe93 i oledowej czerni, byłem ostatnio w sony center, obok xe93 stał oled, przepaść. 

Po raz nie wiem który już to powtarzam, lcd trzeba sobie ustawić aby czerń robiła, natomiast logiczne jest, że oleda nie musisz. Dlatego też taka różnica jest w marketach.

Co do czerni w moim W829 to faktycznie masz racje ma on ją wręcz oledową i w takim Xe93 trzeba z miejsca ustawić lokalne wygaszanie na średnie lub duże, zmniejszyć gamme oraz black level aby go przebić. Jednak po to są właśnie te opcje aby to zrobić, tym bardziej, że Xe93 ma najmocniejszą jasność, więc chyba nie dziwota, że ma rozjaśnioną matryce na bardziej oczo(pipi)nym ustawieniu, spory clouding w niektórych modelach itp. Coś za coś.

 

 

13 godzin temu, seb.maz napisał:

Ja ma też ten sam tv co Kyokushin, czyli W8 i skalibrowanym, w trybie również gra, przez M.K (czyli lepiej się nie da). Od kiedy kupiłem OLEDA LGB7.... Mam pytanie, czy którzy piętnują oleda mieli w ogóle  z tą technologią do czynienia na codzień? 

Masz na myśli Pana od testów z HD TV?

Jeżeli tak to trochę współczuje bo ja bym mu do rąk nie dał żadnego tv, ponieważ gość ma problem aby zrobić poprawną tabelkę z upłynniaczem na stronce a co dopiero jakaś kalibracja tv. Porównaniem sdr i hdr też się nie popisał, no bo kto na chłopski rozum porównuje ilość nitów trybu gra z hdr gdzie w tym pierwszym podświetlenie jest na 25-50% (zależy od tv) a w drugim na maxa.

 

Wiec całkiem możliwe, że nie będzie najlepiej.

Mało tego czy Wy w ogóle wiecie (tj.fani input laga, trybu gra), że druga osoba z tego portalu o tv, która tutaj czasami pisze gra w trybie standard z upłynniaczem?

Więc co teraz skoro są oni dla większości wzorem za(pipi)istości i wiedzy o elektronice?

 

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, seb.maz napisał:

Miałeś do czynienia z oledem na codzień? 

Skoro czerń ekranu zlewa się z ramką i wygląda jak przy wyłączonym tv to chyba lepiej być już nie może prawda?

 

Cytat

bo ta czerń jest akceptowalna. Do momentu jak nie zobaczysz lepszej, W8 jest lepsze. A co do xe93 i oledowej czerni, byłem ostatnio w sony center, obok xe93 stał oled, przepaść. 

Testy pokazują że natywny kontrast xe93 wynosi od ok 3600:1(hdtvtest.co.uk) do ponad 5000:1(rtings), podczas gdy a w teście w829 ma ok 2800:1(hdtvtest.co.uk)

w829

Once we pegged peak white luminance to 120 cd/m2, native black level on the television came in at 0.042 cd/m2on both a 4×4 ANSI checkerboard pattern

 

xe93

with peak white pegged to our nominal target of 120 cd/m2, the XE93′s native black level (i.e. with [Auto local dimming] disabled) measured an impressive 0.033 cd/m2 on both full-field black and a 4×4 ANSI chequerboard test pattern.

 

Chyba że wyświetlasz tylko cały czarny ekran wtedy czerń w829 spada do do 0.011 cd/m za to w xe93 jak włączysz lokalne przyciemnianie czerń na czarnym tle jest absolutnie czarna i wygasza się całkowicie do ZERA(jak w oledzie). Czyli w obu przypadkach czerń na xe93 jest lepsza i koniec. A jak u ciebie jest inaczej to widocznie masz coś zrąbane w ustawieniach.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd55xe9305-201703274446.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl50w829b-201403023650.htm

 

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza

No niestety co niektórych tutaj grubo ponosi.

Lepsza natywna czern w Xe 93 względe W829 hehe. 

Tylko na papierze i w twoich marzeniach drogi kolego Wulfie. Dzieki lokalnemu wygaszaniu ten tv dopiero robi i to zaczynajac od wartosci sredniej w innym wypadku masz mleko na ekranie czego dowodem jest mnóstwo fotek i skarg pod testem na hd tv.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, aphromo napisał:

No przeciez Ci mowi ze widzial jedne obok drugiego w sklepie i byla przepasc, czytac nie umiesz ? Po co Ty kogolwiek cytujesz, sie bawisz w jakies liczby, lumeny,kandele, za kogo Ty nas masz, kogo  tutaj obchodzi jakies cd/m ?

Przyjdzie INS to sie dowiesz prawdy o sobie arogancki kolego.

 

Ale cos konkretnie masz do powiedzenia czy tak tylko zadzierasz nosa z daleka ?

Jesli masz cos do dodania to sie rozpisuj, rzuc ochlapem oswiaty w ten masz maly ciemnogrodek nieogarow.

Ale weź się przestań wozić po całym forum, bo czytając Twoje atencyjne posty zaczynam mieć odruch wymiotny. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kyokushinman napisał:

No niestety co niektórych tutaj grubo ponosi.

Lepsza natywna czern w Xe 93 względe W829 hehe.

No ale tak pokazują obiektywne badania, liczby i nic na to nie poradzę.

 

Cytat

w innym wypadku masz mleko

w innym wypadku natywny kontrast, bez wygaszania to okolice 4000:1. Po włączeniu lokalnego wygaszania kontrast rośnie do nawet 100 000:1

 

Cytat

na ekranie czego dowodem jest mnóstwo fotek i skarg pod testem na hd tv.

Tak to jest jak ktoś nie umie ustawić bravii ;) Na szczęście ludzie z forum hdtv polska ostatnio zaczęli do mnie pisać prywatnie jak ustawić xe93, a ja daje im cenne porady. Podobno niektórzy mają problem z cloudingiem. Na szczęście w moim egzemplarzu równomierność podświetlenia jest ok jak na LCD i żadnych chmurek nie mam.

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza

To że akurat oni nie potrafią ustawić tv to ja akurat wiem (ktoś tam nawet pisał, że za słabo mu świeci najbardziej oczo(pipi)ny tv Xe93 hehe)

Pisze tylko dlatego, że większość nic nie robi z ustawieniami i dlatego są później jaja z cloudingiem gdzie przy takim tv przy wyłączonym wygaszaniu na max podświetleniu wręcz musi być jakaś biała poświata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...