Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
1 godzinę temu, szurubur napisał:

Czy ktoś z tutaj obecnych miał styczność z LG UJ670V? Gdzieś spotkałem się z tym, że TV jest dobry ale ogólnie ciężko w sieci o jakieś testy itp.  

Matryca RGBW czyli oszukane 4K, gorsze kolory,jakosc, itp tutaj macie liste 

UJ620            
UJ630            
UJ650            
UJ670            
UJ700            
UJ750            
SJ800            
SJ810
Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Ja mam ten TV jakieś 2 miesiące, co chciałbyś o nim wiedzieć? Mogę wymienić w podpunktach kilka najważniejszych informacji o nim

 

-najmocniejszy hdr w 2017 roku

-niezłe lokalne wygaszanie. Lepsze niż w jakimkolwiek TV krawędziowym, ale gorsze niż w zd9.

-Po włączeniu lokalnego wygaszania w SDR czerń jest niemal oledowa, jedyną wadą jest czasami nieznaczne gubienie detali w niewielkich jasnych miejscach na ciemnym tle(widać to było np na lampach w the order 1886), można to prawie całkowicie skorygować za pomocą odpowiednich ustawień. W HDR czasami widać przecieki światła.

-najlepsza na rynku obróbka obrazu. Horizon zero dawn na ps4 pro przy odpowiednich ustawieniach TV wygląda jak natywne 4k.

-android zbytnio nie zamula. Jedynie jak się włączy tv i wejdzie pierwszy raz w menu wtedy można kilka sekund poczekać, potem działa ok.

-niezłe oddanie kolorów  w ustawieniach fabrycznych.

 

Ta recenzja mówi prawie wszystko

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-55xe9305-test.html

 

Jak już go kupisz mogę ci podać moje ustawienia.

Edytowane przez wulfen
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

a odpowiesz czy na oczy widziałeś w końcu jakiegoś oleda czy nie :teehee:?

 

@Lipa na czym będziesz grać?

 

Zależy w sumie na czym Ci zależy, to tv może być dobry albo nie. Jak najważniejszym wymaganiem jest znaczek Sony, no to wiadomo, telewizor spełni oczekiwania w 100%, poczekaj na post człowieka ziarno i jeszcze kilku oszołomów i Cię na 100% przekonają. Jak szukasz czegoś rzetelnie bez uprzedzeń, to wszystko zależy od tego co ma dla Ciebie znaczenie. Jeśli np. input lag, to dla mnie ten tv odpada (>40ms w 1080p), ale może dla Ciebie będzie OK. Obraz ten TV będzie produkować bardzo dobry, nie widziałem na oczy, no ale wszelkie recenzje czy statystyki to potwierdzają. Dopóki nie szukasz ekranu idealnego pod każdym względem no to powinieneś być zadowolony. Z tymi topowymi modelami, przynajmniej jak ja wybierałem, to jest tak, że wszystkie są świetne, tylko każdy ma z jakimś jednym-dwoma zagadnieniami problem. I tak OLED-y od LG wyglądają obłędnie, ale seria 6 się wypalała (w 7 chyba poprawili, bo nie ma już raportów o tym po prawie roku tego modelu na rynku) oraz tryb gry HDR jest niepotrzebnie ciemniejszy od innych. Samsungi miały kiepską obudowę i nienajlepszy (co nie znaczy, że zły) HDR oraz średnie wygaszanie strefowe, Sony dla mnie np. odpada bo Android i input lag w 1080p.

 

Aha, co by ktoś o Sony nie pisał, to ciągle się przewija, że w trybie gry widzi paćkę. Nie bez powodu chyba największe fanboje tutaj grają w standard z upłynniaczem. Nie wiem czy coś jest na rzeczy czy nie, spytaj się kogoś, kto miał tutaj do czynienia z różnymi tv ( @balon @Ins @easye jeśli dobrze pamiętam). To też się wydawało dziwne z tych wszystkich relacji tutaj, warto się upewnić, czy wszystko pod tym względem jest OK.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Lipa

Szanuje Ciebie jako usera więc opiszę Tobie moje wnioski/obserwacje.

Przez ostatnie kilka lat miałem/mam do czynienia z 3 TV (Panas, Sony i Samsung). Pozwolisz, że ze względu na tematykę tego forum oraz przez to, że trochę grasz skupię się na trybie gry. Z tej trójki najgorszy tryb miał zdecydowanie Sony. Na Panasie i Samsungu wystarczyło trochę kolory wzmocnić oraz czerń aby uzyskać obraz praktycznie jak w trybie standard (+ oczywiście mega lepsza płynność). Ponadto nawet tu z opisu ludzi mających TV Sony (z tego co wnioskuję większość nie miała do czynienia z dobrym TV innych marek) to każdy hejtuje tragiczny obraz w trybie gry i praktycznie nikt z niego nie korzysta, bawiąc się w jakieś upłynniacze w trybie standard + inne mityczne ustawienia.

Ode mnie to tyle. Nie chcę nic sugerować tylko dać trochę do myślenia;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, balon napisał:

@Lipa

Szanuje Ciebie jako usera więc opiszę Tobie moje wnioski/obserwacje.

Przez ostatnie kilka lat miałem/mam do czynienia z 3 TV (Panas, Sony i Samsung). Pozwolisz, że ze względu na tematykę tego forum oraz przez to, że trochę grasz skupię się na trybie gry. Z tej trójki najgorszy tryb miał zdecydowanie Sony. Na Panasie i Samsungu wystarczyło trochę kolory wzmocnić oraz czerń aby uzyskać obraz praktycznie jak w trybie standard (+ oczywiście mega lepsza płynność). blebleble bełkocze nie na temat

Lipa pytał się konkretnie o model xe9305 a nie jakieś doświadczenia z innymi TV. W tej chwili razem z ravenem bełkoczecie nie na temat wprowadzając Lipe w błąd. Kolega Lipa pytał się o opinię użytkowników xe93, a nie kogoś kto nawet w sklepie na oczy nie widział tego TV.

 

Cytat

ale seria 6 się wypalała (w 7 chyba poprawili, bo nie ma już raportów o tym po prawie roku tego modelu na rynku) oraz tryb gry HDR jest niepotrzebnie ciemniejszy od innych.

LG dobrze wie co robi. Te telewizory się wypalają, zwłaszcza przy grach gdzie przez długi czas są wyświetlane statyczne elementy na obrazie. Stąd właśnie LG przyciemniło obraz żeby aż tak szybko się nie wypalały.

 

Cytat

to każdy hejtuje tragiczny obraz w trybie gry i praktycznie nikt z niego nie korzysta

 

Tryb gry na xe93 wygląda tak samo jak i inne tryby jeśli chodzi o kontrast, kolory, czerń itp. Problemem trybu gra są ograniczone możliwości upłynniacza(dla takich jak ty to akurat bez znaczenia). Nie masz pojęcia o tym tv a się udzielasz. Tragiczny tryb gry ma lg b7 gdzie hdr jest ograniczony, nie mówiąc już o tym że lg ma gorszą obróbkę obrazu niż xe9305.

Cytat

bawiąc się w jakieś upłynniacze w trybie standard + inne mityczne ustawienia.

Po prostu użytkownicy dobrych tv sony mają często większe wymagania odnośnie jakości obrazu i wolą mieć włączony upłynniacz albo niektóre opcję tworzenia realizmu, dlatego tryb gry dla nich odpada i jest niegrywalny. Tryb gry jest dla osób które nie przejmują się rozmazanym i szarpiącym obrazem jak tutaj(na przykładzie samsunga ks7000):

KS7000-smu%C5%BCenie-1.jpg

 

 

balona i raven_raven na oczy nie widzieli xe9305.

 

 

 

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...