Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Mam nie lada problem. Otoz chcialbym zakupic karte graficzna. Taka, zeby wszystko chodzilo w 720p na dobrych detalach itp itd :)

Co mam? Mam dwurdzeniowca od Amd na socket am3 chyba 3 ghz krecony na 3,5 (athlon jakistam) plytke pod tenze socket, ram w ddr3 2 gb i 8600 sonic plus. Zasilacz 500w od modecoma (wiem syf).

I teraz chcialem kupic cos do 500zł. Zbieram sie do tego juz z tydzien, laze szukam porownuje. Juz prawie jestem zdecydowany, to znow mysle, ze moze warto by dorzucic troche i konsolke zakupic, za chwile znow inny pomysl.

Co lubie z gier? Sportowki fpp i tpp w stylu residenta god of wara, dmc czasem jakas strategia ala civ, kiedys fm. Z fpp najbardziej shootery online. Generalnie lubie gry online (nie trawie rpg z krasnoludkami wrozkami itp). Gram na tv 32cale podlaczonym do kompa (w to, co na myszcie i klawie na 19calowym monitorze). Mam bezprzewodowego pada od xboxa360. Jakos za(pipi)iscie duzo nie gram. Z powodu pojawienia sie fify11 na PC tluke sporo, ale normalnie kilka godzin w tygodniu to max.

No i kurde z tym dylematem przychodze tutaj. Pewnie to nieodpowiedni watek, ale moze ktos z Was borykal sie z podobnymi watpliwosciami.

Z kart graficznych rozwazalem 4870, 5770, gtx260, gtx 460 (nie wiem, czemu karty o takich samych taktowaniach roznia sie czasem cena o 200 czy 300zl)

(...) /Stona

Nie chce wywolywac w watku wojny pc vs konsola. Jesli ktos uzna, ze warto z tego zrobic osobny temat, to ok.

Uznałem że nie warto, a Twojego posta zedytowałem. /Stona

Edytowane przez stona
Odnośnik do komentarza

Nie widze powodu dla ktorego moj post zostal usuniety,nie faworyzowalem zadnej ze stron a tylko dalem info ktore napewno by rozwialo niektore jego watpliwosci. Co do karty,nie wiem czy ten zasilacz da sobie rade z lepszymi kartami,modecom mi smierdzi troche,ale chyba jakis radeonek hd 5770 by uciagnelo.

Odnośnik do komentarza

I dlatego to ja tutaj ustalam zasady, a nie Ty ;)

 

Twój post nie miał nic wspólnego z tytułem tematu.

 

Modecomy są różne. Jeśli to jakiś stary FEEL, to faktycznie, może być zonk, jeśli nowsza konstrukcja, to nie ma się czego obawiać.

Co do karty, w tym wypadku najbezpieczniejszy będzie 5770 [ze względu na prądożerność].

Odnośnik do komentarza

W sumie zasilacz nie jest stary- listopad 2009, a ze stosunku jakosc cena najlepiej sie oplaca zakupic chyba 4870. Osiagi te same, a wyrwac mozna za 487 z wysylka, o 5770 za te pieniadze mozna pomarzyc.

Velius: przeczytalem :)...ale jakos jestem z tego pokolenia, ze latwiej mi uargumentowac sobie wydatek paru stowek na czesc do kompa niz na SamWieszCo :)

Edytowane przez chm[u]ra
Odnośnik do komentarza

Witam,

chciałbym rozbudować swój komputer, tak aby bez problemu móc zagrać w takie gry, jak Mass Effect 1 i 2, Bioshock2, Batman. Fajnie jakby pociągnął także te nowsze gry.

Do wydania mam 800-900zł

 

Aktualnie mam taki:

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61P-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM1, DIMM2: GoodRAM GR800D264L6/1G 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM3: GoodRAM GR800D264L5/1G 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta wideo NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

Obudowa i-box lynx 228 ws

 

Myślę, że na razie wystarczy zmienić tylko procek i grafikę.

Byłem już zdecydowany na Athlon 635/640 i HD 4850 512 MB Gigabyte Zalman. Całość 650-700 zł. Jednak zwiększyły mi się fundusze i nie wiem, czy coś zmienić, czy pozostać przy tym i za resztę kupić np. nową płytę główną, czy obudowę?

 

W grę wchodzą także używki, byle w idealnym stanie i na gwarancji. Rozważam także overlocking.

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam :)

 

Chciałbym was prosić o pomoc w zakupie RAMu. Na kompie znam się tyle co nic, więc polegam całkowicie na was. Chcę kupić 2gb. Słyszałem, że najlepiej dual. W Evereście sprawdziłem sobie już jaką mam płytę główną i jest to:

http://www.uno.pl/t_10847/ga-8ig1000mk/#ixzz12A1HE0s8

 

Teraz pytanie - jaki RAM do tego? Kolega polecił mi takie coś:

http://allegro.pl/patriot-2-gb-2x1024-mb-400mhz-ddr-cl3-dual-channel-i1266359691.html

 

Podejdzie mi? Opłaca się kupować używkę czy lepiej dołożyć 60zł i mieć nowe?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

@hazardzista

Chyba coś pokićkałeś. Masz starą mobo z DD1, a chcesz ramki DDR3?

 

@bramkarz

Bo ja wiem czy teraz się opłaca jeszcze brać 4850? Za niewiele więcej masz chyba 4870 która jest wydajniejsza o kilkanaście %

Co do proca to nie wiem, bo nie chce mi się sprawdzać co jest dobrego pod AM2

Odnośnik do komentarza

Witam, mam zamiar kupić pc-ta ale jak to bywa.. jestem właściwie laikiem w tym temacie chciałbym coś wyrwać możliwie jak najtaniej i może być używany od 500zł do MAX 1000zł. Kupuje głównie do neta.. wiadomo, filmy itp:) no i może do niektórych starszych gier przy dobrym wietrze(do nowych mam ps3). Morzecie coś polecić?? grzebałem na allego, ale mętlika dostałem:/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój kumpel chce kupić kompa do grania( tak mówiłem mu, że to głupota) za maksymalnie 2000 zł. Czy za takie pieniądze wyrwie coś porządnego? Bardziej opłaca się kupić już gotowego czy zakup samych podzespołów?

 

edit: złożyłem mu taki zestaw co o nim myślicie?

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna: MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/

Pamięc RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

Wypalarka: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe

Obudowa: Gigabyte Luxo M1000 Black

Zasilacz: Fractal Design 550W Tesla

Monitor: LG W2220P lub LG W2453V-PF

 

Cenowo wyszło prawie 3 tysiące :whistling:

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Chcę sobie zmodyfikować kompa (chociaż w sumie to prawie wszystko wymienić) i zastanawiam się czy mój stary zasilacz to pociągnie...

 

Planowane zakupy:

 

Gigabyte MA770T-UD3

AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition

2x Kingston 2GB 1333MHz

Gigabyte GeForce GTX460 1024 MB

+ jakąś obudowę niezbyt drogą

 

Zasilacz - Antec Eartwatts EA-500 500W

Mam do tego jeszcze dysk Samsunga 500GB i jeden 80GB (ATA) bodajże WD 

 

Czytałem temat powyżej (pomógł mi skompletować listę zakupów) i tam prawie wszyscy mówią o zasilaczu 500W, ale wolę się upewnić.

 

 

 

Edytowane przez Rik
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Poszukuje mozliwie jak najtanszego aparatu cyfrowego robiacego przystepne fotki. Liczy sie:

- cena

- ladne zdjecia

- szybka migawka (brak smug/cieni)

- lampa blyskowa

- szybkie wlaczenie aparatu i szybkie wykonanie zdj

- zoom przynajmniej x3

 

+ jakas dobra ladowarke z akumulatorami AAA w przedziale cena/jakosc

Edytowane przez Labik
Odnośnik do komentarza

Poszukuje mozliwie jak najtanszego aparatu cyfrowego robiacego przystepne fotki. Liczy sie:

- cena

- ladne zdjecia

- szybka migawka (brak smug/cieni)

- lampa blyskowa

- szybkie wlaczenie aparatu i szybkie wykonanie zdj

- zoom przynajmniej x3

 

 

W cenie do 300 zł to ładne zdjęcia będą jedynie na zwenątrz w dobrych warunkach oświetleniowych. O zoomie zapomnij bo w cyfrówkach to porażka (powiększony obiekt jest wycinany z matrycy i rozciągnięty programowo) Co do migawki to w tej cenie nie ma się na jej ustawienia wpływu więc wszystko zależy od warunków fotografowania.

 

Sony Cyber Shot S930B 300zł, Samsung ES73 350zł, Samsung ES25 300zł, BenQ E1240 315zł. Dużo masz modeli do 300zł i wszystkie są podobne od 10 do 14 mpixeli i podobne ogniskowe. Ja mam samsunga ES73 zakupionego okazyjnie i na dworze i w warunkach domowych z dobrym naturalnym oświetleniem spełnia swoje zadanie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...