Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim zestawie :
CPU: i5-4440@3.1ghz BOX
Mobo: Gigabyte GA-H81M-D2V
Ram: GoodRam DDR3 4 GB 1333mhz CL9
HDD: Seagate Baracude 500GB 16MB
GPU: Gigabyte GeForce GTX650 Ti BOOST 1GB
PSU: Corsair Builder Series CX 500W 80+ Bronze
Case: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black
OS: Windows 7 Home Premium 64bit

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Panowie, taki sprzecik sobie wyrysowalem:

Intel CORE i5-3470
Asus P8B75-M
ram ddr 3 1600mhz 8gb
Seagate Barracuda 1TB 64MB      
OCZ ZS 550W SLI PSU 80Plus Bronze  

 

Wychodzi mi troche ponad 1600 zl.

Doradzicie mi jakas karte graficzna do 400zl?

I generalnie co sadzicie o tym czesciach?

Jeszcze pytanie techniczne, plyta glowna ma tylko jedno wejscie sata 3 a reszte sata 2, bardzo to bede czul jak w przyszlosci kupie dysk ssd i wrzuce na tym sata3?

Generalnie doszedlem do wniosku ze bardziej kompa pod wzgledem zabawy w programach do edycji grafiki i wideo, skoro 1-2 lata i bede kupowal i tak konsolke nowej generacji.
 

Odnośnik do komentarza

Panowie, taki sprzecik sobie wyrysowalem:

Intel CORE i5-3470

Asus P8B75-M

ram ddr 3 1600mhz 8gb

Seagate Barracuda 1TB 64MB      

OCZ ZS 550W SLI PSU 80Plus Bronze  

 

Wychodzi mi troche ponad 1600 zl.

Doradzicie mi jakas karte graficzna do 400zl?

I generalnie co sadzicie o tym czesciach?

Jeszcze pytanie techniczne, plyta glowna ma tylko jedno wejscie sata 3 a reszte sata 2, bardzo to bede czul jak w przyszlosci kupie dysk ssd i wrzuce na tym sata3?

Generalnie doszedlem do wniosku ze bardziej kompa pod wzgledem zabawy w programach do edycji grafiki i wideo, skoro 1-2 lata i bede kupowal i tak konsolke nowej generacji.

 

Sprzęt jak najbardziej OK   co do Grafiki to szukaj HD 7770  nówkę kupisz już za 330zl (club3D)  lub coś słabszego 7750.

sata 3  do tylko SSD :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wyszukalem sobie takiego lapka

 

MSI CX61 Haswell

Intel® Core™ i7-4702MQ Haswell Quad Core Processor

15.6" Full HD Screen

Microsoft Windows 8 64bit

8GB DDR3 RAM

1000GB HDD

Blu-Ray

Dedicated GT 740M 2GB Graphics

HDMI

Bluetooth

USB3

 

Za nie duża opłata mogę tam wsadzić 16gb ram, warto sie w cos takiego pakować czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na stacjonarke ? Tylko ze musiałbym kupić wszystko tj, monitor, akcesoria, kable itd

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Wyszukalem sobie takiego lapka

 

MSI CX61 Haswell

Intel® Core™ i7-4702MQ Haswell Quad Core Processor

15.6" Full HD Screen

Microsoft Windows 8 64bit

8GB DDR3 RAM

1000GB HDD

Blu-Ray

Dedicated GT 740M 2GB Graphics

HDMI

Bluetooth

USB3

 

Za nie duża opłata mogę tam wsadzić 16gb ram, warto sie w cos takiego pakować czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na stacjonarke ? Tylko ze musiałbym kupić wszystko tj, monitor, akcesoria, kable itd

Prosta  sprawa   do czego  ma być  komp ? 

Jeśli masz  go zamiar  zabierać z  sobą  do kawiarni ,kolegi ,na miasto to only laptop . Ale  granie na takim  sprzęcie   do przyjemności nie  należy .

 

Jeśli szukasz kompa   jako stacjonarki to za te  pieniądze co wydasz na lapka masz 2x mocniejszego  desktopa

Max 3,500 a laptop to msi cx61

:teehee:  Panie   drogi za  tą  kasę  to masz  solidnego desktopa   z Monitorem 23'"  .... tylko   pytanie czy potrzebny Ci mobilny  sprzęt ?

Prawda jest taka ze  stacjonarka za 2300 zjada tego lapka  wydajnością

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Laptop większość czasu tak 99% bedzie w domu, jedyne co przemawia za laptopem to rozmiary, moze faktycznie lepiej złożyć stacjonarnego

 

Canuks mógłbyś mi napisać proponowany zestaw ? Bo jestem kompletnie zielony w te klocki

Jeśli 99%  w domu to only  stacjonarka   a  rozmiary(laptopa) w tym przypadku  są  minusem  .Bo chyba lepiej obejrzeć film /pograć na 23"  niż  15,6"

 

Propozycję  zaraz wrzucę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja Propozycja na  szybko

http://www.morele.net/inventory/info/hk3meB/

 

Oczywiście wszystko można zmienić  to luzna poglądowa propozycja .... w obwodzie masz jeszcze +500zl na  dobry monitor ,klawisze i myszkę

Co do  grafiki  nie wiem czy dużo  grasz   i w co ? ale dałem  grafikę z wyższej półki   która spokojnie  radzi sobie ze wszystki obecnymi grami  .. jeśli jednak grasz sporadycznie  to można wziąć  tanszego HT7770(380zl).

 

także musiał byś się dość precyzyjnie określić czego wymagasz i oczekujesz.

Edytowane przez canuks
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tez myślę nad zmianą. Praktycznie 99,9% czasu laptop spędza w jednym miejscu. Niestety w kwestiach technicznych wyszedłem z obiegu. Cenię sobie kompaktowośc więc czy jest sens złożenia kompa w obudowie ITX - mini? Widziałem takie do których wchodzą normalne karty graficzne bezproblemowo. Poza tym te wszędobylskie kable tez mnie denerwują w desktopie.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym kupić sobie nowego PC, który posłuży mi do starych gierek i indyków.
Priorytet to jak najniższe koszty, więc nawet używane, sensowne zestawy jak gdzieś zobaczycie, to możecie podesłać. Sama jednostka mnie interesuje, bez monitora, bez myszki, bez klawy, bez nagrywarki DVD. Dysk 250 GB spokojnie wystarczy.
Chciałbym pograć na tym balaszku np. w Stalkery, pierwszego wieśka, penumbre, amnesie i indyki jak np Gone Home na WYSOKICH ustawieniach w tych 25 FPSach chociaż (tak, mój obecny złom nie ciągnie tych gier, firefox ledwo na tym chodzi xD)

Coś z zintegrowaną grafiką styknie na indyki obecne i przyszłe, czy lepiej normalną karte graficzną wziąć?

Help?
 

Odnośnik do komentarza

Moja Propozycja na  szybko

http://www.morele.net/inventory/info/hk3meB/

 

Oczywiście wszystko można zmienić  to luzna poglądowa propozycja .... w obwodzie masz jeszcze +500zl na  dobry monitor ,klawisze i myszkę

Co do  grafiki  nie wiem czy dużo  grasz   i w co ? ale dałem  grafikę z wyższej półki   która spokojnie  radzi sobie ze wszystki obecnymi grami  .. jeśli jednak grasz sporadycznie  to można wziąć  tanszego HT7770(380zl).

 

także musiał byś się dość precyzyjnie określić czego wymagasz i oczekujesz.

Warto tam jakiś SSD na system wrzucić i procka z K chyba 

Monitor polecam : http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2377hds-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-429971/

Odnośnik do komentarza

Nie mam żadnego konkretnego limitu, ale chce żeby to było absolutnie jak najmniej <cebula>

 

 

 

Moja Propozycja na  szybko

http://www.morele.net/inventory/info/hk3meB/

 

Oczywiście wszystko można zmienić  to luzna poglądowa propozycja .... w obwodzie masz jeszcze +500zl na  dobry monitor ,klawisze i myszkę

Co do  grafiki  nie wiem czy dużo  grasz   i w co ? ale dałem  grafikę z wyższej półki   która spokojnie  radzi sobie ze wszystki obecnymi grami  .. jeśli jednak grasz sporadycznie  to można wziąć  tanszego HT7770(380zl).

 

także musiał byś się dość precyzyjnie określić czego wymagasz i oczekujesz.

Warto tam jakiś SSD na system wrzucić i procka z K chyba 

Monitor polecam : http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2377hds-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-429971/

 

No to jak nie ma limitu  to propozycję masz  w linku .... jak za drogo to można uciąć nieco na grafice np    jak masz zamiar grać w starsze pozycje ...  warto rozważyć SSD  jako dysk pod system .

 

Co do procka z K jak kolega nie ma zamiaru kręcic to bez sensu kupować procek z odblokowanym mnożnikiem  ,a ta płyta  co jest w zestawie to  ma możliwości OC symboliczne .

Odnośnik do komentarza

Serio indyki i te gierki, które wymieniłem, wymagają kompa za 2.5 tysiąca :P? Nie mam zamiaru grać na nim w gry ani z tej, ani z następnej generacji konsol. Wszelakie strategie, które wymagania mają spore też olewam. Naprawdę nie potrzebuję czegoś tak mocnego :)

Nie kolego  te gierki nie wymagają maszyny za 2,5k :) pytałem o budżet aby wiedzieć   na  czym się oprzeć  .

Nową maszynę  na  i3  można złozyć za ~ 1200zl   jak to za dużo  to coś  taniej  z poprzedniej  generacji   opartego o C2D    taką puszkę  (używaną oczywiście ) wyrwiesz za 500-600zl

Odnośnik do komentarza

Panowie, RAM mi w komputrze chu.j strzelił. Ten Corsair to po prostu robi badziewne ramy, czy może miałem pecha? Bo nie wiem, w jaki RAM się pakować teraz.

Pecha ?  raczej szczęście   bo trafić uwaloną kość Ram to nie mal jak 6 w lotka .

Zareklamuj  dostaniesz nową taką samą

Corsair daje dożywotnią.

 

idź czy tam napisz do sklepu gdzie kupowałeś jeśli masz paragon czy fakture, czy inny dowód zakupu.

wystarczy sam numer seryjny  jak reklamujemy bezpośrednio u producenta

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...