Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu będzie musiał zmienić biosa? Pytam z ciekawości.

wraz z przejsciem z sandy bridge na ivy bridge podstawka pozostala ta sama 1155 ale zmienily sie chipsety. W starszych ( tych co wyszly razem z sandy bridge) zmienionio bios aby dzialaly ivy na starszych chipsetach ( ale nie na wszystkich ;) )

 

 

Nie prawda, nie trzeba nic zmieniac, ta plyta obsluguje IB, upewnij sie tylko, ze jest nlz najnowszej rewizji:)

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?cat=CPU&Model=P67%20Pro3

 

ivy bridge obslugiwany od biosu 3.10

 

możliwe, że w najnowszych egzemplarzach juz na starcie jest zaisntalowany nowszy. Ja kupiłem tą płytę rok temu i miałem na 2.0.

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

Teraz lepiej inwestowac w sprzet AMD, czy Intel + Nvidia? Bo skoro nextgeny maja miec podzespoly AMD to chyba lepiej zaopatrzyc sie w jakis osmio rdzeniowy procesor i radeona. Jest jakis najlepszy okres na kupno nowego peceta, czy raczej ceny sa takie same przez caly rok?

To zalezy ile masz kasy  na PCta . Nie można powiedzieć ze to czy to jest lepsze bo wszystko zalezy od tego jaką kwota dysponujesz .

 

Osobiście uważam ze dobrym połączeniem jest   procek od Intela  + grafa AMD   za rozsądne pieniądze mamy  bardzo dobry sprzet z potencjałem na OC .

Kiedy najlepiej kupić .... ciężko powiedzieć  bo ceny szybko się zmieniają  najlepiej to upolować coś na wyprzedażach noworocznych (początek roku) .Na pewno najgorszym momentem na zakup   to okres  komuniami ,świętami bożego narodzenia i rozpoczęciem roku szkolnego .

Odnośnik do komentarza

w Q3  ( chyba) Amd ma pokazać nowe radeony wiec może warto poczekać do testów i się zobaczy czy nvidia zejdzie z ceny.

Wiesz czekać można całe życie  ..AMD pokaże swoje  po czym  Nvidia zapowie nowe i bedziesz czekał az zieloni pokażą co tam "usprawnili" i tak w koło .

Jak  ktoś chce kupić sprzęt  to brać co obecnie jest  najwydajniejsze w danej kwocie i tyle .

 

Nie ma co się spodziewać jakiegoś przełomu i skoku  wydajności bedą to zmiany kosmetyczne  i dla zapaleńców  nowych  zabawek

Odnośnik do komentarza

 

w Q3  ( chyba) Amd ma pokazać nowe radeony wiec może warto poczekać do testów i się zobaczy czy nvidia zejdzie z ceny.

Wiesz czekać można całe życie  ..AMD pokaże swoje  po czym  Nvidia zapowie nowe i bedziesz czekał az zieloni pokażą co tam "usprawnili" i tak w koło .

Jak  ktoś chce kupić sprzęt  to brać co obecnie jest  najwydajniejsze w danej kwocie i tyle .

 

Nie ma co się spodziewać jakiegoś przełomu i skoku  wydajności bedą to zmiany kosmetyczne  i dla zapaleńców  nowych  zabawek

 

czekać zawsze można. Ja kupiłem swojego amd. Miesiąć później pokazano 660Ti, który jest tanszy lepszy a ja zostalem z scierwem, którego nikt nie chce nawet kupic :D

Taki urok.

Odnośnik do komentarza

PC kupowalbym glownie z mysla o BF4, wiec na razie nie ma pospiechu, no chyba ze obecny wczesniej sie zyebie. Po prostu w temacie pc nie siedze od 2008 i nie wiem kiedy wychodza nowe generacje procesorow/ kart, a kiedy tanieja stare modele. Do wydania okolo 2500zl bez hdd, napedu i moze obudowy (jesli wszystko udaloby sie upchac do obecnej). I dobrze, zeby mozna bylo go delikatnie podkrecic, bo w tych nowych procesorach jechanie na standardowych zegarach to chyba grzech. Myslalem o i5-3570k/ 3550p i gtx760/ gtx670. 

Odnośnik do komentarza

Morele maja dziwna strone. To wyglada jakby rozne osoby dodawaly produkt do systemu.

Jeden i5-4670k BOX ( bez radiatora). Wiec jaki to box? Ktos sobie zabral chlodzenie i sprzedaje drozej :x

 

http://ark.intel.com/products/75048/Intel-Core-i5-4670K-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz

 

ten procesor to haswell. Chyba, ze strona intela kłamie ;]

Odnośnik do komentarza

Jakaś lepsza strona by złożyć sobie kompa poza morele z dobrymi cenami?Mam zamiar kupić kilka komponentów a widzę tam wałki robią.

x-kom.pl

Agito.pl - na  agito mam  kupione już 5 komputerów   własciwie to samych podzespołów  i nigdy nie było problemów z dostawą /dostepnością  czy ewentualną reklamacją .

 

morele.net omijaj szerokim łukiem bo raz ze nie mają na stanie tego co oferują na www ,dwa  termin wysyłki   zmieni się u nich   non stop . A  próba dodzwonienia się do nich i uzyskania jakiś informacji    graniczy z cudem

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Nie narzekam na mojego AMD, wręcz przeciwnie, spisuje się wyśmienicie, jedyna bolączka mojego zestawu to grafika, którą wymienię dopiero dla Wieśka 3. 

Oprócz tego dużo nowych gier śmiga naprawdę fantastycznie jak na 3-letniego PC. 

Poza tym podobno Rome 2 jest nieźle zyebany jeśli chodzi o optymalizację, także....

Poza tym te AA i inne bajery, które nie robią jakiś mega wodotrysków ostro obciążają PC także jak nie widać różnicy to po co przepłacać? ;)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

to chyba zależy od wielu czynników ja mam gtx 770,  i7 4771 i 8 gb ramu gra na ekstremalnych chodzi płynnie. Też czytałem na forum ludzi co mieli titana i podkręcone i 7 (ja nic nie podkręcałem) i się wieszała a podobno najgorzej mieli ludziska co mają w sli karty. Swoją drogą im więcej o sli czytam tym bardziej wydaje mi się iż większość producentów ma w pupie takie rozwiązania. Fajnie wygląda w 3d marku ale w grach często z powodu 2 -3 kart graficznych coś się kaszani :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Specem nie jestem, ale ponoć SLI ze względu na swoją charakterystykę ma coś co powoduje szarpania i lagi w grach... bez względu jak mocne karty wrzucisz i jak starą grę odpalisz.

 

Np taki BF2 może gorzej chodzić na TITAN w SLI niż na pojedynczym TITANie. Ale nie wdaję się w szczegóły bo się na tym nie znam. Ot tak słyszałem..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...