Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

A co takiego przyszłościowego jest w kompie za 4k?

 

u mnie akurat troche wiecej niz 4k :P

no np plyte glowna zamiasta za 500 pln moglem wziac za 150 i proca, ktorego sie nie kreci, za 400 mniej.

Zasilacz mniejszy, gtxa bez smoka, itp, itd.

No z 1000 by wyszlo, a na 2 lata i tak by w zupelnosci wystarczylo.

 

Nastepny konfig bedzie wypasiony, ale na chwile kupienia. Nie bede myslal, co niby bede chcial pozniej podmienic, podkrecic, bo i tak skonczy sie tak, ze wymienie calego kompa.

Odnośnik do komentarza

heh ja mam procek, ram zasilacz i płytę główną tą samą od 4 lat i wszystko śmiga a w między czasie wymieniłem gtxa 2 razy oraz sdd dodałem. Łącznie mnie te zabawy kosztowały ok 1500 zł w ciągu 4 lat :) 

 

 

 

Naprawdę nie ma gry w która nie mógłbym grać w Full hd :)

Odnośnik do komentarza

Przy okazji więc zapytam, desktopa mam w  porządku ale pod kątem pracy, pytanie czy z tym prockiem i płytą osiągnę coś wymieniając kartę graficzną i jaka?

Bo ram chyba starczy.

 

Athlon 2 x3 450

płyta główna jakies msi 77xois tam cos tam, droga nie był,a koło 300 zł  w 2012.

8gb ram
radeon hd 4670

 

chodzi o gry oczywiście.

Edytowane przez Toudi_89
Odnośnik do komentarza

Ja niecałe 3 lata temu złożyłem PC z i5 2500k którego kupiłem za 680zł (używka) i Radeonem hd 7950. Starą kartę sprzedałem i kupiłem 970 i właściwie tyle jeśli chodzi o wymiane sprzętu, nie odczuwam tego żebym musiał wymieniać podzespoły co chwilę, procesor mam podkręcony do 4,5 i sam się dziwię, że nadal tak dobrze sobie radzi (te procesory miały premiere w 2011).

 

Ogólnie nie panikuj Czezky. To prawda, że mogłeś zaoszczędzić trochę wybierając właśnie np inną płytę główną i ja jako studencka cebula złożył bym takiego PCta te kilka stów taniej ale na 100% całość nie będzie wymagała wymiany za 2 lata tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Widzę, że tu też odwilż z nrxt genów,więc mam pytanko o upgrade pieca.

Mój aktualny pc:

I7 2600k

8gb ram ddr3 1333mhz

Plyta asus p8z68-v lx

Gtx 560ti

Zasilacz thermaltake 530v

 

Na procka planuje założyć mocniejsze chłodzenie,bo stockowy wiatraczek intela juz ledwo zipie po 3 latach i z nowym chlodzeniem podkrecanie nie powinno byc problemem.

 

Żeby grać na ultra to styknie mi podkręcić proca i wymienić grafe na polecanego tu msi gtx970 ze smokiem ? Model gaming 4g czy 100me. Ten drugi wydaje sie mocniejszy stockowo no i ma backplate.

Odnośnik do komentarza

Mam taki sam procek tyle że podkrecony do 4,5ghz. Też spokojnie dasz radę go podkręcić na taką wartość (+/- 200mghz) jeżeli zmienisz chłodzenie.

 

Gtx 970 i podkrecony 2600K starczają bez problemu np. na Wiedźmina 3 z maksymalnymi ustawieniami.

 

Wszystko jedno który model weźmiesz tej karty. Przeważającą większość możesz też bez problemu podkręcić na 1500mghz.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Ja kupilem kompa w 2011 roku i jedyne co moge a nie musze zmienic to karta graficzna. Wymienilem tez monitor na high end i jestem ustawiony na dluzszy czas :sir:

 

Nie mam zamiaru nic innego zmieniac przez najblizsze 2-3 lata. Wymiana kompa co 2 lata byla modna przed 2010 rokiem, teraz to mit rozpowszechniany glownie przez konsolorzy.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Ja kupilem kompa w 2011 roku i jedyne co moge a nie musze zmienic to karta graficzna. Wymienilem tez monitor na high end i jestem ustawiony na dluzszy czas :sir:

 

Nie mam zamiaru nic innego zmieniac przez najblizsze 2-3 lata. Wymiana kompa co 2 lata byla modna przed 2010 rokiem, teraz to mit rozpowszechniany glownie przez konsolorzy.

Raczej trend napędzany przez rynek hardware. Przecież firmy muszą zarabiać. To tak jak z niektórymi grami. Po co Ubi wydaje co roku Assassina? Mogliby rzadziej a lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...