Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wolal na te chwile r9 390 8gb niz gtxa 970 3,5gb.

Troche drozej, a duzo bardziej przyszlosciowo.

Haven, mowie ci, bierz to.

Zauwaz, ze ja mam smoka 970.

 

Albo lyknij NAJLEPIEJ 390X - wydajnosc 980ki za niecale 2k + w chuy ramu.

Odnośnik do komentarza

Za pol roku premiera nowych procow nvidii z hbm i jesli one nie mialyby wiecej vram i chodzily lepiej w wyzszych rozdzialkach to wtedy moznaby wrocic do tych r3.

Moim zdaniem, GTX970 oferuje mnostwo zapasu do full hd, a to nadal jest najczstsza rozdzialka. Do wyzszych rozdzialek to bym bral 980Ti zamiast radeonow.


Niej estem fanem nviddi, bo 3/4 sprzetow w zyciu jakie mialem pochodzily od AMD i nie przesiadalem sie na Intela z kaprysu, tylko jak wyszlo dual core/core2duo i mozliwosci ich podkrecania to niestety, ale liczb nie dalo sie oszukac i trzeba bylo przesiasc sie na intela.

 

To samo w kartach graficznych. AMD zamiast prowadzic probuje doganiac.

Odnośnik do komentarza

Tylko pazerne żydy z nvidii. Przynajmniej działa. Co wyjdzie jakaś nowa gierką, to problemy są na:

 

A) wszystkim w sli

B) kartach AMD

 

Tak w ogóle to zawsze mam bekę z tego sli. Po co to żyje? Śledząc fora, z tym ZAWSZE są cyrki.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Panowie master race, co lepiej brac - GTX 970 czy Radeona R9 390? Cenowo u mnie jest to samo, a widze ze Radeon ma 2x wiecej pamieci i niby w testach wychodzi ze jest szybszy ale jakos nigdy Radkom nie ufalem i kombo Intel (mam zamiar brac procka i5) i nvidia uwazalem za jedyna sluszna opcje?

 

Widze ze jest tez Radeon r9 390X i tylko 80 funto drozszy?

 

Ciezka sprawa. Za radeonem stoi wiecej VRAMU, który jest bardzo przydatny, a czasem niezbedny przy graniu w wyzszych rozdzialkach. Minusami sa pobór mocy i troche "nieprzewidywalnosc". Jedna gra na papieprze powinna Ci smigac lepiej od gtx 970, a w rzeczywistosci bedzie inaczej.

 

GTX 970 ma zyebany VRAM, który przy niektorych grach dusi sie nawet na 1080p ale sa to bardzo nieliczne przypadki i dopoki nie wsiadasz na wyzsze rozdzialki nie powinine stanowic problemu. GTX 970 to bardzo dobre rozwiazanie pod wzgledem cena - jakość. Mozna go rowniez ładnie podkrecic.

 

Najwieksza roznica, jezeli kiedys bedziesz kupowal wypasiony gamingowy monitor sa technologie G-sync oraz Freesync. Gsync(nvidia) zjada technologie AMD i jest poprostu lepsza. W samym graniu to łeb urywa i powoduje opad szczeny i chocby dla samego tego brałbym gtx 970.

 

Jezeli nie masz zamiaru wychodzic poza 1080p to gtx 970 bedzie swietnym rozwiazaniem, do tego jezeli zaopatrzysz sie w jakis monitor z G-sync to gwarantuje ze kapcie spadną z nóg.

 

edit:

 

I jak zauwazyl ragus, przewaznie jest duzo mniej problemów ze sterownikami od Nvidia.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Jedna lepsza karta > dwie połączone razem. Mnie też nigdy nie jarało to sli. Bezsensowny wydatek który po roku zostaje pokonywany w wydajności przez karty jednordzeniowe.

 

Kiedyś miało to sens tzn w czasach Voodoo 3dfxa, czyli ok 20 lat temu. Teraz to bezsens tylko dla szpanu przed kumplami.

Odnośnik do komentarza

U mnie na 770 powyżej 1080 to już tylko w Fifie i GTAV :(

 

No chyba, że pasuje mi granie poniżej 60 fpsów to mogę i w 1800p lecieć, ale to już z lockiem do 30 fps.

 

No ale nie pasuje. Więc gram jak śmieć na ultra/high w 1080p/60fps. Jak żyć?

Odnośnik do komentarza

 

Smiesznie brzmia te wasze wywody o rozdzialkach powyzej 1080p w uszach xbota xD

 

Śmieszne to jest posiadanie konsoli w dzisiejszych czasach ;)

 

No ale exy.

 

 

Akurat exy na xbona mi przypadaja do gustu wiec konsole sobie spokojnie zostawie ;) Ale sprzet konkurencji i granie w multiplatformy w najlepszej jakosci w 900p to jest przegiecie xD

Odnośnik do komentarza

 

 

powodów może być milion. Ja bym zaczął od sprawdzenia konfiguracji, jak klikniesz na pulpicie w "rozdzielczość ekranu" to widzisz tylko jeden monitor?

 

tylko jeden, nie wykrywa TV. A wcześniej było wszystko elegancko.

 

 

a żonglowałeś kablami i gniazdami do których podłączasz TV? zamieniałeś monitor z TV?

 

 

 

 

 

dzięki z apomoc, problem rozwiązany.

 

 

pytanie:

mam dysk SSD, wewnętrzny co prawda, ale w obudowie mam u góry gniazdo, pod które mogę podpiąć taki dysk, bez żadnych kabli dodatkowych itp. Po prostu leżał by na wierzchu obudowy w takim "docku" Bezpieczne to czy nie bardzo? nie chce mi sie bawić kablami w środku, musiałbym dokupić srubeczki itp. Dodam, że na tym dysku miałbym programy do pracy.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

wydaje się mnie, że bez problemu. nie ma w środku talerza więc nic się nie stanie przy ewentualnym poruszeniu dysku.

 

Dostałem dziś r9 280x, skur.wesyn jest tak duży że nie mogłem podłączyć zasilania pod płytę główną i procka, kable za krótkie xd

na szczęście w szafie stary komputer, wywaliłem wszystko z budy i wsadziłem nowe graty, śmiga elegancko tylko minus taki, że zasilacz na górze i wygląda biednie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...