Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz miec PC o mocy konsol to ci wystarczy np. build z digital foundry który złożyli żeby zrównać osiągi z konsolami czyli karta 750 Ti (550zł), procek i3 4130 (550zł) i 8GB ramu. Tyle, że ja osobiście wolałbym dozbierać trochę kasy i kupić lepszą kartę i procesor i5.

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

człowiek nie chce wydawac 3 koła na 1080/60 i już nie ma kto mu pomóc :yao:

Za 3 kafle nie złożysz dobrego komputera do gier. Dobrego mam na myśli takiego, gdzie nie musisz ciąć po detalach i patrzeć, kiedy osiągniesz magiczne 1080/60. Co do Twoich wynagań, to myśle, że 2500 może 2200 na samą budę by wyszło.

 

Adi

Nie widzę potrzeby inwestowania w lepszy procesor i grafikę. Po co skoro celem, nie jest 1080/60?

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

człowiek nie chce wydawac 3 koła na 1080/60 i już nie ma kto mu pomóc :yao:

 

idź być biedny do działu z kąsolami :v

 

Gracz PC-towi jak już grają, to na konkretach a nie jakieś półśrodki. Większość tutaj wychodzi z założenia, że lepiej wydać na smoka troszkę więcej i mieć spokój z wymaganiami na jakiś czas niż szarpać się z każdą grą na medium i udawać, że w 720p jest super.

Odnośnik do komentarza

Adi

Nie widzę potrzeby inwestowania w lepszy procesor i grafikę. Po co skoro celem, nie jest 1080/60?

 

Po to żeby grać w 1080p/30 ale na ustawienich wyższych niż konsolowe.

 

PC z 750 Ti nadal bardziej się opłaca niż konsola ale czy naprawdę warto inwestować w taki sprzęt zamiast odłożyć zakup, zdobyć hajsy i kupić konkret smoka?

Możesz się bawić Maciucha w szukanie jakichś używanych części żeby taniej wyszło, ja tak ze swoim pierwszym PC do gier zrobiłem kiedyś i kilka stów zaoszczędziłem na całości mając dalej gwarancje na części. Teraz by mi się nie chciało raczej, wolałbym poczekać, odłożyć w kolejnym miesiącu albo sprzedać jakieś niepotrzebne graty z domu (konsole? :D ) i kupić prawilnie ze sklepu jak pan jezus powiedział.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

miałem nadzieje że za cene konsoli ugram tu coś lepszego i nie będę musiał kupowac nowej kierownicy, no ale chyba się pomyliłem

 

może do wakacji smoki spadną do 7 stówek :yao:

Smoki od premiery podrożały a ty piszesz o 7 stówkach. ;)

 

Też ostatnimi czasy zastanawiam się nad kompletnym kupnem kompa, no może poza dyskiem, napędem(lol nie wiem po co mi on) i zasilaczem(jeszcze na gwarze niedawno kupowany), ale czekam na info o RDR 2. Jeżeli będzie na PC to decyzja jest oczywista, jak nie no to :gayos:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Sam piszesz,ze obecnie interesuje cie tylko W3/P.Cars to czemu nie sprzedaz obu konsol? Z 1500/1800 zl pewnie bys dostal,i wtedy masz 3k na super PC.

z konsol to mam ps3 i 360tkę, których sprzedawac w ogóle nie zamierzam

 

na PC nic sie nie zmieniło

jak ostatni raz, ponad 10 lat temu, składałem kompa to było to samo: 

"no ale weź sprzedaj biurko i psa, to będziesz miał hajs na GeForca 6600GT" :yao:

Edytowane przez maciucha
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jak oczekiwałeś, że pograsz w byle jakiej jakości w W3 to wystarczyło kupić jakiegoś kompa z Media Expert do 2k albo konsolę. Natomiast jak liczyłeś na konstruktywne opinie to je właśnie dostałeś. Chyba lepiej poczekać i odłożyć trochę kasy na lepszy sprzęt niż wracać do tego tematu za rok z kolejnymi pytaniami co wymienić w kompie, bo mi przycina.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

 

Sam piszesz,ze obecnie interesuje cie tylko W3/P.Cars to czemu nie sprzedaz obu konsol? Z 1500/1800 zl pewnie bys dostal,i wtedy masz 3k na super PC.

z konsol to mam ps3 i 360tkę, których sprzedawac w ogóle nie zamierzam

 

na PC nic sie nie zmieniło

jak ostatni raz, ponad 10 lat temu, składałem kompa to było to samo: 

"no ale weź sprzedaj biurko i psa, to będziesz miał hajs na GeForca 6600GT" :yao:

 

A sorki,pierwszy twoj post sugerowal ze masz obie(przynajmniej dla mnie to tak zabrzmialo). Poczekaj moze do lata moze ci sie budzet zwiekszy. Albo euro bedzie mocniejsze i ceny opadna :yao:

Odnośnik do komentarza

na PC nic sie nie zmieniło

jak ostatni raz, ponad 10 lat temu, składałem kompa to było to samo: 

"no ale weź sprzedaj biurko i psa, to będziesz miał hajs na GeForca 6600GT" :yao:

No konsolki są tanie. Za te 1500 zł dostaniesz byle jaką konsolę z byle jakimi podzespołami na których pograsz w gierki chodzące w betonowym 15-30fps. Super deal.

Jak chcesz konkretów to nie możesz oczekiwać, że dostaniesz je za cenę sprzętów, które wyciskają z siebie siódme poty na dedykowanych podzespołach żeby dostarczyć coś, co PC-towców może w 2012 roku kręciło.

Odnośnik do komentarza

Za 2000zl na uzywanych podzespolach da rade wyciagnac z ladna grafika 30 fps albo ponizej sredniej 50-60 fps. Pytanie czy warto? Lepiej poczekac i dolozyc do sprzetu ktory pociagnie gierki przez naprawde dlugi czas bez upgradu. Z komputerami jest taki problem ze jak sie nic nie ma to BAZA kosztuje swoje, bo musisz miec wszystko co niezbedne lacznie z zasilaczem, obudowa, twardym dyskiem itp. Gdy sie osiagnie pelen pulap na ta baze, dokladanie coraz to wiekszych tysiecy zlotych przynosi coraz mniejsze korzysci dlatego tez za okolo 3-3,5 kupisz mocny sprzet ktory wystarczy Ci na kilka solidnych lat grania.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

na PC nic sie nie zmieniło

jak ostatni raz, ponad 10 lat temu, składałem kompa to było to samo: 

"no ale weź sprzedaj biurko i psa, to będziesz miał hajs na GeForca 6600GT" :yao:

No akurat nie masz racji. 10 lat temu sprzedałbyś tego psa i biurko, kupił PC za 5 tysięcy i byś się cieszył że masz sprzęt który jakoś dogania konsole.

W tej chwili wydasz 3,5 tysiąca i masz PC który zostawia konsole w tyle.

 

Jeśli rzeczywiście masz w doopie moc sprzętu i chcesz grać w takiego wieśka czy carsy w konsolowej jakości to złóż sobie tego PCta z 750 Ti i prockiem i3 o którym pisałem, dużo cię to kosztować nie będzie i pewnie będziesz zadowolony. Na tym sprzęcie w Wieśku medytować na bagnach nie trzeba jak burza idzie tak jak na ps4  :kaz:

Ludzie tutaj po prostu wyrażają swoje opinie a są one takie a nie inne po części dlatego, że przyzwyczajenie do wyższej jakości robi swoje.

Edytowane przez UberAdi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od razu dysk ssd nie musisz kupować.

Ja w tym nadchodzącym roku też planuję blaszaka złożyć ile na to przeznaczę i jakie kryteria obiorę to jeszcze nie wiem ale wstępnie chciałbym zamknąć się w tych 2,5-3tysiach i by gierki śmigały w tym 1080p ale na opcjach ustawianych na ultra mi nie zależy i jeśli coś by trzeba było obniżyć do osiągnięcia 1080p/60fps to świat mi się nie zawali.

Odnośnik do komentarza

Brat dla przykładu złożył kompa z używanych części. Nie jest to jakiś zderzać pikseli ale te 720p i 60fps'ów wyciąga w dużej części gier. W Wieśka grywał na średnich/niektórych wysokich ustawieniach i fps'ach śmigających powyżej 30fpsów. Dał za niego ok1700zł i jest zadowolony tak więc wszystko zależy od oczekiwań. No i jedynie procek go blokuje bo ma jakieś budżetowe i3 za jakieś 100coś złotych,tak to można by było jeszcze poszaleć z ustawieniami :D

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...