Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce na PC tylko grają w 1080/ultra/60 więc 5klocków.

 

Grzybiasz to co podajesz, to nie na 3 klocki a właśnie 5. Sam i7 i gtx 970 to już blisko trójka.

To niech kupi i5tke/AMD i gtx 960, w zupelnosci wystarczy do grania na wysokich i miesci sie spokojnie ponizej 3ki.

Skoro wychodza nowe karty zaraz to po co inwestowac w o wiele drozsza 970, zeby zyskac 5-10 fpsow w grach ?

Wyjda nowe karty to sprzeda swoja i kupi jakiegos potwora.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

Panowie, jakbym chciał zbudować/kupić coś możliwie małego i cichego, ale jednocześnie żebym bez ścin mógł grać w nowe FPS'y - da się? Tak orientacyjnie w jakim przedziale cenowym? Bez napędu optycznego.

Znajomy ostatnio składał małego PCta z myślą o VR i mu odradzałem żeby poczekał na nowe karty bo nie wiadomo jak to z tym VR będzie ale uparł się i kupił coś z 970 mini. To już całkiem dobry sprzęt jest, zapłacił chyba trochę ponad 3600 zł ale nie pamiętam dokładnej specyfikacji. Z tym, że Tobie też radzę zaczekać na nowe karty tak jak Zaqair napisał, na tą chwilę warto się wstrzymać.

Chyba, że chcesz po prostu grać w 30 klatkach na high to coś się taniej da sklecić :)

 

 

A plus minus kiedy te nowe sprzęty? Kurde chciałbym pograć trochę w nowego Dooma, a boję się, że bariera wejścia w online parę miesięcy po premierze będzie dosyć wysoka : |

Odnośnik do komentarza

A plus minus kiedy te nowe sprzęty?

Pod koniec maja sa targi na ktorych maja je pokazac. Dobra wersja mowi,ze maja byc dostepne w sklepach w przeciagu kilku tyg od konfy. Ale coraz wiecej w necie info sie pojawia,ze na tej konfie to bedzie tak zwane premiera papierkowa. Czyli karty na rynku beda kilka miesiecy po tych targach.

 

W tego dooma to SP czy MP? Bo jezeli MP to raczej wiecej osob do gry znajdziesz na konsolach.

Edytowane przez Wolfie_
Odnośnik do komentarza

Premiera pascali ma się odbyć w czerwcu(papierkowa). Same karty pewnie trafią do sprzedaży w okresie wakacyjnym, ewentualnie początek jesieni. Poza tym, jest tez możliwość, że i AMD i NVidia bedą chciały zgrać sie z goglami VR, a więc jest tez opcja szybszej premiery. A nowego Dooma, jak już wyżej wspomnieli, lepiej bedzie ogrywać na konsolach. Zresztą, to zależy od community w którym sie obracasz(PSN/Xlive). Ale na serio, lepiej wstrzymać sie z kupnem kompa na chwilę obecną. Skok wydajnościowych nowych kart może być spory.

Odnośnik do komentarza

Premiera pascali ma się odbyć w czerwcu(papierkowa). Same karty pewnie trafią do sprzedaży w okresie wakacyjnym, ewentualnie początek jesieni. Poza tym, jest tez możliwość, że i AMD i NVidia bedą chciały zgrać sie z goglami VR, a więc jest tez opcja szybszej premiery. A nowego Dooma, jak już wyżej wspomnieli, lepiej bedzie ogrywać na konsolach. Zresztą, to zależy od community w którym sie obracasz(PSN/Xlive). Ale na serio, lepiej wstrzymać sie z kupnem kompa na chwilę obecną. Skok wydajnościowych nowych kart może być spory.

 

Według informacji które zdobyłem od centrali producenta kart graficznych, w czerwcu będzie prezentacja Pascali z (bardzo) możliwą premierą układów mobilnych. W przypadku układów do PC stacjonarnych, na początku do sprzedaży trafią egzemplarze z wyższej półki jak GTX 1080 i GTX 1070, a ich premiera nie jest spodziewana wcześniej niż pod koniec 3 kwartału czyli we wrześniu. 

 

Według przedstawiciela Inno3D, pierwsze Pascale będą korzystać raczej z GDDR5 (jest wielki problem z wydajną produkcją GDDR5X i to opóźnia premierę), a dopiero GTX 1080Ti lub GTX Titan Y wykorzystają HBM2, ale nastąpi to nie wcześniej niż w połowie 2017 roku.

Według niego GTX 1080 będzie porównywalny z obecnym GTX 980Ti (referentem), a GTX 1070 z kolei z GTX 980. Początkowe założenia mówiły o raptem 10-15% skoku wydajności, ale Nvidia podobno bardzo nie chce, by AMD ugryzło kawałek tortu i wstrzymują premierę jak mogą do prezentacji Polarisów. 

 

Co do AMD z kolei, otrzymałem takie informacje od Club3D: 

 

 

AMD:

New Polaris GPU’s are said to be introduced in July, Club3D has not yet received official information on that from AMD, so this is all “hear-say”.

http://wccftech.com/amd-polaris-10-gpu-specs-leaked/

These WCCFTech guys are often very close to reality with their predictions …

 

New GPU’s known:

Polaris 10 = Probably positioned at R7 370 ~ R9 380(X)

Polaris 11 = Probably positioned at R7 390 (X)

Vega = Follow up for Fury X and most probably 2017 …

Also AMD should come into the market end of summer probably, with a FuryX model with Dual GPU on 1 board.

Marketing focus is on VR

 

Polaris = 14 nm technology GPU with probably 8GB GDDR5 X and uses about 1.5 times less power

This sounds good being able to offer better specs than Nvidia in that segment, however lets wait for pricing and availability first …

 

AMD just started a new Sales Out Rebate for AMD Partners Q2 2016:

-Partners need to report weekly stock and sales data to info-now.

-Program runs from 27th March to 18th June.

 

Wygląda na to, że jeśli ktoś chce dziś kupić kompa do 3-4 tysięcy i zamieścić w nim GTX970, to lepiej się wstrzymać. 

Ale jeżeli są osoby, które mogą pozwolić sobie na wyłożenie kilku tysięcy więcej i kupno GTX980Ti lub Titan X, to nie ma co czekać ;) 

 

Czekam na Computex 2016 w czerwcu - wszyscy uderzą tam ze swoimi nowinkami. 

Odnośnik do komentarza

ludzie kiedy wy sie nauczycie ze nie ma sensu czekac na premiere nowych podzespolow? jak sie ma kupowac to sie kupuje? czekac pol roku zeby zamiast 30 fpsow w doomie miec 33?

 

Prawda jest taka, że Pascale to dalej wielka niewiadoma. Jeżeli ich wydajność będzie wyższa o kilkanaście procent maksymalnie, to nie ma co czekać. Jeśli jednak będzie więcej, to szkoda teraz wykładać hajs. 

Lepiej się wstrzymać jeszcze te dwa miesiące, a może będzie wiadomo coś więcej.

 

AMD idzie w sprawność energetyczną i to bardzo mocno. Ich karty mają zjadać prądu tak mało, jak to tylko możliwe, wydzielać mało ciepła i być przy tym bardzo wydajne (ale coś mi tu nie idzie w parze). Liczę, że AMD będzie chciało nawiązać równą walkę z GTX 1080 i 1070, chociaż na samym początku wypuszczą karty dla segmentu średniego i biurowego, a dopiero w 2017 będzie premiera wydajniejszych układów. 

Odnośnik do komentarza

Też tego nie rozumiem, wszystko zapier,dala no i przykro mi, pewnie za 2 lata nasze GTX970 będą powoli odchodziły do lamusa, taki lajf. Czekaj parę mięsięcy na premierę, potem parę miesięcy na obniżkę cen, potem znowu coś na horyzoncie i tak w koło Macieju, kiedy k,urwa możesz sobie kupić i normalnie grać jak człowiek, a za dwa-trzy lata jak już przestanie nam odpowiadać zestaw to kupujesz nowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja do swojego starego już i7 2600k dokupilem GTXa970 i kierwa wszystko działa idealnie. VR mnie nie interesuje, a przynajmniej nie premierowo i za te ceny które podali. Już nawet to PSVR jest dla mnie za drogie a co dopiero inne. Następna poważna modernizacja kompa tak za 3-4 lata. Jak ktoś musi mieć koniecznie 60fps i 4k no to nie ma (pipi)a żeby teraz kupować sprzęt, ale dla reszty taki gtx970 wystarczy spokojnie do dooma. Jak będzie coś słabiej działało to są odpowiednie opcje graficzne, przykreca się kurek o nazwie "grafika" i już. Nie widzę problemu. Jeżeli ktoś kupuje całkiem nowy sprzęt to ok można się wstrzymać i poczekać na spadek cen starszych (co nie znaczy słabych) kart np 970 i wtedy zdecydować co wyjdzie lepiej. Wszystko zależy od sytuacji i preferencji. Z konsolami nie ma takiej elastyczności wyboru.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja do swojego starego już i7 2600k dokupilem GTXa970 i kierwa wszystko działa idealnie. VR mnie nie interesuje, a przynajmniej nie premierowo i za te ceny które podali. Już nawet to PSVR jest dla mnie za drogie a co dopiero inne. Następna poważna modernizacja kompa tak za 3-4 lata. Jak ktoś musi mieć koniecznie 60fps i 4k no to nie ma (pipi)a żeby teraz kupować sprzęt, ale dla reszty taki gtx970 wystarczy spokojnie do dooma. Jak będzie coś słabiej działało to są odpowiednie opcje graficzne, przykreca się kurek o nazwie "grafika" i już. Nie widzę problemu. Jeżeli ktoś kupuje całkiem nowy sprzęt to ok można się wstrzymać i poczekać na spadek cen starszych (co nie znaczy słabych) kart np 970 i wtedy zdecydować co wyjdzie lepiej. Wszystko zależy od sytuacji i preferencji. Z konsolami nie ma takiej elastyczności wyboru.

Ale twój zestaw jest VR ready. Przynajmniej wg Steamowego performance testu. Ja ostatnio robiłem, mam 2500k podkręcony do 4,5 gHz i 970.

 

 

e526cya.png[

 

Odnośnik do komentarza

No dokładnie, niektórzy też zapominają, że jest coś takiego, jak opcje graficzne. I na medium czy low też da się grać. Na konsolach to można przez 8 lat grać i obserwować przez ostatnie 3-4 srakę rozmazaną w multiplatformach, ale na PC to musi być tip-top cały czas na tym samym sprzęcie, pal licho, że dopiero to obsrane PS4.5 może wyrówna osiągi GTX970.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...