Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Maiden

Stało się coś przedziwnego z lapkiem mojej kuzynki. Ekran raz na jakiś czas się "zawiesza". Wystarczy nim jednak trochę "poruszać" i się odwiesza. O co może chodzić? O_o

 

Grafika? Sam ekran? Kabelki łączące ekran z jądrem lapka?

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Procesor

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache s. 1155 Box

Płyta główna

ASUS P8H67-M LE Rev.3.0 H67 DDR3-1333 PCIe x16 SATA3 GLAN mATX s.1155

Pamięć RAM

GoodRam 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

Karta graficzna

MSI HD6950 2GB DDR5 265bit PCI-e Twin Frozr III PE/OC

Dysk Twardy

Seagate ST2000DL003 2TB sATA III 64MB 285,00

Obudowa

Cooler Master Elite RC-335-KKN1-GP Black

Napęd lub nagrywarka

LG Blu-Ray BH10LS30 Sata Black Oem

 

taki zestawik ma sens?

Ile wat by to zjadlo?

Odnośnik do komentarza

w czym ta asrock plyta jest lepsza ?

zawsze slyszalem ze asrock to szajs wiec wole spytac

Lepsza sekcja zasilania, wysokiej jakości komponenty, UEFI, możliwość montażu chłodzenia z LGA775, wysoka podkręcalność (na dzień dobry robisz ponad 4GHz na tym i5), poprawiony chipset (B3) i bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Minusem jest to, że ma tylko jedno PCIe ale wg mnie SLI/Crossfire to nadal niewypał i ilość mocy przerobowych do uzyskanego efektu jest niewspółmierna.

No i podstawowa kwestia - wybrałeś płytę na H67 i procesor z serii K. Po co kupować płytę bez możliwości podkręcania i serię procesora stworzoną specjalnie do podkręcania?

 

Polecona płyta to czarny koń z obecnie dostępnych. Jakościowy nastepca IP35-e - płyty, która za 350pln dawała możliwości płyt za 700pln.

Odnośnik do komentarza

Ludzie! Więc tak - interesuje mnie zakup zestawu procesor + płyta główna + 2 albo 4 GB RAMu. Grafikę niezłą już posiadam(GF 240). Moim celem jest komfortowe granie w nowsze giery(szczególnie multi nadchodzącego Battlefielda 3, Diablo 3, single nowego Deus exa itp.). Komfortowe u mnie oznacza nawet grafę na medium byleby płynnie było. W grę wchodzi także średnio zaawansowany montaż za pomocą programów typu Sony Vegas. Cena jaka mnie interesuje oscyluje w górnej granicy powiedzmy 850zł za całość. Dajcie jakieś propozycje bo jestem zacofany w temacie.

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Napisz lepiej ile masz zamiar na to przeznaczyć.

Obecnie różnice pomiędzy Intelem a AMD w kwestii "opłacalności" bardzo się zatarły. SB tak rozleniwiło pozostałe komponenty, że do mid-endu potrzebujesz najtańsze GoodRAMy i zwyczajną płytę aby zrobić z tego lekkie 4GHz. W przypadku AMD aby coś z tego mieć będziesz musiał kupić lepsze kości, płytę typowo pod OC i jakiś miarowy wentyl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...