Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jakiś problem z zbadaniem ruin i bogato zdobionym sarkofagiem

Spoiler

wybiłem upiory, zebrałem z niego stuff ale cutscenki i gadki z Martwiejem nie było. 

robiłem reload 2 razy i zawsze to samo

 

ogólnie co i rusz robię quicksave, bo kilka razy nieprzyjemnie się wkopałem- ale korzystam w sumie jak reload po zgonie tylko, żeby zbyt wiele nie powtarzać.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Daffy napisał:

Działać będzie super bo już działa super, były już dwa patche, pewnie jeszcze jakiś się pojawi przed premierą PS5 więc ewentualne bugi będą w większości załatane day one.

 

Tu nie ma co zwlekać jak chcesz zagrać bo pewnie trochę się zaczeka na pierwsze przeceny cyfrowek

Nie no o cenę nie chodzi, bardziej o to jak to będzie działać na konsoli (czy będzie wywalać do pulpitu co 1h jak w CP77 lub jakieś inne błędy/  crashe) a kupić można za 260 z kartami doladywujacymi także spoko

Odnośnik do komentarza

Jeden z niewielu cRPG, gdzie bycie dobrym jest trudne, prawie jak w życiu.

 

Serio na każdym kroku ktoś może przez Ciebie zginąć, zostać zdekapitowanym albo zjedzonym. Dark Urge na drugie przejście wybiorę na pewno :).

 

Staram się też nie grać f5/f8, bo to jednak zaburza umysł zagrajmera i jest mało rolplejowe. 

 

Jestem już po

 

Spoiler

Walce nr 1 z Thormem, czuję, że Wrota Baldura już tuż tuż :kaz:.

Jaheira przyżyla jako jedyna z Harfiarzy, serio co za tumany poszli na mięso armatnie i zostali spaleni :/ 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Rtooj napisał:

Pytanie, załóżmy że kiedyś najdzie mnie ochota w to zagrać, czy gra jest również dla osób które w życiu w tego typu gry nie grały? Czy próg wejścia jest na tyle wysoki że może odstraszyć?

Tak, ale radzę combat na tym pierwszym poziomie ogarnąć, gra jest momentami bardzo trudna nawet na średnim. 

Na średnim to radzę jakiś poradniczek od Fextralife zobaczyć. 

 

 

 

Reakcje są uber ważne, żeby ładnie ogarnąć combat

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Sefiro napisał:

Ktoś wie czy wersja na PS5 będzie miała jakieś demo czy coś? Jestem bardzo ciekawy sterowania na padzie.

Na PC juz jest i stawiam ze na PS5 bedzie podobnie (pytanie czy Dual Sense bedzie jakos fajnie wykorzystany). W skrocie: lewym analogiem chodzisz tak jak sie chodzi w grach, prawym obracasz kamere (+ zoom), przyciskiem A (na PS to bedzie X) zatwierdzasz, B (kolko) cofasz wybor, R1/L1 przelacza miedzy lista skilli (wyswietlaja sie jako menu kolowe), R2 to menu podreczne (karta postaci, ekwipunek,  mapa, quest book itd), wciskajac analogi podswietla sie przedmioty itd. Jest tego wiecej ale mniej wiecej wszystko w miare szybko staje sie intuicyjne.

 

Na szczescie nie trzeba w to grac na zasadzie point and click (tzn podczas walki niejako tak jest ale to turowe wiec chyba mozna bylo sie spodziewac) wiec po godzinie grania przywykniesz. Oczywiscie duzo wolniej niz na m+k oraz zarzadzanie ekwipunkiem jest slabe, ale nadal da sie to zrobic. Na pewno jest to grywalne chociaz nadal nie tak natywne jak na PC w klasycznym wydaniu na taborecie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...