Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Fullcasterzy bez koncentracji to byłaby padaka w balansie do takiego stopnia, że praktycznie każde inne klasy wypadałaby żenująco słabo. Tactician na solo magiem, którego nie powstrzymuje ta mechanika to byłby lekki spacerek bez zadyszki, a zarazem duży wkurw jeśli trzeba byłoby walczyć przeciwko komuś kto ma podobną paletę czarów do dyspozycji. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, messer88 napisał:

Właśnie spoko i się trzeba czasem zastanowić czy warto coś przerywać żeby rzucić coś innego. Tak samo z buffami chociaż te z itemów już by mogły tego nie wymagać. 

 

a co do DU no ja gram ale lubię grać dobrym więc pomijam wszystko co ma ta ścieżka do zaoferowania. Chujowo tylko ze strony autorów że w akcie pierwszym 

  Ukryj zawartość

Alfira musi zginąć. Tzn teraz już wiem że można ja oszołomić przed pójściem do obozu i będzie później w kolejnym akcie no ale to wiedza na kolejne przejścia 

 

 

Jak musi zginąć? Nic nie robiłem i żyła w akcie 2 i 3. 

Odnośnik do komentarza

Chodzi o ścieżkę z Dark Urge, jego quest jest unikatowy i pojawia się tylko w tej rozgrywce. Swoją drogą doskonały (nowe opcje dialogowe, skille, itemy, ścieżki przejścia gry, achievementy). 

9 minut temu, messer88 napisał:

Grając Dark urge jak się zgodzisz żeby odwiedziła obóz to automatycznie jest później scenka. 

U mnie zginęła, ale poznałem ją w pierwszym wcieleniu, jednak jak na to teraz patrze, to gra trochę dawała nam hinty co do tego :D. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, messer88 napisał:

No, wtedy można powiedzieć się zaczyna wątek i quest DU. 
 

W sumie jak teraz już wiem prawie wszystko i robiłem przejście z i bez Dark Urge, uważam, że mogli go reklamować jako "default", bo na początku wynikało z opisów, że to będzie taki utrudniacz, a nie dość, że jest ułatwiacz, daje więcej wyborów, to jeszcze można go zrobić dobrym i nic z gry nie odbiera, jak dobrze poprowadzimy postać. Kto więc jeszcze nie grał, a chce grać tylko 1 raz, to polecam Dark Urge od razu. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, stoodio napisał:

Nie kojarzę, jak wasze wrażenia ale dla mnie trzeci akt to ewidentny spadek formy - później rzucę nieco więcej światła na tę opinię.

Ja właśnie drugi raz zawitałem do Baldur's Gate w akcie 3cim i jestem pod wrażeniem ile rzeczy poprawili od premiery, znacznie lepiej to też śmiga, w mieście mam 120+ fps teraz non stop, a wcześniej było czasami w granicach 60. Ma to w tym akcie KOLOSALNE znaczenie, mocne procki już nie odczuwają żadnych różnic pomiędzy aktami. 

 

40/53 acziki już wpadły przy okazji :). Definitywnie to jest moja gra życia. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Lochu napisał:

Czyli ile razy trzeba przejść żeby komplet wpadł? Powiedz mi jak zrobić "Action Surge", gdzie trzeba wykonać pięć ataków w jednej turze. Maksymalnie mogę 3 ataki wykonać.

Hmm nawet nie wiem, kiedy to wpadło.

 

Pewnie najlepiej wojownikiem + potion of speed, 2 ataki ma domyślnie, 1 ze skilla + 2 z potiona i jeszcze dodatkowy to masz 6 już :D. 

 

Co do tego ile razy trzeba przejść, to nie jestem jakimś trophy hunterem, ale z tego co widzę na pewno minimum 1, ale to tylko teoria, wymaga save/load i respeców. Jest też trofeum za całe przejście na Tacticianie. 

image.thumb.png.8533606997582fc4d63c9b5adba2a6eb.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Lochu napisał:

Czyli ile razy trzeba przejść żeby komplet wpadł? Powiedz mi jak zrobić "Action Surge", gdzie trzeba wykonać pięć ataków w jednej turze. Maksymalnie mogę 3 ataki wykonać.

 

Tytułowy action surge da ci więcej ataków, GWM oraz potka szybkości kolejne. Mi jakoś w pierwszym akcie wpadło.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...