Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2021 o 18:52, grzybiarz napisał:

A jak tam ten tekken2?:)

Niestety, żadne save'y ściągnięte z neta i wrzucone na pena nie działają.

 

ALE- jeszcze nie miałem czasu, żeby się bawić w wirtualną memorkę na kompie i wtedy z kompa na pena. Robiłem "na sucho" póki co, czyli plik do katalogu z SAVE'em.

Edytowane przez lysy0800
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
W dniu 10.02.2021 o 20:31, lysy0800 napisał:

A więc, Panowie Mistrzowie, po wrzuceniu 10 gier na pena było wszystko OK.

Oprócz tego wszystkie tematy (themes) działają jak trza. Póki co sprawdzone na porcie Player 2, nie pod OTG. Ale podejrzewam, że pod OTG też będzie git i wtedy będę młócił 2P :)

 

Więc dorzucam resztę stuffu na pena.

 

Raz jeszcze dziękuję za polecenie pena.

 

 

Mam jeszcze pytanie: nie wiecie może, czemu w rogu ekranu mam widoczny jakby kursor myszy i  jak mogę go uniewidocznić?

W menu Autobleema go nie ma, pojawia się przy uruchomianiu gry i siedzi w rogu.

 

 

Jaram się swoim settingiem jak dziecko (moje już śpią ;) )

USB bangla pod OTG, 2x 8BITdo na pady DS4 z PS4 chula, oj boziu....

 

 

W końcu kupiłem tego pena, którego sprawdzałeś. Pomyślałem, że jak go teraz nie kupię, to potem zniknie, będą inne modele i znowu pojawią się schody. Z moich wszystkich pendrive'ów działa tylko jeden taki złoty Goodram 16GB :D

Więc dzisiaj odebrałem paczuszkę, jakże byłem radosny, że w końcu będę miał pendraka do Classica a tą nieszczęsną kartę microSD 64GB wrzucę sobie do czegoś innego :P Po włączeniu pierwsze schody, adapter 8BitDo do pada od Xboxa nie chce współpracować. Trudno, musiałem wygrzebać pudło i wziąć oryginalnego pada od zestawu, bo nie reaguje a adapter łączy się z padem, jest zawibrowanie na padzie i cisza, na ekranie ani drgnie.

Kolejne schody. Karta microSD w adapterze, który był w porcie nr 2 nie działa :( Znowu to samo, nic nie działa. Konsola się odpala i nic nie widzi. Wyciągnąłem czarodziejski pendrive 16GB goodram i nagle Bleemsync za pierwszym razem :) Od razu podmieniłem przy ponownym uruchomieniu na pendrive Sandiska 64GB i co ? Od razu Bleemsync na ekranie. Co to za poj**na konsola, to świat nie widział :D Pendrive działa i na kablu OTG z ładowarką 3A i na porcie 2.

 

Jeśli ktoś mi wyjaśni te anomalie, to będę mu dozgonnie wdzięczy :P Druga sprawa, to pomóżcie teraz z tym adapterem 8Bitdo, bo Classic mi nie działa z padem od Xbox'a a chciałem, żeby wszystko było na Tip Top :)

Edytowane przez a_team
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
34 minuty temu, szalek22 napisał:

Nie działa mi emulowanie gier arcade (mame)

poza grami, trzeba mieć biosy, pobierz paczkę spakowaną i wrzuć obok gier arcade. Ale np. ja wrzucałem zawartość biosu neogeo do gier z serii metal slug. Ogólnie jest z tym zachodu... Np.  FB Alpha/Neo radzi sobie dobrze z grami, ale tytuły od Midway, należy odpalać za pomocą któregoś mame.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

poza grami, trzeba mieć biosy, pobierz paczkę spakowaną i wrzuć obok gier arcade. Ale np. ja wrzucałem zawartość biosu neogeo do gier z serii metal slug. Ogólnie jest z tym zachodu... Np.  FB Alpha/Neo radzi sobie dobrze z grami, ale tytuły od Midway, należy odpalać za pomocą któregoś mame.

Ok to już ogarnąłem moja wina bo wypakowywałem niepotrzebnie romy :)

 

A jak emulujecie NDS i NeoGeo ? bo już tylko z tym mam problem

 

Jak wchodzę w emulation station to żadna gra z listy zarówno na NDS jak i NeoGeo nie uruchamia się... 

 

 Żadnego core do ich emulacji nie mogłem znaleźć na ps classic 

Edytowane przez szalek22
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza

Neo geo to sprzęt arcade. Jest tez konsola ale pewnie romy masz z wersji arcade. Obczaj emulator fb neo. Ale tez właśnie potrzebny bios. Nie pamietam dokładnie ale chyba z jakiegoś względu wygrywałem do zipa gry pliki z biosu. Ale nie musisz tak robić, tylko poszukaj plik neogeo.zip i umieść obok innych zipow/gier. 
DSa nie emulowalem ale może tez bios wymagany. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, grzybiarz napisał:

Neo geo to sprzęt arcade. Jest tez konsola ale pewnie romy masz z wersji arcade. Obczaj emulator fb neo. Ale tez właśnie potrzebny bios. Nie pamietam dokładnie ale chyba z jakiegoś względu wygrywałem do zipa gry pliki z biosu. Ale nie musisz tak robić, tylko poszukaj plik neogeo.zip i umieść obok innych zipow/gier. 
DSa nie emulowalem ale może tez bios wymagany. 

 

Nie do końca rozumiem kwestię tego biosu...

 

Bo mam wgranego retroArch i jest to Project Eris (PlayStation Classic)

I jak potrzebowałem emulować jakąś platformę to do folderu core wgrywałem dany emulator

https://modmyclassic.com/sony-playstation-classic-retroarch-cores/

 

Zgrałem sobie wszystkie dostępne tam emulatory ale nie ma właśnie do emulacji Dsa oraz NeoGeo

 

O ile na NeoGeo jakoś mocno mi nie zależy to na NDS bardzo mi zależy.. i tu jest szkopuł bo nie wiem jak to emulować 

 

Wyczytałem o :

https://modmyclassic.com/2019/05/24/drastic-psc-port-standalone-nintendo-ds-port/

ale coś nie idzie nie mam tej ścieżki bo mam Project Eris a nie bleemsync

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Jest akcja. Dzieci zresetowaly mi konsole podczas wyjmowania sticka z konsoli. W zwiazku z czym konsola juz sie nie butuje. Na necie pisza aby wklejic tekst Restore_Normal. U mnie caly dysk skraszowal sie na amen. Co w takiej sytuacji mam zrobic. Konsola nie bootuje sie w ogole. Czy to z dyskiem czy bez. Ktos byl w takiej sytuacji ???

 

Chcialbym z kuzynkiem pograc w Tekkenca jeszcze na sylwka :drinks:

Prosze o pomoc :CoolStoryBro:

Odnośnik do komentarza

Niestety nie udalo sie. Zrobilem odinstalowywanie bleemsynca przez uninstall image. Konsola zaragowala poprawnie ale nic to nie wskuralo. Zostalo mi jeszcze fastboot ale to ostatecznosc. I tez nie wiem jak sie za to wziasc bo co zmostkowac to  juz wiem. Przy okazji zjebalem sobie usb zgrywajac uninstall image ktorego nie moge teraz usunac z dysku. Taki to mam urlopik wlasnie jak sie leci z dziecmi :sapek:

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.12.2022 o 13:15, grzybiarz napisał:

użyj jakiegoś zewnętrznego narzędzie do formatowania, typu FAT32FORMATER 

Jak konsola sfixowala to na poczatku odinstalowalem bleemsinca przez plik iso. Pozniej musialem sformatowac flashdrive przy uzyciu command prompta w windowsie. Kiedy juz to zrobilem wgralen od nowa cala przerobke.

Dopiero po wgraniu calej przerobki konsola zaczela dzialac normalnie bez przerobki. Takze chwile mi to zajelo. Sylwek uratowany :banana:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.