Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za emulację SNESa i nie działa mi kilka gierek. Są na playliście, ale mam błąd z odpalaniem "nie można załadować". Nazwa pliku "Beavis and Butthead", playlista wygląda tak:

  {
      "path": "/media/roms/Nintendo - Super Nintendo Entertainment System/Beavis and Butthead.sfc",
      "label": "Beavis and Butthead",
      "core_path": "/media/retroarch/cores/km_snes9x2018_libretro.so",
      "core_name": "Nintendo - SNES / Famicom (km_Snes9x 2018)",
      "crc32": "DETECT",
      "db_name": "Nintendo - Super Nintendo Entertainment System.lpl"
    },

 

To jest całkiem inny błąd, niż przy błędnym rdzeniu. Oczywiście takich gier mam więcej :/ Nie wiem... baza danych wiadomo że nie widzi tych gier, ale po wczytaniu rdzenia i wybraniu gry tręcznie, ta odpala się. Playlistę i tak edytuję, jak w każdym systemie, a tu nie wiem, gdzie leży problem :/

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, grzybiarz napisał:

"core_name": "Nintendo - SNES / Famicom (km_Snes9x 2018)",
 

 

Zawsze przy snesie używaj w pierwszej kolejności starszych corów mają większą kompatybilność ze słabszymi urządzeniami w tym wypadku PSclassic nowsze są chyba pod lepszy sprzęt. Ja mam z automatu ustawione Snes9x 2002 . Chodzi 99% gier B&B też, właśnie gram. Pozdro

 

edit: o (pipi)a ale crap ten snesowy B&B, myślałem że to ta przygodówka z minigierkami co się pluje na ludzi a to jakieś (pipi) że trzeba uczyć się na pamięć skąd wyskoczy przeciwnik bo inaczej zgon. (pipi) niegrywalne.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Może niegrywalne, ale mam wersję z wbudowanymi cheatami (pewnie CRC się nie zgadza z bazą) i rom trzymam kilka lat. Z siorą się grywało na dwóch - za pomocą klawiatury, która zaczynała piszczeć :)

Kolejnym z takich tytułów jest Biker Mice - Motomyszy z Marsa, również wersja z wbudowanymi cheatami. Się wkur.wię, to zamienię na oryginalne romy, wg. No-Intro. Tyle że i spolszczonych również nie widać. 

Jest błąd "File could not be loaded from playlist", ale same gry się wczytują po ręcznym odpaleniu. I to mnie najbardziej zastanawia. 

Próbowałem resetoweać rdzenie i wybierać różne, ale dalej ten sam błąd. W sumie ludzie mają ten błąd tylko ze SNESem, z tego co dziś czytałem.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj o rom-ach headearowanych i nie headerowanych. Być może to jest Twoim problemem. Z tego co wiem to w przypadku SNESa już dawno wszyscy poprzechodzili na bez-nagłówkowe bo w tym przypadku nagłówki są zupełnie zbędne (nie są np. w rom-ach dla NES bo tam jest istotna informacja dotycząca mappera i mirrora kości). To by tłumaczyło dlaczego emulator nie rozpoznaje pliku z grą.

 

Druga koncepcja jest taka, że jest skompresowany algorytmem, którego paker wbudowany w RA nierozumie (sądząc po przykładzie, który wkleiłeś to nie kompresujesz, ale warto o tym wspomnieć i tak). Czyli np. 7z który teoretycznie jest obsługiwany (np. z kompresją LZMA), ale z włączoną opcją "kompresuj pliki współdzielone" (co tyczy się nie tylko plików, ale dużych powtarzalnych bloków w kompresowanym pliku) już nie jest.

 

Jeśli te same gry się odpalają ręcznie, a z playlisty nie to na pewno się gdzieś pomyliłeś edytując ją ręcznie. Formaty playlist są dwa, ten JSONowy (co wkleiłeś) jest bardzo wrażliwy na lipę w składni.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

    {
      "path": "/media/roms/Nintendo - Super Nintendo Entertainment System/Another World (E) [!].smc",            - działa
      "label": "Another World (Europe)",
      "core_path": "/media/retroarch/cores/km_snes9x2018_libretro.so",
      "core_name": "Nintendo - SNES / Famicom (km_Snes9x 2018)",
      "crc32": "83B40AF2|crc",
      "db_name": "Nintendo - Super Nintendo Entertainment System.lpl"
    },
    {
      "path": "/media/roms/Nintendo - Super Nintendo Entertainment System/Beavis and Butthead.sfc",      - nie działa
      "label": "Beavis and Butthead",
      "core_path": "/media/retroarch/cores/km_snes9x2018_libretro.so",
      "core_name": "Nintendo - SNES / Famicom (km_Snes9x 2018)",
      "crc32": "DETECT",
      "db_name": "Nintendo - Super Nintendo Entertainment System.lpl"
    },

 

myślałem, że może problem jest z rozszerzeniem, ale nie.

crc32 w poprzednich playlistach, również zostawiałem jako DETECT i działało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po co się bawić w te manualne grzebanie w plikach lepiej ściągnąć cały romset SNESa no intro zeskanować i profit.

Całość: https://archive.org/download/No-Intro-Collection_2016-01-03_Fixed/Nintendo - Super Nintendo Entertainment System.zip

pojedynczo: https://ia600201.us.archive.org/view_archive.php?archive=/7/items/No-Intro-Collection_2016-01-03_Fixed/Nintendo - Super Nintendo Entertainment System.zip

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz O, a to ciekawe. O zabronionych znakach nie pomyślałem choć przypominam sobie, że czytałem kiedyś o obowiązkowym zastępowaniu w playlistach takich znaków podkreślnikiem (czyli np. plik fizycznie dalej nazywa się np. "test !", ale w LPL musi być "test _"). Jak masz za dużo czasu możesz to sprawdzić. ;)

 

@devilbot Tam haków nie będzie... A w bazach danych nie ma sum kontrolnych z poza poprawnych dumpów. Więc po to...

Ja nie wiem po co ściągać całe rom sety jak większość gier to syf jest. Czy nie lepiej sobie mieć listę gier dobrych?

 

Odnośnik do komentarza

@Berion to akurat wiedziałem wcześniej, jak robiłem okładki do gier. Naprawdę ta kolekcja życia mnie pochłania, ale jak coś już działa, to niezwykle cieszy :) z ciekawszych rzeczy podmieniłem ikonki konsol na oryginalne, wyglada to naprawdę super, a możliwość odpalenia gier z PSXa, atari2600, nes, snes, master system, genesis, GB, gbc, gba, jakoś mnie za(pipi)iscie cieszy. 

Na reddice sporo osób ma problem z playlista, ale tylko ze snesem :/ chyba faktycznie pobiorę z No Intro prawidłowe romy... oby tylko gry po patchowaniu/spolszczeniu działały.

No chyba ze jest narzędzie do edycji bazy danych i tam bym dodał te brakujące romy.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Berion napisał:

Ja nie wiem po co ściągać całe rom sety jak większość gier to syf jest. Czy nie lepiej sobie mieć listę gier dobrych?

Zebrałem przez lata 75 gier na snesai chciałbym je wszystkie odpalić na psc. Może niektóre crapy, ale nostalgia zawsze zawyża ocenę. Oki, (pipi)y piszę:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim

Jestem Łysy0800 i wróciłem do gier retro poprzez ps classic.

 

Proszę o pomoc- mam ps classic, pendrive'a i wgranego bleema. Co robię źle, że z pośród ok. 40 tytułów na penie działają mi może z 10?

USB mam podpięte pod tył konsoli (przejściówką, jak na początku tematu).

 

W jakim katalogu mają być obrazy gier? Znalazłem inną informację w tutorialu, a inną gdzieś w necie.

Katalogi mam ponumerowane. Może wszystko do jednego wora? Ale którego? 

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.01.2020 o 14:43, devilbot napisał:

Po co się bawić w te manualne grzebanie w plikach lepiej ściągnąć cały romset SNESa no intro zeskanować i profit.

właśnie tak sobie pobieram, ale chrono trigger się nie odpala bo jest PL. Wszelkie hacki po prostu się nie odpalają, nawet jak są prawidłowo wpisane w playlistę (jest ten błąd dosć znany i tylko na SNESie). Trza chyba ręcznie odpalać przez Load core/content :/

Odnośnik do komentarza

Dalszy ciąg zabawy na PSC z romami SNES.

Głupia sprawa. Nie trzeba ręcznie odpalać gier tych niedziałających z playlisty. Kurła cały reddit pisuje że są problemy z hackami, już myślałem że wszelkie spolszczono czy trainerowane romy będę odpalał ręcznie, a taka głupia pierdoła psuła playlisty. Mianowicie...

Rozszerzenie "smc". Skoro SNESowe rdzenie odpalają i pliki smc i sfc, to gdzieś z rozpędu tworząc playlistę szukałem odnośniki do gry.sfc, a kilka gier mam w *.smc. Większość romów mam w sfc i tworząc playlistę z rozpędu wszędzie przypisałem sfc. Póki co działa :)

Odnośnik do komentarza

Znalazłem ciekawą stronkę z ustawieniami/listą kompatybilności dla gierek PSX/PSP/N64:

https://psclassic.co.uk

A tak swoją drogą, kupiłem kiedyś taki pad - pseudo N64, ale pod USB:

https://allegro.pl/oferta/pad-do-pc-jak-nintendo-64-szary-emu-project64-7279185509

Czy da się jakoś nim normalnie grać w gierkach N64? Nie wiem jak ustawić gałkę, czy to jakieś stery trza wgrywać czy co.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

 

A tak swoją drogą, kupiłem kiedyś taki pad - pseudo N64, ale pod USB:

https://allegro.pl/oferta/pad-do-pc-jak-nintendo-64-szary-emu-project64-7279185509

Czy da się jakoś nim normalnie grać w gierkach N64? Nie wiem jak ustawić gałkę, czy to jakieś stery trza wgrywać czy co.

 

Chcesz go używać z classiciem? Jak nie działa w retroarchu to nie działa. Działają raczej te oryginalne xboxa, ps3, ps4 albo przejściówki USB->PS2

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2019 o 10:09, devilbot napisał:

 

i-otg-host-cable-micro-usb-male-to-usb-f

 

 

 

Raz jeszcze witam wszystkich i proszę o odpowiedź:

- mam classica, wgranego bleemsynca, adapter OTG

- gdy podepnę pendrive'a pod gniazdo pada nr 2, to wszystko śmiga aż miło, ale nie mam wtedy pada nr 2

- mam przejściówkę OTG pod USB, ale Bleem nie załącza się. Bleema mam z pierwszego postu w temacie. 

 

Co robię źle? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Panie, pobierz autobleema z retroarchem:

https://github.com/autobleem/AutoBleem/releases

 

Autobleem działa jakbyś miał fabrycznie nową konsolę z tym że ze swoimi grami, a dodatkowo skanuje i sam okładki wrzuca (są w bazie).

A jak coś się nie odpala, to bierzesz retroarcha odpalasz i tam masz kilka emulatorów na dany system - bo nie wiem czy wiesz, ale i gry z Pegasusa, SNESa, GameBoya - normalnie odpalisz na konsolce.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Panie, pobierz autobleema z retroarchem:

https://github.com/autobleem/AutoBleem/releases

 

Autobleem działa jakbyś miał fabrycznie nową konsolę z tym że ze swoimi grami, a dodatkowo skanuje i sam okładki wrzuca (są w bazie).

A jak coś się nie odpala, to bierzesz retroarcha odpalasz i tam masz kilka emulatorów na dany system - bo nie wiem czy wiesz, ale i gry z Pegasusa, SNESa, GameBoya - normalnie odpalisz na konsolce.

 

Dzięki wielkie za info,  ściągam Autobleema. Miałem Bleem synca. Kilka gier się nie odpalało i PSC widział 30 z 43 gier na pendrivie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Koledzy , jeszcze jedno pytanie.

 

Mam na usb katalog games, w którym mam powrzucane katalogi o nazwie od "1" do "43".

 

W niektórych katalogach porobiły się katalogi ".pcsx", no i te gry są widoczne z menu konsoli (jeszcze nie sprawdzałem pod autobleemem).

 

W innych katalogach z grami, nie ma takich podkatalogów. Są to gry, których konsolka nie widzi.

 

Proszę o odpowiedzi:

 

1) czy to kwestia Bleemsynca, a pod Autobleemem będą widoczne wszystkie gry?

2) instalacja i uruchomienie- po prostu wrzucam paczkę z Autobleema na pena, tak, jak to było z Bleemsynciem?

3) myślałem, że to kwestia ilości gier na penie, ale podmiana gier w katalogu nic nie daje.

 

Do tego wgrałem Autobleema zamiast Bleemsynca i przy pierwszym uruchomieniu miałem "failed to verify xxx game" gdzie "xxx" to numer katalogu z grą z pendrive, a na koniec "warning: no games found".

Edytowane przez lysy0800
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...