Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2020 o 11:54, a_team napisał:

(...) próbowałem ją przerobić bleemsynciem, ale nieskutecznie, ponieważ konsolka nie odpalała moich pendrive'ów z drugiego portu (ADATA 32GB i Sandisk 16GB obydwa 2.0). W końcu wziąłem jakiegoś szrota z pamięcią 1GB i się udało. (...)

(...) Dzisiaj przyszedł kabel i ładowarka. Zadowolony podpinam i na samej ładowarce nic się nie zadziało (jakoś mnie to nie zdziwiło) Podłączyłem łądowarkę 3.1A + kabelek OTG i pendrive ADATA 32GB poszedł do USB przez OTG (skopiowałem to co było na pendriv'ie 1GB jak przerobiłem konsolkę na tego 32GB). Dalej konsolka nie wykrywa tego pendrive'a. Druga sprawa jest taka, że nie konsola nie da się wyłączyć przyciskiem Power. Resetuje się i odpala znowu, tak jakby dostała za dużo mocy i nie może pójść spać ? :(

Pomóżcie :(

 

Widzę tutaj dwie możliwości: albo ładowarka lewa albo albo nie dostajesz zasilania na USB-A, albo obie przyczyny naraz.

 

A tak swoją drogą, skoro już wgrałeś payload BS to pendrive możesz formatować na np. exFAT. Jest bezpieczniejszy od FAT32. Pamiętaj też, że etykietą partycji musi być SONY, nie może być w żaden sposób oflagowana i musi być obecna tablica partycji (nie wiem jak z GPT, sprawdzałem tylko MBR).

 

BTW: Ta konsola to syf nawet po hak1erowaniu i radzę się jej pozbyć póki jeszcze jest coś warta.

 

@devilbot Dostałeś ode mnie minusa za pisanie głupot, to dostałeś okresu i odwetowo zaminusowałeś moje posty do kilku stron wstecz. W prawdziwym życiu też tak sobie radzisz z krytyką? :D

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No nie wiem co jest, ale ogólnie ten jeden pendrive 16GB śmiga, więc pokombinuje. Dopiero zaczynam przygodę i kupiłem, więc nie będę sprzedawał, nie ma sensu :P Próbowałem te 3 niedziałające pendrive'y formatować na Exfat, ale to nic nie dawało ;) Może by tak spróbować z czytnikiem kart microSD i karte jakąś ? Chyba mniej żre prądu niż pendrive ? :)

 

Czy ktoś może doradzić co można w retroarchu pozmieniać ? Narazie każdy filmik mi przycina, pomyślałem, że to rozmiar klastra i zmieniałem co chwilę, zatrzymałem się na 32KB, ale dalej jest podobnie :(

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Berion napisał:

Ta konsola to syf nawet po hak1erowaniu i radzę się jej pozbyć póki jeszcze jest coś warta.

niby dlaczego?

lepsze bebechy niż SNES mini, odpalisz na niej i gry z PSXa i NESa SNESa GB GBC GBA SMS, GENESIS, gry ARCADE, pewnie i mniej egzotyczne sprzęty, ostatnio Amigę, gry z RPG Makera.

Oczywiście należy przerobić i wgrać RetroArcha. W tych 15 x 10 cm zmieści się cała nostalgiczna podróż do dawnych lat :)

8 godzin temu, a_team napisał:

Czy ktoś może doradzić co można w retroarchu pozmieniać ?

Przycina, bo pendrajw wolny, albo zasyfiłeś malutkimi plikami (jak jest tysiące małych plików, to też muli). Albo może wina emu?
Berion mówi żargonem zaawansowanych informatyków, więc nie dziw się jak rozumiesz w połowie :)

Odnośnik do komentarza

@a_team Z tego co pisałeś to żaden pendrive z pod OTG Ci nie działa, teraz piszesz że tylko ten 16GiB. To doprecyzuj... czy ta szesnastka z tyłu czy z przodu działa?

 

Generalnie rzecz biorąc to z przodu mało co działa poprawnie (poprawnie czyli właśnie np. bez przycięć). Z tyłu via OTG powinno wszystko.

 

Jeśli pendrive nie jest wykrywany na FAT32 to zmiana na exFAT nic nie da. Wspomniałem tylko o tym, że skoro już wgrywałeś BS to dłużej nie jesteś uwiązany do antycznego FAT32.

 

@grzybiarz Dlatego, że mnóstwo gier z PSX ma problemy. A to jest jakby nie patrzeć, oficjalny mikro PSX, więc powinniśmy oczekiwać 100% kompatybilności przynajmniej gier stockowych, a i te mają problemy...

 

Co do gier 8 i 16bit via RA to tak, ich emulacja jest ok. Tylko, że to samo można powiedzieć również o małych komputerach z Windows/Linux, które odpalą także gry z konsol 32 i 64bitowych.

 

Przesadzasz. Jak inaczej nazwać FAT32, exFAT i MBR? Po to wymyślono nazwy na technologie aby za każdym razem nie pisać elaboratów na kilka stron.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, to będę sprawdzał tylko z OTG jak płynność. Ogólnie chodziło mi o to, że słyszałem, że pod OTG powinno wszystko odpalać, a jednak 3 pendrive'y nie odpaliły i dopiero czwartemu się udało z pojemnością 16GB (nie liczę tego 1GB, którym przerobiłem, bo tam się zmieści jedna gra). Dzisiaj będę testował jeszcze jednego Kingstona, ale też tylko 16GB. Mam dzisiaj jeszcze czytnik SD, to sprawdzę karty MicroSD 32GB i 64GB. Jak odpali 64GB i będzie śmigać, to może karte microsd zostawię :)

Odnośnik do komentarza

Na ten moment mój kolejny pendrive 16GB nie odpala, ale może te stare są gówniane. Ciężko powiedzieć. Za to dzisiaj kupiłem czytnik kart SD na USB za 5 zł i odpala karty microsd 32GB i 64GB Kingston. Zobaczę, czy tną gry czy nie :)

Czy OTG odpala NTFS ?

Edytowane przez a_team
Odnośnik do komentarza

@Bzduras ja tam nie narzekam w ogóle na tego pena, mam na nim wgranego Retroarcha, nie wiem jak to się ma przy Bleemie. Patriot daję rade przy PSC, gry odpala elegancko i nic nie ścina, wszystko jest płynne, tak jak bozia przykazała. Ograłem już ponad 25 gier na PSC i jestem w pełni zadowolony. Na pendrive'ach się nie znam ale ze swojego obcowania z tym sprzętem od Rage, mogę go z czystym sumieniem polecić. Z reszta Bzdursky chłamu by mi nie oferował bo to od niego mam PSC.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie póki co zostaje karta microSD 64GB. Powiedzcie mi jaka jest różnicamiędzy Bleemsynciem a AutoBleemem dla zwykłego zjadacza chleba ? Bleemsync mi wszystko ładuje fajnie, AutoBleem ma fajną tapetę i okładki wyglądają ciekawie. Wszystko się wrzuca do jednego folderu, ale mi wczoraj gra nie odpaliła (bin i cue, ale bin chyba podzielony na track 1 i 2, nie wiem czy to jest powód). Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Druga sprawa, to czy ktoś używa tego adaptera 8bitdo do bezprzewodowych padów i jak się sprawuję pad od PS3 i PS4 ? Są jakieś problemy, czy wszystko śmiga i nie ma przeciwwskazań ? :)

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, a_team napisał:

Druga sprawa, to czy ktoś używa tego adaptera 8bitdo do bezprzewodowych padów i jak się sprawuję pad od PS3 i PS4 ? Są jakieś problemy, czy wszystko śmiga i nie ma przeciwwskazań ? :)

 

Ja używam. Działa wszystko ok. Tylko trzeba pamiętać aby kupić adapter 8bitdo edycje ps classic czyli szary, inne podobno nie działają.

Odnośnik do komentarza

Czyli Retrorch jest do innych emu ? A różnice jakieś większe między Bleemsynciem i Autobleemem oprócz wyglądu i muzyki ? :P

 

1 minutę temu, devilbot napisał:

 

Ja używam. Działa wszystko ok. Tylko trzeba pamiętać aby kupić adapter 8bitdo edycje ps classic czyli szary, inne podobno nie działają.

Dzięki za info, zamierzam na aliexpress przycebulić i kupić za 10$ :P

 

Ktoś mi wyjaśni, dlaczego po wrzuceniu do folderu games i odpowiednio np. Soul Reaver gra nie odpala na autobleemie ? Druga gra i jest to samo, pojawia się niebieski ekran, info o braku okładek, pokazuje się na dole biały napis gry na niebieskim tle i tyle, po naciśnięciu ponownie X wraca do menu i pokazuje tą grę, którą chciałem włączyć :(

Odnośnik do komentarza

Dziwne, bo u mnie te funkcje działają a w Game Managerze można np. nazwę gry zmienić :) Ściągałem Bleemsynca 1.2.0 z forum z pierwszej strony.

 

Panowie czy jest taka możliwość, że ładowarka 3A upaliła mi w OTG czytnik kart microSD ? Już druga idzie na reklamacje :( Jutro będę miał nową, spróbuję na zwykłej ładowarce od telefonu 1A odpalić, ale nie wiem, czy poprzedni czytnik chciał odpalać, z 2 portu nie chciał. Miało być tak pięknie a ciągle się bawię, żeby znaleźć sposób na odpalanie gierek. Karta microSD zadziałała, to znowu czytnik się zdupił. Z tymi pendrive'ami to też się boję coś kupić, żeby się nie nadziać, że nie odpali a nie mam zamiaru kupować kilka i testować :(

Odnośnik do komentarza

Hej.

 

Ja też mam problemy z Classiciem. Wydaje mi się, że zasilanie do otg dużego wpływu nie ma, poza tym 3A nie jest jakąś wartością progową.

Mi OTG też działa bardzo losowo. Z pocżątku zauważyłem, że miałem kabel usb/otg niedociśnięty i faktycznie problemy jakby ustały, ale po jakimś czasie znów się zaczęły. Najczęściej bootuje mi do klasycznego PSC (tak, jakby bez USB na otg), a po resecie łapie boota z usb. Tak, jakby przy włączeniu OTG nie chciało wskoczyć i potrzebowało chwili. Jak wepnę usb pod pad nr 2, to wtedy śmiga piknie. Ot, taka dziwna przypadłość.

Odnośnik do komentarza

Panowie wczoraj załatwiłem problem, przynajmniej narazie :) Wymieniłem czytniki na reklamacji, korzystam z takiego z Auchana za 5,50zł :P Wziąłem dodatkowego w Media MArkt Hama za 13,99 zł. Obydwa śmigają z 2 portu jak i z OTG na ładowarce 1A. Okazało się, że microSD 64GB bieze w takim czytniku tylko 100mA, więc spokojnie można jechać na standardzie. Bardzo fajnym narzędziem jest program USB Deview, który pokazuje jakie natężenie prądu ma dana pamięć USB (czy to karta, czy pendrive). Na tą chwilę rozwiązałem problem w ten sposób, że używam karty microSDXC 64GB Kingstona w czytniku no name w 2 porcie. Jeśli chodzi o mnie, to dla 1 gracza teraz OTG i ładowarka 3A jest zbędna  :)

Edytowane przez a_team
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...