Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

@lysy0800

1. Pod bleemsynca jak i pod autobleema nie ma limitu gier to, że są niewidoczne to twoja wina. Może złe obrazy a może coś robisz źle.

2. Tak

3. Są dwie metody wrzucania gier do bleemsynca i obie (pipi)owe czyli coś pewnie robisz źle. Bleemsync jest przekombinowany spróbuj autobleema po prostu wrzucasz obrazy do folderu games na usb kązda w swoim folderze.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Was przepraszam, ale mam kolejny problem.

 

Robiłem porządek na penie i dodawałem tego Abe'a.

 

Pod port nr 1 podpięty pad, port 2 pusty, OTG z moim USB.

 

Włączam PSC, startuje logo, zaczyna mrygać zielona dioda (POWER)  i się wyłącza. Podpinam USB pod port USB nr 2, to samo.

 

Odpinam USB i działa wszystko normalnie, nawet ABE się pojawił (czyli leciał z pamięci wewnętrzej konsoli) i odpowiedni save też jest.

 

Wymiękam, pomóżcie...

 

Tego pena używałem wcześniej na Bleemsyncu i działało wszystko git, oprócz około 20 gier z 40, które miałem na penie.

 

Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz spróbuję.

 

Miałem Bleemsynca i ok. 40 gier, ale nie działały mi wszystkie.

Więc użyłem Autobleema i jak odpaliłem za pierwszym razem, to wszystko wydawało się być OK.

Poza Abe'm (i być może innymi grami z pamięci konsoli, tego nie wiem), który nie miał save'ów.

 

Więc odpiąłem USB i odpaliłem Abe'a normalnie, chwilę pograłem i wyłączyłem konsolę. Podpiąłem z powrotem USB, ale już nie działa przeróbka- pojawia się ekran startowy (warunki używania Sony) u konsola się wyłącza lub mruga power i się dopiero wyłącza.

 

Jak już napisałem, działało to 2-3 razy, zanim nie odpiąłem usb, bo chciałem Abe'a. Teraz PSC działa już tylko bez pendriva.

 

Możecie pomóc?

Aha- powyższe dla pena pod OTG.

Gdy podpiąłem pod port nr 2, to staruje zielona dioda gaśnie, wyłącza się PSC i dioda wskakuje pomarańczowa (czyli system off).

 

Z penem nie działa.

Jak włączam konsolę z penem, to dioda mruga dyskotekowo żółto-zielono i się wyłącza konsola.

 

Pen działał wcześniej pod Bleemsynciem. Autobleem włączył się 2 pierwsze razy i skonał.

Oczywiście, pen z nazwą SONY i Fat32.

Edytowane przez lysy0800
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, grzybiarz napisał:

Jak odpiąłeś pena i zagrałeś w Abe’a? Ty te gry wgrywałeś bezpośrednio do konsoli, a nie na usb?

Szczerze- nie mam pojęcia. Wgrałem na USB autobleema i komplet gier do uruchomienia. Włączyłem psc i wszystko pięknie śmigało.

 

Wczoraj wieczorem chciałem znów uruchomić i nie działało mi psc z podpiętym USB pod żaden z portów. 

Odnośnik do komentarza

I bez podłączania USB masz Abe's do wyboru, którego sam wgrałeś?
No trochę lipa, bo żeś namieszał z plikami systemowymi.

Normalnie powinieneś usunąć wszystko z karty. Wgrać zawartość autobleema, na początek jedną grę wgrać do folderu Games - przeskanować, a potem brać się za resztę. A w folderze Games, niech będa same gry, bez folderów MEMcards i savestates.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Serwusik. Sprawdziłem- Abe jest preinstalowany dla classica i miałem go "od nowości" (zdjęcia na opakowaniu konsoli; tam jest Abe).

 

Konsola startuje normalnie i te 20 gier "wskakuje", o ile nie mam podpiętego pena

Ale pena muszę sformatować i cała operację powtórzyć, bo gdy pena wtykam, to konsola mi mruga zielono- pomarańczowymi barwami lampki.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

mam problem z retroarch i bleemsync. W boot menu są ustawienia pod przyciskiem L1. Chciałem wyłączyć muzykę w menu i wyłączyć ostrzeżenia zdrowotne. Niestety, żeby zapisać trzeba zjechać na sam dół i prawdopodobnie wtedy coś się przestawiło (używam pada z X360). Po restarcie przechodzi od razu do menu Bleemsync z grami, a na dodatek tylko tymi na pendrive. Nie da się z tego wyjść do boot menu, ani do retroarch. Wie ktoś jak to przywrócić (szukałem już tutoriali, a także szukałem pliku na pendrivie, którym można by zmienić te ustawienia true/false). Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Tak się składa, że mnie też nawiedził dziwny problem z zasilaniem (bo tak to para-diagnozuję). Nie zawsze uruchamia mi się AutoBleem i nigdy z podłączonym hubem pasywnym w pierwszym slocie (który do niedawna działał). System plików na pendraku w porządku, tablica partycji również, nawet defragmentowałem by wykluczyć problem z czasami dostępu. Hub działa wszędzie tylko już nie z PSC. Sprawdzałem wszystkie sloty i ich kombinacje z dwoma oryginalnymi joypadami do PSC i efekt ten sam. W między czasie trafiłem także na podobny wątek na reddit, też AB i też z tajemniczym grymaśnym bootem.

 

Nic z tego nie rozumiem. :|

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.01.2020 o 20:52, jason182 napisał:

(używam pada z X360).

to użyj na ten moment pada PSC, zmień ustawienia i wróć do pada x360
PS. Tam chyba trza naparzać kółko jak odpalasz konsolę i wejdziesz w to menu z ustawieniami - próbuj oryginalnym padem.

6 godzin temu, Berion napisał:

Nic z tego nie rozumiem. :|

no mi pen niby działał, a po czasie był do wywalenia. Tak się uszkodził, że chyba pierwsze 2GB były sprawne. 
Dlatego najlepiej wyłączać konsolę L2+R2 w menu głównym.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.01.2020 o 15:14, grzybiarz napisał:

W folderze Games wrzucasz folder np o nazwie Tekken 3 i do tego wrzucasz obraz o nazwie Tekken 3.bin i Tekken 3.cue. 
Ja nie mam żadnych cyfr w nazwach 

I Pendrive sformatuj na fat32 i nazwij Sony

A może być sam obraz .iso ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2019 o 22:49, Meanthord napisał:

 

... który działa bardzo dobrze, swoją drogą pady xboxowe też śmigają elegancko. BTW dzisiaj odpaliłem Shenmue na classicu - o dziwo działa całkiem nieźle. Ale tak jak wcześniej napisał devilbot - emulacja DC na classicu to hit or miss niestety. Najbardziej szkoda mi VF3, ale (pipi) z tym.

.

Edytowane przez szymon@
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.02.2020 o 16:42, devilbot napisał:

@szymon@

Może, ale zaleca się .bin .cue bo samo .iso może mieć problemy z przeskakującymi/ nie działającymi ścieżkami audio. Zresztą spróbuj sam.

 

*.iso w ogóle nie przechowuje CDDA (ścieżek audio), więc nie będzie mieć żadnych problemów z muzyką, dlatego że jej tam nie ma...

 

ISO wykonane w mode2 (bo innego PSX i jego emulatory nie zrozumieją) to dokładnie to samo co *.bin z pierwszej ścieżki i żaden *.cue nie jest tutaj potrzebny (być może dla AutoBleem do funkcji skanowania tak, ale technicznie to jest zbędny)... CUE jest ekwiwalentem TOC i dlatego dodawany jest do obrazów by coś co je odczytywało, mogło określić pozycję dodatkowych ścieżek. Z jakiegoś powodu, żaden popularny program i jego natywny format obrazu pliku, który się przyjął na rynku, nie klonuje TOC i dlatego właśnie używany jest *.cue (który np. jest zbędny w przypadku obrazów CloneCD ponieważ tutaj wszystko zapisywane jest w *.ccd, a w Alcoholu120% w *.mdf). Większość gier na PSX, nie posiada CDDA, więc wystarczy sama pierwsza ścieżka.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam spory problem i potrzebuję Waszej pomocy. Postanowiłem również kupić PS Classic, bo sentyment mnie zaatakował i chciałem trochę powspominać stare czasy :)

Kupiłem konsolkę, próbowałem ją przerobić bleemsynciem, ale nieskutecznie, ponieważ konsolka nie odpalała moich pendrive'ów z drugiego portu (ADATA 32GB i Sandisk 16GB obydwa 2.0). W końcu wziąłem jakiegoś szrota z pamięcią 1GB i się udało. Przeszła instalka, zobaczyłem nowe menu bleemsync i retroarch, ok. Postanowiłem kupić kabel OTG i ładowarkę 3,1A, bo nie będę kupował 10 pendrive'ów i sprawdzał, który odpali w 2 porcie.

 

Dzisiaj przyszedł kabel i ładowarka. Zadowolony podpinam i na samej ładowarce nic się nie zadziało (jakoś mnie to nie zdziwiło) Podłączyłem łądowarkę 3.1A + kabelek OTG i pendrive ADATA 32GB poszedł do USB przez OTG (skopiowałem to co było na pendriv'ie 1GB jak przerobiłem konsolkę na tego 32GB). Dalej konsolka nie wykrywa tego pendrive'a. Druga sprawa jest taka, że nie konsola nie da się wyłączyć przyciskiem Power. Resetuje się i odpala znowu, tak jakby dostała za dużo mocy i nie może pójść spać ? :(

Pomóżcie :(

 

Ładowarka: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-micro-usb-3-1a-1-5m-lxg269-8412804944

Kabel: https://allegro.pl/oferta/kabel-y-adapter-otg-host-micro-usb-zasilanie-power-5843170485

Odnośnik do komentarza

A ten pendrive działa z przodu? Te kabelki otg z allegro itp po prostu czasami są trefne ja mam 3 i jeden tylko działa jak powinien ale może zwyczajnie miałem pecha. Tak samo ładowarki moja 3.1A z allegro kupiona pod ps classic już dawno nie działa używam jakiejś od komórki.

Odnośnik do komentarza

NIestety nie, z przodu i z OTG działa tylko taki gówniany pendrivr 1GB. Próbowałem z przodu i na kablu OTG ADATA 32GB, Sandisk Cruzer 16GB i Toshiba 32 GB. Nic nie chce ruszyć :( Pytanie czy ten kabel rzeczywiście jest z dupy, a z przodu i tak nie ruszy i tak nie ruszy :(

Odnośnik do komentarza

@a_team

 

Czy sformatowałeś peny pod FAT32?

Ja sformatowałem jakimś programikiem online pod FAT32 i krok po kroku zrobiłem tak, jak jest napisane na pierwszej stronie tego tematu. I działa wszystko.

 

Miałem pena pod port nr 2 i pod tym portem robiłem przeróbkę.

 

Jak już wszystko zrobiłem, to wpiąłem otg i pen siedzi z tyłu.

Edytowane przez lysy0800
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jest kolejny dzień moich przebojów z PS Classic :) Tutaj akurat te jaja wyszły bez względu na to, czy zasilanie leci przez ładowarkę 3.1A czy przez kabel microusb podpięty do zwykłego adaptera 1A od komórki. Peny są sformatowane pod FAT32.

No to tak, uruchamiam konsolę, ponieważ znajomy podsunął mi pomysł, żeby sprawdzić czy działa OTG i podpiąć do niego pada. W menu konsoli padem nadrzędnym jest pad z portu 1. Po odpaleniu tekkena padem nadrzędnym staje się pad z portu USB w OTG a tego z portu 1 w ogóle gra nie łapie i trzeba go przepiąć do portu 2 :( Czary mary. Ten z portu 2 pad staje się chyba nadrzędnym bo jest on jako player 1 a ten z OTG jako player 2. Nie wiem co tu się od!@ebało, ale jest grubo :D Dalej kombinuje z pendrive'ami i próbuje wyeliminować, to co nie działa, ale kumpel mówi, że jak pada działa, to kabel OTG dobry :)

Jak odpalam z drugiego portu pendrive 1GB i wrzucę bleemsynca, to pad z OTG jest nadrzędnym padem w menu bleemsynca jak i w grze Tekken 3 (OTG to player 1, ale już nie trzeba przekładać pada z portu 1 do 2, tylko pad został w porcie 1 i jest playerem 2). Dalej nie działają większe pendrive'y. Zauważyłem, że jak wrzucę pendrive'a 1GB do kabla OTG na tej zwykłej ładowarce, to nie odpala, jedynie z portu 2, ale jak już podepnę łądowarkę 3.1A, to odpala z OTG.

 

3 pendrive'y mi nie odpalały, ADATA UV100 32GB, Sandisk Cruzer 16GB, Toshiba 32GB. Oprócz tego 1GB no name (jakiś z PZU :D) odpalił dopiero Goodram Edge 16GB i wszystko gra i z OTG i z 2 portu. Muszę kupić jakiś 64GB albo 128GB. Może te stare pendrive'y jakieś do dupy :P

 

 

Edytowane przez a_team
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.