Skocz do zawartości

The Boys - 2019 - Amazon Prime


Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, blantman napisał:

No z delfinem za(pipi)ista ale ogólnie ten "aquaman" to strasznie po(pipi)ona postać xD  W sumie większośc ma jakieś odchyły psychiczne. 

 

Sam jestem po 6 odcinkach i dzisiaj pewnie skończę. Za(pipi)isty serial i obok doom patrol najlepszy serial na podstawie komiksu jaki JA widziałem :)

No bo właśnie komiks Ennisa był osobistym komentarzem autora na te wszystkie superhero comics. Liczę motzno na

Spoiler

u(pipi)any nos Soldier Boy'a

przy okazji pokazania teamu pana... tfu, pani Stormfront w drugim sezonie.

Zresztą komentarz nie dotyczył tylko komiksów ale w ogóle sytuacji społecznej i politycznej. 

 

Ja mam jednak trochę problem z serialem (jestem po 4 odcinkach). Wygląda na to, że nieznajomość papierowej wersji jest niejako błogosławieństwem. Nie zrozumcie mnie źle. Serial jest naprawdę dobry. Świetnie się to ogłada i w ogóle ale ma się wrażenie, że ktoś mocno pokiełbasił wydarzenia. To tak jakby mieli ułożone zeszyty w kolejności ale ktoś się wyebał z nimi i wszystko się pomieszało, pozbierali to do kupy i tak to kręcili. Fartem zeszyt nr 1 wylądował na samej górze, a reszta byle jak. 

Ogólnie chodzi o to, że pozmieniali wątki i to dość poważne. 

Od takich pierdół jak firma Vought. W komiksach jest Vought American. Drugi człon jest ważny właśnie ze względu na ten komentarz "pozakomiksowy". Oczywiście w tv nie ma miejsca na szkalowanie USA więc jest tylko Vought.

Ale to małe piwo przy innych. Nie czepiałem się Stillwell bo liczyłem, że pomimo bycia kobietą dobrze ją przedstawią ale jak na razie jest zwykłym corpo-prezesem odsysającym mleko. Po co? Nie wiem. Komiksowy Stillwell to wyrachowany i zimny drań ale wszystkie jego czyny są racjonalnie uzasadnione. Choćby się waliło i paliło on w gacie nie popuści. Gość nie ma żadnych super mocy, a żelazną ręką trzyma za jaja wszystkich - od Siódemki, przez rząd, aż po The Boys. I robi to wszystko jako vice. Normalnie jak nasz pan prezes. Do tego jest synonimem pracownika nieskazitelnego. Człowiek doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich poczynań ale też dla niego corpo to świętość. Swoją duszę już dawno sprzedał, a teraz kupuje firmie wszystkie inne. Po serialowej Stillwell tego nie widać. Psują też się przez to relacje ze Homelanderem (nie wiem kto wpadł na pomysł syndromu matki). Z tego co widziałem na trailerze i z dotychczasowych odcinków dzieciak Stillwell odgrywa również zupełnie inną rolę niż w komiksach.

Jest też kilka innych przeszkadzajek. The Boys bez

Spoiler

compount V z organizmie?

WTF? Wokół tego się cała seria kręci. Sam komiksowy finał się na tym opiera. W ogóle przez to ksywa Mothers Milk przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. A to gruby motyw jest.

Skoro już przy ksywach jesteśmy... Za tłumaczenie na polski nazw własnych powinno się wieszać na suchej gałęzi za nogi. Cycuś Glancuś? <ron_swanson_disappointed.gif>

Połowa sezonu już za mną a tu jeszcze pełnego składu nie ma. Gdzie jest do (pipi) nędzy Terror? We flashbackach? A idź pan... Przecież Butcher nie rozstaje się z nim na krok (no chyba, że jest fest gorąco i każe mu zostać).

Jeszcze kwestia rozmowy kwalifikacyjnej Starlight. Niby pokazali ale i tak zyebali.

Spoiler

W komiksach to był kluczowy moment obnażenia boskości "supków". I to nie przez jednego lujka gadającego z rybami (ale szacun za delfina jest) tylko przez całą zgraję z Homelanderem na czele

Spoiler

a2.png

 

Pewnie scena za mocna dla przewrażliwionych feministek i stąd zmiana. Teraz już mam pewność, że plażowania ze Stormfrontem nie będzie w drugim sezonie. Na pewno nie tak jak w komiksie. Oby Vas był przynajmniej :( 

 

Ale żeby nie było, ze narzekam tylko.

(pipi)any Homelander. Za(pipi)iście przedstawiony. Starr odwala fenomenalną robotę. Momentami boje się s(pipi)iela. The Boys? Również świetnie choć popierdzielili z relacjami. Butcher vs Homelander. Na stadionie już widziałem oczyma wyobraźni blady strach na twarzy blondasa po ujrzeniu Butchera, a tu dupa. Wychodzi na to, że go nie poznaje. Mocno to mnie rozczarowało bo Butcher to jedyna osoba na  świecie, do której Homelander czuje respekt i nieco strachu. Niech za rekomendację posłuży jedna, jedyna rada od Homelandera dla Stillwella: "The dog, the one he takes everywhere with him. If you want to avoid pushing him too far, you should keep it out of the firing line".

Reszta ekipy? Świetna. 

 

Tak jak pisałem na początku: nie zrozumcie mnie źle. To dobry serial ale znajomość oryginału i pomieszanie wątków troszkę mi przeszkadza. Mimo to oglądam dalej i czekam na drugi sezon.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To już kwestia osobistego podejścia. Może gdyby rozbudowali jeden wątek (np. wątek G-Men) zamiast miksować wszystko oglądałoby się to inaczej. Inaczej też wyglądałoby to wszystko gdyby umieścili zupełnie nowy wątek na sezon w historię. To jest trochę jak z BvS. Mieli się epicko okładać panowie, a wcisnęli (pipi)owego Doomsday'a. 

Odnośnik do komentarza

Ja jako kompletny laik komiksowy oceniam całość bo dzisiaj skończyłem na mocne 8/10. Bardzo mi się podobał serial i myśle że

Spoiler

bez mocy

boys są ciekawsi. Szczerze mam dość napierdalania rajtuzow kontra rajtuzy. Po end game mam szczerze dość tego na lata. Dlatego tak mi doom patrol siadł przez tych wykolejeńców i tu mam następną ekipę która jest fajna ale mocno po(pipi)one. 

 

 

Koniec super i Starr oraz Urban to najlepsza para serialowa jaką widziałem od dawna. Ta 

Spoiler

Końcówka

:obama:

Odnośnik do komentarza

The Boys

Spoiler

z mocami

kompletnie inaczej zabierają się za okładanie ze supkami niż wszystkie marvele jakie widziałeś. Przytoczyć mogę tutaj chociażby "walkę" z

Spoiler

 

ekipą Stormfronta (która jest parodią Avengersów). Akcja z bobasem to pikuś przy tym.

 

 

 

 

@MasorzMnie zmiany nie przeszkadzają o ile są solidnie uzasadnione. Wspomniałeś o Watchmen i jakby nie było film  jest jedną z najlepszych adaptacji komiksów, a trzyma się wiernie materiałowi źródłowemu. I nikomu nie przeszkadza, że ogląda to samo co przeczytał w komiksie. Disney odwala recykling w formie 1:1, a ludzie i tak płacą choć filmy nie są nawet dobre. Aladyn zarobił na siebie, Król Lew też podobno nieźle sobie radzi. 

W The Boys razi mnie troszkę właśnie taki miks zmiana-->wierność-->zmiana-->wierność, itd. Gdybym nie znał materiału oglądałoby mi się to wyśmienicie, a tak wybijają mnie z rytmu zmiany, które tak naprawdę nie są potrzebne. Jak coś jest zayebiste, po co to zmieniać?

Już teraz mogę napisać, że finał nie przyniesie takiego yebnięcia jak w komiksie. Ba, pewnie nawet będzie zupełnie inny. W komiksie finał jest konkluzją wszystkiego co go poprzedzało: compound V, backstory Butchera, jego relacje z Homelanderem, "szkolenie" Hughie'ego... 

 

Odnośnik do komentarza

No miała być taka scena ale amazon się nie zgodził. Beka z nich. W wywiadzie Kripke potwierdził też, że wątek Starlight zmieniono ze względu na aferę #metoo. Szkoda, że prze zto dostało się też Maeve. Niby próbują jakoś nacechować postać ale ani wątek feralnego lotu, ani jej charakterystyka nie porywają. Komiksowa Królowa to znudzony milf spędzający czas na piciu i wykorzystywaniu swojego fana numero uno. Dopiero scena ze zmianą kostiumu Starlight pokazuje jej prawdziwą siłę, a zakończenie wątku uświadamia, że nie ma na świecie bohaterów, są tylko (pipi)owe decyzje.

Ale ej, Kripke powiedział też, ze będzie

Spoiler

Terror.

Rychło w czas.

 

Co do finału... well, shit. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Po tym jak okazało się, że

Spoiler

żona Butchera nie zginęła, a zaginęła

miałem spore obawy w jakim kierunku pójdą. A mogli pójść w każdą stronę. W końcu mamy 2019. Obstawiałem nawet, że odstawią w tej roli Black Noira albo Stormfronta. W sumie ciężko mi określić czy to dobrze czy źle. Origin tragedii jest mocny w (pipi):

Spoiler

Butcher pewnego ranka budzi się, a jego żona leży rozbebeszona obok niego, a po podłodze szlaja się noworodek ubryzgany krwią. Nim Butcher uświadamia sobie co zaszło (smarkacz jest efektem gwałtu Homelandera na żonie Butchera), dzieciak laserem z oczu niszczy mu ramię więc ten zabija bękarta lampą. Tragizm tej sceny pokazuje prawdziwą naturę Butchera, która potem znajduje ukierunkowanie właśnie w Homelanderze i WSZYSTKICH supkach (jedyne co w komiksie udało mu się ustalić to to, że za gwałt odpowiada "One of the Big Boys", a ilu ważniaków potrafi strzelać z oczu laserami? Pytanie tendencyjne dla tych co czytali komiks). 

To co zrobili w serialu niby ocieka kliszą ale pozwala oderwać się od komiksu na tyle by różnice nie przeszkadzały (mi) w oglądaniu. To wrzuci 2 sezon na zupełnie nowe tory i jestem cholernie ciekaw jak to rozegrają. Starr gwiazdą sezonu :obama:

Jedno na pewno jest jasne. Stillwell najbardziej zyebaną postacią. Kurde, nawet prezes Edgar był lepszym Stillwellem niż babka. Pojawił się na ok 1min. i już zdążył odstawić "Jess Bradley" na Madelyn. Kozak facet. The Deep? Zrobią z niego pewnie

Spoiler

drag queen.

No chłop nie ma lekko.

 

Jeżeli podobał wam się serial warto sięgnąć po komiks Ennisa. Ja czekam na drugi sezon i rozglądam się za zbiorczym wydaniem komiksu na półkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2019 o 11:07, Jakim napisał:

Obejrzałem całość w weekend. Znajomość komiksu zerowa i być może dzięki temu dla mnie jest to chyba najlepszy serial z superbohaterami w roli głównej:o

 

Podzielam zdanie w 100%

 

Poki co nic nie jest w tej samej stratosferze co to male cudo. Troche zaluje ze impulsywnie postanowilem obejrzec to teraz, a nie jak juz beda przynajmniej z 2 sezony bo teraz trzeba czekac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...