Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Polski język jest nadchodzący??? :o Nie no panie, sztos. Co prawda język angielski jako tako znam, ale boję się że takie molochy fabularne jak ten Elysium mogą mnie przytłoczyć. Dobrze wiedzieć że będzie. Jak tylko się pojawi to zakupię. Na razie nadrabiam w cholerę zaległe Divinity 2.

Odnośnik do komentarza

Już można kupować na Steam i GOG - 142.99 zł. 

Kupując z tego drugiego dostaje się też za darmo Underrail.

 

edit: Do pobrania 12 GB.

edit2: Jeszcze jedna recenzja - https://wccftech.com/review/disco-elysium-dont-blame-it-on-the-boogie/   9,5/10.

 

U mnie już koniec pobierania, czas wyruszyć do Revachola. ;)

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

https://www.pcgamer.com/disco-elysium-review/

92/100 

 

:obama:

 

Dobre 2 godzinki za mną i jest banderas. Jakość tych dialogów, szukanie poszlak dotyczących sprawy, rozwiązywanie zagadki własnej przeszłości jest na najwyższym poziomie. Gram postacią z wysoką inteligencją, przeciętną motoryką i psychiką, ale też jestem na jednego strzała z powodu tragicznej budowy ciała, także postaram się unikać konfliktów. 

 

Jako signature skill wybrałem Logikę, która ma mi pomóc w formułowaniu zawiłych, wyczerpujących teorii i wykrywaniu najdrobniejszych nieścisłości w tym, co mówią npce. No ale jako że zaczynamy grę na ogromnym kacu, to i pozwalam sobie na odrobinę szaleństwa w tym rolplejowaniu prawilnego, w miarę ogarniętego policjanta, zadając postaciom pytania typu - "Co to są pieniądze? Czy masz może jakieś drobniaki na spłatę długu? - albo pytając starszą panią na wózku czy ma ochotę "pobujać się ze mną na mieście", wspólnie rozwiązując kryminalne sprawy. :reggie:

 

Wracam do gry, bo wciąga jak diabli.

 

edit:

Polecam nie save scummować, tylko przyjmować wszystkie wybory na klatę. W wyniku jednego z nich (totalnie nieplanowane; wynik złego skill checka), dostałem opcjonalne zadanie związane z doradzaniem pewnej postaci w sprawach miłosnych:

 

cz6x5Rx.jpg

 

Oczywiście pewne skille, jak w tym przypadku Empatia, próbują mi w tym pomóc...albo zaszkodzić. :D

 

9YuH28f.jpg

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

U mnie był już jeden zawał serca XD Postać też nastawiona na intelekt  a na drugim miejscu motoryka i psychika. Retoryka jako główny skill. Teraz troszkę żałuję że nie poszedłem w endurance xD No ale na start wspaniały dialog przed lustrem i podświadomość która mnie błagała abym nie spoglądał na swoje odbicie. Potem znalezienie drugiego buta i czarująca konwersacja z dwoma npc. No i (pipi)any zawał xD Gra po godzinie grania to (pipi)any majstersztyk. Zobaczymy jak będzie dalej. Dawno nie miałem takiej imersji grając w grę.

 

te dialogi na starcie

iGdEdJG.jpg

UXSmB80.jpg

GbAfZcC.jpg

 

Ten tego Suggestion check failure xD

Edytowane przez blantman
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Bigby napisał:

Ja teraz staram się skądś znaleźć kasę, bo nie mam gdzie nocować. :reggie:

Chociaż mogłem to olać i powiedzieć, że jestem yebanym Hobocopem i będę spał na zewnątrz.

Moja podświadomość namówiła mnie na pokazanie wszystkim jak utalentowanym piosenkarzem jestem. Muszę tylko kasetę z pewno pieśnią znaleźć xD. W ogóle te questy które wpadają do quest loga po np rozmowie z samym sobą przed lustrem albo po z(pipi)anym skill checku rozmawiając z kimś. Tu naprawdę nie ma co sejwować tylko lecieć z flow. Albo się uda i będzie ciekawie albo się s(pipi)i i będzie jeszcze ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bigby napisał:

9.6 od IGN. Wygląda na to, że każdemu się podoba. ;)

 

Nie mogę się doczekać aż będę mógł znów zasiąść do gry. Po 4.5h wciąż jestem w pierwszym dniu, godzina 16. W międzyczasie raz zginąłem - w wyniku nadmiernej agresji mój detektyw dostał zawału.  :notbad:

ja dostałem zawału bo kwas wziąłem xD 

Odnośnik do komentarza

Disco Elysium wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu bestsellerów na Steamie i GOGu. Moje serce się raduje. :ohboy:

Życzę twórcom ogromnego sukcesu, bo Disco Elysium jest wyjątkowe. W pierwszych godzinach tyle się naśmiałem, nadziwiłem i wczułem w swoją rolę jak mało kiedy w grze.

 

A moment kiedy możemy zadzwonić do swojego wydziału i zgłosić zagubienie odznaki (i broni jeśli się do tego też przyznamy) jest prawdziwym komediowym złotem. Niestety z racji mojego buildu postaci nie potrafiłem się wybronić (nawet podświadomość sama mi mówiła, że mam przeyebane :D ) i wszyscy mieli ze mnie niezłą polewkę. Ale można też być twardzielem i wymieniać cios za ciosem. Przykład:

kkJFBUz.png

 

:fsg:

Edytowane przez Bigby
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bigby napisał:

Disco Elysium wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu bestsellerów na Steamie i GOGu. Moje serce się raduje. :ohboy:

Życzę twórcom ogromnego sukcesu, bo Disco Elysium jest wyjątkowe. W pierwszych godzinach tyle się naśmiałem, nadziwiłem i wczułem w swoją rolę jak mało kiedy w grze.

 

A moment kiedy możemy zadzwonić do swojego wydziału i zgłosić zagubienie odznaki (i broni jeśli się do tego też przyznamy) jest prawdziwym komediowym złotem. Niestety z racji mojego buildu postaci nie potrafiłem się wybronić (nawet podświadomość sama mi mówiła, że mam przeyebane :D ) i wszyscy mieli ze mnie niezłą polewkę. Ale można też być twardzielem i wymieniać cios za ciosem. Przykład:

kkJFBUz.png

 

:fsg:

miałem tą samą nieprzyjemną rozmowę  ale poprowadziłem ją zupełnie inaczej (wyłgałem się i skłamałem). Swoją drogą staruszce wmówiłem że jestem medium i dała mi coś naprawdę  bardzo cennego do lombardu.  Fajny skill to drama (wyłapuje kłamstwa i sam mogę kłamać)

 

 

Postać Gorący Kubek xD

 

nzkVbFZ.jpg

 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Haha, widziałem to.

 

Aktualnie staram się przekonać pewną kobietę, że jestem w stanie zająć się klątwą, a wcześniej doradzałem jej na temat technik sprzedaży. :kaz:

 

9yeZ0sh.jpg

kSxuMaq.jpg

 

 

Przy okazji udało mi się nabyć fedorę i okulary. 

 

A na problemy z kasą polecam znaleźć żółtą reklamówkę i zbierać butelki i puszki. W jednym sklepie płacą ileś tam groszy za sztukę. ;D

 

edit:

Na ogromny plus również lokacje. Każda dopracowana w najmniejszych detalach i ociekająca klimatem.

 

Spoiler

BrdWsyp.jpg

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bigby napisał:

Haha, widziałem to.

 

Aktualnie staram się przekonać pewną kobietę, że jestem w stanie zająć się klątwą, a wcześniej doradzałem jej na temat technik sprzedaży. :kaz:

 

9yeZ0sh.jpg

kSxuMaq.jpg

 

 

Przy okazji udało mi się nabyć fedorę i okulary. 

 

A na problemy z kasą polecam znaleźć żółtą reklamówkę i zbierać butelki i puszki. W jednym sklepie płacą ileś tam groszy za sztukę. ;D

 

edit:

Na ogromny plus również lokacje. Każda dopracowana w najmniejszych detalach i ociekająca klimatem.

 

  Ukryj zawartość

BrdWsyp.jpg

 

gdzie tą reklamówkę znalazłeś :nosacz3: hajs by się przydał bo nie mam gdzie spać xD

 

 

@SetoPL nie czuje tego upływającego czasu. Czas upływa tylko na rozmowach i zagadkach. Sama eksploracja i przeglądanie, podnoszenie itemów nic nie rusza czasu. Gram od 2 dni i jestem na godzinie 19 dnia pierwszego po 6 h gry :) (no dobra 5 h bo 1 h spędziłem tworząc postać i zastanawiając się co wybrać) 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, blantman napisał:

gdzie tą reklamówkę znalazłeś :nosacz3: hajs by się przydał bo nie mam gdzie spać xD

 

 

@SetoPL nie czuje tego upływającego czasu. Czas upływa tylko na rozmowach i zagadkach. Sama eksploracja i przeglądanie, podnoszenie itemów nic nie rusza czasu. Gram od 2 dni i jestem na godzinie 19 dnia pierwszego po 6 h gry :) (no dobra 5 h bo 1 h spędziłem tworząc postać i zastanawiając się co wybrać) 

Dzięki za info. Na grę się skusze zapewne, ale mam jeszcze kupkę wstydu do ogrania:) 

Btw tworzenie postaci to najlepsza rzecz w rpg.

Odnośnik do komentarza

Tak, czas aż tak nie ogranicza, ale warto mieć na uwadze z kim chcemy w pierwszej kolejności pogadać i co jest priorytetem w naszej sprawie.

 

Ja mam 10 godzin za sobą i dobija prawie godzina 22 pierwszego dnia. Właściwie większość wczorajszego posiedzenia przeznaczyłem na wcielanie się w "para-detektywa".

Co jest świetne, nawet jak odkryjemy tajemnicę, to i tak możemy dalej zgrywać głupka i wczuwać się w rolę. Gra nie zapomina, że taki film sobie wkręciliśmy. :reggie:

 

Reklamówka jest niedaleko sklepu z książkami, trzeba iść na lewo od motelu, wziąłem ją spod nóg jakiegoś menela.

 

Jeszcze taka sprawa - podoba mi się, że z wieloma postaciami mogę się przywitać słowami "I am the Law". ;D

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Okay some more clarification!

There are no timed quests in Disco Elysium. The clock symbol next to a task in your journal does not mean it’s “timed”. That is: do it by a certain time, or you will never get to do it. Rather, it means this task can only be done at after a certain time of day: after 21.00, after 23.00 etc.
The time is always specified in the task’s description.

For example: the “end of 1st day Kim debrief” task can be completed by clicking on your room door in the Whirling In Rags at the end of the 1st day, after 21.00. Kim will say "hey, let’s talk about the day before". (NOTE: you need to first have paid Garte for the damages for this.)

There are other clock-symbol tasks too. To track down the Smoker on the Balcony you need to go to his apartment after 22.00, as the task description specifies. But remember: if you don’t make it to the meeting after 22.00 – if you forgot or had something else to do -- you can always go again tomorrow after 22.00.

The tasks will not be gone tomorrow. They are there, in your Journal when you wake up next morning. And morning after that and so on.

Only doing the debrief with Kim is special in that way. It’s not available tomorrow, because it doesn’t need to be: it’s unavoidable at the end of day 1. Kim is very insistent :)

Hope this helps!

 

 

Informacja odnośnie upływającego w grze czasu. Nie trzeba się o nic martwić. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Znalazłem lodówkę na ciało xD dobre cała ta lokacja z kolesiami próbującymi zrobić gre :fsg:

 

 

Jaka ta gra jest dobra. Wczoraj skończyłem pierwszy dzień i drugi zacząłem. W nocy kilka włamań zrobiłem po pożegnaniu partnera:) Możliwości w tej grze jest multum i to chyba najlepszy rpg w jaki grałem od planescape i fallout 2.  Naprawdę wszystkie RPG 3D mogą się schować a divinity 2, tyranny i pillarsy wydają się teraz sztuczne (plastikowe postacie i nienaturalne dialogi). Nie wiem czy ta gra mi nie zepsuje przyszłych rpg xD. Dawno z czymś tak dobrym nie miałem do czynienia jeżeli chodzi o narracje. Nie mówię tylko o grach ale też filmy, seriale i nawet książki. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, SetoPL napisał:

Dobra czyli wszystko jasne. Chodzi o to, że niektóre czynności można wykonać tylko o konkretnej godzinie i jeśli miniemy ja to możemy to powtórzyć, ale już następnego dnia. Dobrze rozumiem?

tak pewne osoby sa tylko do konkretnej godziny w danym miejscu np sklepikarz ma otwarty sklep do 21. Także są pewne questy które tylko nocą można zrobić bo wtedy możesz pozbyć się partnera :). Czas można przyśpieszyć czytając książkę albo siadając na ławeczce :) Na razie i tak mam tyle do robienia że tego nie zrobiłem ani razu ale mechanika fajna jak później będę musiał czas przyśpieszyć.  

 

 

Swoją drogą drama to najlepszy skill. Wyłgałem się już z obicia mordy, udawałem rasiste aby dogadać się z najbardziej nazistowskim npc w grze, udawałem medium aby zarobić kasę oraz dawno zaginionego kochanka aby popchnąć jeden quest dalej xD

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

A ja miałem rozmowę z pewną kobietą i pytam ją czy potrzebuje pomocy policji. Mówi że nie, ale miałem opcje żeby dalej naciskać - A gdzie pani mąż, może zaginął? A co z dziećmi, może palą zioło?

Za każdym razem jak odpowiadała mogłem wchodzić w inne szczegóły, jakby na siłę szukając dramy. 

Aż w pewnym momencie ona i mój partner zaczęli się zastanawiać dokąd to zmierza, więc się wycofałem i dodałem - Tak tylko się upewniam. :reggie:

 

Dobre jest też to, że jak często wypowiadamy pewne kwestie, głosimy idee, odezwie się do nas jeden ze skilli i zacznie namawiać do przejścia na jakąś stronę. Miałem tak, gdy poprosiłem jedną babkę o kasę, bo przecież ma jej tyle, a ja należę do klasy pracującej i mi się należy. 

Potem idę sobie, a tu odzywa się świadomość - "Psst, hej ty. Słyszałem że na nowo chcesz zbudować komunizm" xD

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...