Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Baldur's Gate był wydany przez Interplay, w Polsce przez CD Projekt, który był takim trochę światowym fenomenem, nie słyszałem żeby ktokolwiek inny w tak biednym kraju oferował takie wydania gierek po takiej cenie jak CDP. Baldur sprzedał miliony sztuk (no, co najmniej dwa miliony).

 

Ciężkie porównanie do dosłownie indyka, który wyszedł tylko cyfrowo.

 

Koszty - są dla ZAUM bardzo niewielkie, bo wszystkie tłumaczenia gry są robione przez fanów, nie przez profesjonalnych tłumaczy. Co jakoś mnie nawet nie napala na zobaczenie rezultatów. Przecież ta gra ma więcej tekstu niż Baldur's Gate 2, który był kilkukrotnie większy od jedynki. No i, hm, trochę trudniejszego językowo tekstu niż w Baldurze. Sam kiedyś brałem udział w fanowskim tłumaczeniu gry, ale tutaj nie jest chyba tak łatwo o zapewnienie takiego samego poziomu jak w oryginale.

 

Nie wiem no, może w tym momencie Orbitowski z Jadowską i Dukajem siedzą weekendami i powolutku klepią wybitne tłumaczenie Disco Elysium i za rok będzie, ale jakoś się nie napalam. Żeby tylko to wyszło kiedyś faktycznie na Switcha, geez, może być bez czytanych dialogów, serio najmniej potrzebna rzecz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2021 o 20:36, izon napisał:

Pięknie to wygląda, waham się, czy wziąć wersję na PC czy na PS5 ale chyba jednak wolę w takie gry grać "zgarbiony przy monitorze" :)

jeżeli masz możliwość nie rób sobie tego i nie kupuj na konsoli. Lepiej ograć na pc to jest gra ewidentnie pod myszkę i do czytania duuużo tekstu na monitor.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

@ogqozo Bardziej odnosiłem się do opinii, że tłumaczenie jest niepotrzebne bo "kiedyś" wszystko było po angielsku i był git-majonez. 

Inna sprawa jest taka, że w 2021 roku Polska jest na tyle dużym rynkiem, że może warto zainwestować w tłumaczenie i przyciągnąć więcej klientów. 

Odnośnik do komentarza

To fakt, że użyty tu angielski jest trudny, ale można przecież sięgnąć po słownik jak się czegoś nie wie, a jak się będzie sięgać często to jest szansa, że nawet można się nowych słów nauczyć.

 

Ja tak ogrywałem Little Big Adventure 2 z mamą za dzieciaka, gdzie żadne z nas po angielsku nie mówiło, ale ze słownikiem daliśmy radę ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, estel napisał:

To fakt, że użyty tu angielski jest trudny, ale można przecież sięgnąć po słownik jak się czegoś nie wie, a jak się będzie sięgać często to jest szansa, że nawet można się nowych słów nauczyć.

 

Ja tak ogrywałem Little Big Adventure 2 z mamą za dzieciaka, gdzie żadne z nas po angielsku nie mówiło, ale ze słownikiem daliśmy radę ;)


Tak właśnie uczyłem się angielskiego - grając w Ishar II na Amidze - słownik pod ręką i wertowanie pożółkłych karteczek.
Dziś angielski znam perfect, w 90% dzięki grom właśnie.
Chętnie przekonam się, jak to faktycznie jest z moją znajomością języka, grając w Disco Elysium.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...