Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na Hard Drive był tekst, że zagubiony gracz Disco Elysium musiał wejść na SparkNotes (angielska strona ze streszczeniami lektur itp.). I ten żart trafia, bo zaiste to w dużej mierze jest jak czytanie książki.

 

Chociaż angielskie książki rozumiem i jeśli chodzi o czytanie dla informacji to jest to dość naturalne, to jednak mam pewien opór, i jeśli chodzi o czytanie dla przyjemności - cieszenie się konstrukcjami, myślami i dokładnie wyszukanymi słowami - to mam jej więcej z czytania powieści po polsku. Jakoś uczucie jest bardziej naturalne, a i czytanie idzie jednak szybciej, co jest bardzo istotne, gdy się chce przeczytać odpowiednik tysiąca stron (słuchanie tego wszystkiego kompletnie mnie nie pociąga. Audiobooki są idealne, jak trzeba stać w zatłoczonym autobusie, nie są IMO fajną formą komunikacji do siedzenia przed kompem i "grania"). Z grami też tak jest i czy to Planescape, czy Pillarsy, jednak wolę po polsku, jeśli mogę, zwiększa to moją przyjemność. Elysium z pro tłumaczeniem na polski też by było dla mnie na plus. Jednak to może nadejść równie dobrze za kolejnych kilka lat, albo nigdy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2021 o 11:35, estel napisał:

No ja po angielsku studiowałem i pracuję z tym językiem jakoś od 8 lat, ale jednak sam musiałem sięgać po słownik, bo jest trochę ciężko. Zresztą sami zobaczycie. Gra jest warta tego, żeby ją ograć w każdym razie.

No to jestem zajawiony na maksa po takiej rekomendacji:)

Odnośnik do komentarza

Oj tam język nie był aż tak trudny chyba 4-5 razy musiałem sięgnąć do słownika. A nie jestem jakoś wybitnie wykształcony w języku angielskim. Mam certyfikaty ale robione dawno w liceum i poza tym na co dzień w pracy mam dużo angielskiego i w grach /serialach oraz książkach jakie czytam po angielsku (zwykłe sci fi czy fantasy nic ambitnego). A wtedy kiedy miałem jakieś słowo niezrozumiałe sięgałem po google. W każdym razie poza 4-5 przypadkami resztę da rade z kontekstu. Nawet jak nie zrozumiemy JEDNEGO słowa trudnego to przeważnie z kontekstu całej wypowiedzi da radę skumać o co kaman. Wystarczy czytać uważnie całość.  

 

Gry naprawdę nie warto skreślać z powodu braku polskiego. Jeżeli znacie angielski w stopniu komunikatywnym i gracie w inne gry czy oglądacie seriale po angielsku tu nie powinno być kłopotu. Gra jest moją grą generacji. Najlepsze co spotkało RPG od 20 lat. I po przejściu tej gry żadne inne RPG już nie było takie samo. Wszystko tak samo miałkie i bez ambicji od jakiś jrpg po cyberpunka :(

Odnośnik do komentarza

Oho wersja nowa disco wychodzi? Coś dodają fajnego na pc?  Bym sobie drugie przejście zrobił tym razem w trybie skurwiela. Moja gra generacji i najlepszy cRPG w jaki grałem. 

 

O kurde czytam o tych aktualizacjach no nic trzeba ponownie zagrać:obama:

Cytat
  • Full voice acting (English)
  • New political vision quests
  • New characters
  • New clothes
  • New area
  • New cutscenes
  • New animations
  • New music
  • New achievements
  • Controller support
  • Improved playability
  • + much more!

If you already own Disco Elysium then you get The Final Cut at no additional cost. Your old saves should work with this free upgrade but we’d recommend starting a brand new game.

We'd like to add that the new political vision quests are designed to be asymmetric. This means that they're different lengths, with some being more visual, while others are packed with more words. But they all change the world in some way…

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

Dobra słownik w rękę i będę tą grę przechodził. Pytanie czy na pc czy na XSX?

Jeżeli nie masz wyboru to na czymkolwiek ważne aby przejść sztosa. Jednak jak masz wybór to tylko pc. Ta gra jest stworzona pod myszkę i monitor. W chuj dużo dialogów i czytania opisów plus dużo klikania na różne rzeczy w środowisku. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 hours ago, blantman said:

Jeżeli nie masz wyboru to na czymkolwiek ważne aby przejść sztosa. Jednak jak masz wybór to tylko pc. Ta gra jest stworzona pod myszkę i monitor. W chuj dużo dialogów i czytania opisów plus dużo klikania na różne rzeczy w środowisku. 

Szkoda tylko, że padła mi karta dźwiękowa w laptopie... :) Ale jak ogarnę to tak zapewne zrobię. 

Odnośnik do komentarza

Nie dosc ze premierowa cena 40 to jeszcze 20% znizki dla posiadaczy plusa i zaplacilem tylko 31 za gre :obama:

Pogralem dwie godzinki na PS4. Loadingi miedzy lokacjami dlugawe ale da sie z tym zyc. Zaskoczylo mnie to ze w pewnym momencie wybralem jakas opcje dialogowa i game over, 40 minut gry psu w dupe bo autosejwy sa dosyc rzadkie, teraz znowu bede musial sie przedzierac przez te sciany tekstu. No i glowny glos mi sie nie podoba, brzmi jakby generowany z jakiegos syntezatora.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...