Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, 20inchDT napisał:

Czy to finalnie zmierza do tego, że gry na ps5 nie będą potrzebowały więcej niż 30fps, bo jest upłynniacz w tv?

 

TV potrafi dodać płynności to jest fakt i śmiechy że ktos suwakiem ustawiał płynnośc to żenada. Sam mogę w TV wprowadzić tryb płynny + tryb kliszy wysoki i od razu widac lepszy klatkarz. Inna sprawa że widać też że to jest wymuszone i różnica pomiędzy upłynnianiem przez TV a tym co daje sprzętowo gra to zupełnie inna bajka  - na korzyśc tej drugiej opcji. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

 

TV potrafi dodać płynności to jest fakt i śmiechy że ktos suwakiem ustawiał płynnośc to żenada. Sam mogę w TV wprowadzić tryb płynny + tryb kliszy wysoki i od razu widac lepszy klatkarz. Inna sprawa że widać też że to jest wymuszone i różnica pomiędzy upłynnianiem przez TV a tym co daje sprzętowo gra to zupełnie inna bajka  - na korzyśc tej drugiej opcji. 

Zawsze natywne granie jest lepsze, to oczywiste. Nie wiem jak ms to rozwiązał. Jakieś sztuczki czy grzebali w kodzie gry.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Upłynniacz jest fajny w Samsungu, to nie żadne 60 fps, ale obraz jest wyraźnie płynniejszy i gry w 30fps są mega przyjemniejsze w ogrywaniu, obraz tak nie rwie, jest płynnie z lagiem na poziomie 20ms.

Ale ma to swoją cenę w postaci artefaktów, więc nie do każdej gry się nadaje, ale taka forza horizon działa na tym mega.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Moldar napisał:

Upłynniacz jest fajny w Samsungu, to nie żadne 60 fps, ale obraz jest wyraźnie płynniejszy i gry w 30fps są mega przyjemniejsze w ogrywaniu, obraz tak nie rwie, jest fajnie płynnie z lagiem na poziomie 20ms.

Ale ma to swoją cenę w postaci artefaktów, więc nie do każdej gry się nadaje, ale taka forza horizon działa na tym mega.

Widac, jeden co wie ocb :) ja się nie zdziwie w takim razie jak niektórzy nie będą wiedzieli nic o hdmi 2.1 w nowych sprzętach :rofl:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Moldar napisał:

Ale ma to swoją cenę w postaci artefaktów, więc nie do każdej gry się nadaje, ale taka forza horizon działa na tym mega.

 

Dokładnie tak jak mówisz. W niekttórych grach przez artefakty na krawędziach postaci przy obracaniu kamerą słabo się gra. Ale są tytuły w których to nie występuje bo kamera jest bardziej "zlockowana". Wtedy to robi robotę bardzo - oczywiście gdy gra ma 30 klatek. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, lpcl napisał:

Stronę wcześniej masz filmy powrzucane. Nie lepiej sobie obejrzeć?

Zdecydowanie bardziej wole poczytać:) wieczorami mam różne rzeczy do roboty i oglądanie filmików jest zbyt angażujące a tak raz dwa trzy się uwine w czytaniu :) No ale to pewnie jutro sobie poszukam info jak to działa. 

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Przydałoby się, niestety MP3 w ogóle nie jest we wstecznej co jest bardzo smutne, jedyny tytuł, który chciałbym ograć raz jeszcze.

Kiedyś odpaliłem nawet xboxa 360 żeby ograć, ledwo co zipał staruszek ale dał radę. Te levele wspomnieniowe były dla mnie czerstwe ale już współczesne to był sztosik. Mam kompa co by to pociągnął z palcem ale granie na pc. :D

Odnośnik do komentarza

Kupiłem to na X360 ale nie dałem rady, parę lat później kupiłem na promce steam i zaskoczyło. MP3 to jeszcze czasy jak wersje PC wiele się nie różniły od konsolowych więc śmiało można ogrywać jak ktoś nie ma znośnego kompa. Wersja PCtowa ma kilka nieznaczących dodatkowych bajerów, tekstury te same. Klatkarz jedynie robi robotę. 

Odnośnik do komentarza

A wy jakie byście chcieli gierki zobaczyć z boostem klatek? Bo ja to jak już pisałem fh3, gears UE, rdr2 a ze starszych to może castlevanię 1 i 2, szkoda, że feara nie ma we wstecznej, tak samo jak riddicków i the darkness ale już pewnie nie wpadną nigdy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...