Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, number_nine napisał:

Ostatnio rozkminiałem mocno temat XSX vs. XSS, ilości flopsów w konsolach itd, że to praktycznie nie jest żaden wyznacznik w końcowej jakości gier, tylko takie marketingowe pierdololo albo powód do kłótni fanbojów. Po obadaniu tematu okazuje sie, że jedyne na czym traci XSS to niższa rozdziałka, bo niby wszędzie piszą, że gry powinny chodzić w 1440/60. Nie wiem czy to było jakieś zapewnienie M$ czy tylko taka prognoza, ale wydaje mi się, że te mitycznie 4k/60 (lub więcej) na XSX też nie zawsze będzie do osiągnięcia we wszystkich grach. Wcześniej nie zagłębiałem się w technikalia i jak dowiedziałem się, że XSS ma bebechy niewiele gorsze od XSX, to zaczęła mnie kusić ta konsola, szczególnie, że dzisiaj 1350zł + abonament to raczej mała kasa za to co taki sprzęt oferuje. A ja raczej i tak byłbym xboxowym casualem :v 

Te 4k to nie zawsze a nawet rzadko zobaczysz ale na xss to 1080p a nawet 900p będziesz miał więc nadal różnica duża będzie + często lepszy frame rate. No chyba, że zrobią jakąś alternatywę dlss na xboxie. 

Więc po co się męczyć z xss? imo tylko do rozważenia jak masz tv hd. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, number_nine napisał:

Ostatnio rozkminiałem mocno temat XSX vs. XSS, ilości flopsów w konsolach itd, że to praktycznie nie jest żaden wyznacznik w końcowej jakości gier, tylko takie marketingowe pierdololo albo powód do kłótni fanbojów. Po obadaniu tematu okazuje sie, że jedyne na czym traci XSS to niższa rozdziałka, bo niby wszędzie piszą, że gry powinny chodzić w 1440/60. Nie wiem czy to było jakieś zapewnienie M$ czy tylko taka prognoza, ale wydaje mi się, że te mitycznie 4k/60 (lub więcej) na XSX też nie zawsze będzie do osiągnięcia we wszystkich grach. Wcześniej nie zagłębiałem się w technikalia i jak dowiedziałem się, że XSS ma bebechy niewiele gorsze od XSX, to zaczęła mnie kusić ta konsola, szczególnie, że dzisiaj 1350zł + abonament to raczej mała kasa za to co taki sprzęt oferuje. A ja raczej i tak byłbym xboxowym casualem :v 

Nie zawracaj sobie głowy xss tylko bierz xsx. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

no ten argument kończy dyskusje ;) zanim XSX będzie dostępny "luzem", to zdążę podjąć decyzję, bo nie chce wywalać dodatkowych paru stówek na jakieś gry z dupy albo dodatkowego pada. 

Podałbym Ci argumenty ale jest tu zbyt wielu fanatyków marki co mogliby to odebrać za atak na xboxa.

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gry, które obstawiam i chciałbym aby dostały 60 fps patche:

 

- Alien Isolation

- Prey

- Quantum Break

- Just Cause 4

- Middle Earth: Shadow of War

- State of Decay 2

- Dishonored 1/2

- Darksiders 2/3

- Divinity Original Sin II

- L.A. Noir

- Onrush (konsolowy exclusive od Codemasters, bawiłem się przednio)

 

 

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem filmik z DF. No robi to wrażenie. 

Nie qmam dlaczego promują swoją technologie takimi grami. Skoro jest i działa czemu nie wrzucili wszystkich swoich exow od razu. Jest sporo graczy co prześlij z konsol Sony. Masa gierek we wstecznej jak Alan, Gearsy, Horizony, QB, nie wiem jak Ori 1(czy działa już teraz w 60) lub SO. Oby szybko dorzucili. 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Hum napisał:

Divinity 2 i Dishonored 2 + dodatek. Poproszę Pan Spencer :xboss:

Mam nadzieję, że ich tam spencer już zagania do roboty nad Dishonored 3.

5HdJVl.gif

5 minut temu, Szymek napisał:

Nadrobiłem filmik z DF. No robi to wrażenie. 

Nie qmam dlaczego promują swoją technologie takimi grami. Skoro jest i działa czemu nie wrzucili wszystkich swoich exow od razu. Jest sporo graczy co prześlij z konsol Sony. Masa gierek we wstecznej jak Alan, Gearsy, Horizony, QB, nie wiem jak Ori 1(czy działa już teraz w 60) lub SO. Oby szybko dorzucili. 

Tam na tym filmiku mówią, że to pewnie wynika z tego, że akurat te mieli przetestowane i że dobrze chodzą. Bo widocznie nie wszystkie wyrabiają w tym booscie sztywnego locke'a. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shago napisał:

Powiem wam, że robi wrażenie, ile gier dostaje drugie życie dzięki XSX i podejściu do wstecznej. Napływ nowych graczy też robi swoje.

 

dla mnie osobiście to przede wszystkim pozytywna świadomość że moja biblioteka gier nie zostanie porzucona. Piękna sprawa

 

Kilkanaście lat temu jeszcze za czasów 360-tki, zdecydowałem że xbox będzie moją główną platformą do grania. Od tamtego czasu kupiłem dziesiątki gier, na strychu w domu rodzinnym wciąż leży gdzieś moje kilkadziesiąt przez lata zbieranych pudełek.  Dziś 2 generacje później wciąż mogę odpalić niemal wszystkie te gry na nowej generacji, wiele z tych gier dostało darmowe remastery, a wczoraj ogłosili że  gry ktore wcześniej kupiłem jak np. Watch Dogs 2 dostaną boosta do 60 fpsów, oczywiście za darmo. Takie działania sprawiają że chętniej mogę kupować następne gry na xboxa, bo kto wie jakie cuda wyczarują jeszcze magicy z Microsoftu?

 

a pomyśleć że jeszcze w poprzedniej generacji żadna z konsol nie miała wstecznej kompatybilności, Czymś powszechnym było ruchanie graczy na różnych remasterach. Czymś nie do pomyślenia byłoby wtedy, aby oferować darmowe ulepszenia na konsolach jak podbicie rozdziałki czy podwojenie płynności. Nikt sobie takich rzeczy nie wyobrażał. 

 

Co by nie mówić, i oczywiście można lubić xboxa lub nie, ale są liderem jeśli chodzi o podejście do klienta i dzięki temu że wyznaczają takie standardy jest szansa że inni też pójdą w ich ślady i zaoferują podobne podejście

 

 

Odnośnik do komentarza

Do ideału jeszcze brakuje wstecznej takiej jak na pierwszym PS3, czy Wii/Wii U, czyli bez potrzeby ingerencji devów i patchy. Masz Max Payne'a 3 z 360, Otogi z pierwszego Xboxa? Wyciągasz płytę i odpalasz. To, co jest teraz, jest ok, ale nadal muszę mieć inne konsole danej firmy, żeby odpalić wszystko, co bym chciał.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

No na przykład stare przygodowki ładnie się zestarzały. Do teraz można wrócić albo Baldur i fallout. 

 

 

Niedawno przechodziłem książę i tchórz także coś w tym jest. Co do Fallout 1 i 2 się nie wypowiem bo raz na kilka lat to przechodzę, kocham te gierki. Tak samo lubię sobie z takich dłuższych a starszych tytułów przypomnieć Shining Force 2. Nie liczę masy gierek 2D akcji z tego okresu. Uwielbiam to ,że są krótkie i za jednym posiedzeniem mogę je skończyć. A za dzieciaka nawet takiego Terminatora 2 czy Sonic 2 grało się dniami zanim człowiek ogarnął i skończył. 

 

W sumie jak patrzę to do 3D gierek nie wracam xd. Niedawno próbowałem przejść jeszcze raz Half Life 2 i tak średnio mi to szło. Za to remake jedynki wleciał jak złoto chociaż większe drewno. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlimShady napisał:

Do ideału jeszcze brakuje wstecznej takiej jak na pierwszym PS3, czy Wii/Wii U, czyli bez potrzeby ingerencji devów i patchy. Masz Max Payne'a 3 z 360, Otogi z pierwszego Xboxa? Wyciągasz płytę i odpalasz. To, co jest teraz, jest ok, ale nadal muszę mieć inne konsole danej firmy, żeby odpalić wszystko, co bym chciał.

Nie ma takiej opcji. Inna architektura, w tym ps3 to był oddzielny chip do emulacji. Tutaj to są gry do tego przystosowane więc odpalanie z pudełek już nie wróci. Mi to nie przeszkadza, bo i tak stare gry zajmują śmiesznie mało na obecne standardy a współczesne gry i tak są albo niegrywalne bez day one patcha albo i tak trzeba zasysać większość gierki z serwera. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Quantum Break i Alan mogłyby chociaż otrzymać patcha do 4K. QB mam jeszcze przed sobą i chciałbym to ograć w najlepszej jakości, a Alan to Alan - świetna gierka i chętnie ograłbym raz jeszcze.

 

Quantum Break już na Xbox One X miał "4K" (nie natywne, chyba coś koło 1440p).

 

Mam nadzieję, że Boost obejmie te exe Microsoftu, które maja stałe 30 klatek. Przydało by się właśnie do QB, a w szczególności dużo by zyskało Sunset Overdrive i poprzednie Horizony.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem fragmenty podcastu z Jasonem Ronaldem i mówił, że testują, dużo gierek ale to zależy też od silnika gry bo niektóre mocno się krzaczą i niektóre chodzą spoko a potem kiepsko ten boost działa. W niektórych grach może trzeba będzie zmniejszyć trochę rozdziałkę albo wyłączyć filtrowanie anizotropowe. Frame boost będzie opcją do wyboru, jak auto hdr. 

A i mają być gierki z boostem do 60 fps na xss, bo np. na xsx już wcześniej tyle wyciągały więc tutaj boosta nie będzie. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Skyrima by mogli dać w 60fps bez tej wkurwiajacej zabawy z wlaczaniem i wylaczaniem by acziki lecialy z modem.

Ogólnie gierki bethesdy, ale nie wiem czy to przejęcie już się uprawomocniło czy wleci z nowym rokiem fiskalnym dopiero.

Technologia fajna i przyszłościowa, kwestia teraz czy devi pozwolą na jej wykorzystanie, bo MS ma tutaj chuja do gadania jeśli chodzi o gry 3rd party, a jak wiadomo pazerne kutafony lubią sprzedawać remasterki na okrągło.

Odnośnik do komentarza

Sunset ostatnio odpaliłem na konsoli, chodzi i wygląda tragicznie, z wersją na PC nie ma porównania (nawet słabym PC).

 

Te gierki co pokazali to też kaszaloty wizualne, poniżej low chyba chodzą i nawet 1080p nie ma w takich Watch Dogs (FC4 jako tako jeszcze daje rade). Samo 60 fps to tak za mało będzie żeby wracać. Imo.

 

Ogólnie jak oni mają dodawać 5 gier co miesiąc to niech sobie lepiej to darują, bo tylko nadzieje narobili. Nie chce mi się czekać na boosta jakiejś gry co chciałbym nadrobić nie wiem ile lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...