Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bzduras napisał:

Tak - wejść do kogoś żeby się wysrać, na środek dywanu a jak ktoś zacznie krzyczeć że to nie kibel to jest to jak najbardziej toksik. Zastanówcie się chwilę nad sobą razem z Kamilkiem.

 

Uderz w stół. Ten temat nie jest Twoim domem z Twoim dywanem a Ty jesteś tutaj tylko gościem jak każdy.

 

A właśnie Bzduras, już wiem co powoduje to że moja konsola dłużej "wstaje" po odpaleniu. I nie jest tak że "coś ewidentnie nie styka z konsola lub netem"

 

Z przyjemnością uzupełnie Twoje braki w wiedzy o xboxie, żebyś nie musiał pajacować z nagrywaniem filmików. 

 

Dzieje się tak gdy się współdzieli gamepassa pomiędzy dwiema konsolami. Jedną mam w sypialni a drugą w salonie ale GP jest jeden, na dwóch osobnych kontach. Stąd ponad minutowe logowanie do XBL. I tak będzie miała każda konsola która korzysta ze współdzielenia (która nie jest ustawiona jako domowa).

 

Więc tak, xbox ma taką przypadłość. A pisząć toxic własnie miałem na mysli takich jak Ty, którzy kręcą bekę z innych bo ktoś zwrócił uwagę że xbox może gdzieś źle działać.

 

Ale przynajmniej za filmik, który z wiedzą na temat xboxa miał niewiele wspólnego, zdobył troche reakcji (coś jak ppe.pl - merytoryka średnia ale kliki się zgadzają), więc mogłeś sobie zmarszczyć. :lapka:

 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Przyznam jednak, że pięknie ogląda się to widowisko - Kamilek sfrustrowany jego nieudolnymi próbami przewidzenia porażki MSu wraca na alterze, znajdując poklask u liścia który swoje frustracje z racji braku gier na swoją ulubioną platformę robi wszystko aby wybielić kolegę z zespołu.

 

Dodajmy do tego żałosny pokaz wyparcia, że jednak Xbox działa zajebiscie, poza jego egzemplarzem, absolutna wisienka na torcie tego tematu.

 

Wam ktoś konkretnie powinien śrubę dokręcić, bo coś nie styka. :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, LiŚciu napisał:

Uderz w stół. Ten temat nie jest Twoim domem z Twoim dywanem a Ty jesteś tutaj tylko gościem jak każdy.

Tak, tylko jakimś cudem ludzie którzy mają ewidentną preferencje konsolową wchodzą sobie porzucać gównem w ludzi, którzy wolą inną niż niebieska platformę. Bardzo dojrzałe, bardzo fajne. Kamilek to w ogóle wrócił na alterze i chyba dwa posty poza tym tematem napisał, w obu w jakiś sposób jeszcze piszcząc coś o Xboxie. No kurwa xD

8 minut temu, LiŚciu napisał:

Z przyjemnością uzupełnie Twoje braki w wiedzy o xboxie, żebyś nie musiał pajacować z nagrywaniem filmików. 

Skończ z pasywną agresją, bo mnie to nie rusza, a sam wychodzisz na zawistnego klauna.

8 minut temu, LiŚciu napisał:

A właśnie Bzduras, już wiem co powoduje to że moja konsola dłużej "wstaje" po odpaleniu. I nie jest tak że "coś ewidentnie nie styka z konsola lub netem.

 

Dzieje się tak gdy się współdzieli gamepassa pomiędzy dwiema konsolami. Jedną mam w sypialni a drugą w salonie ale GP jest jeden, na dwóch osobnych kontach. Stąd ponad minutowe logowanie do XBL. I tak będzie miała każda konsola która korzysta ze współdzielenia (która nie jest ustawiona jako domowa).

xD Moja konsola nie jest moją konsolą domową, bo dzielę konto z użytkownikiem @Cr@sh (a prywatnie moim dobrym ziomeczkiem), więc konsola domowa jest od mojej oddalona o 558km w linii prostej. Próbuj dalej.

8 minut temu, LiŚciu napisał:

Więc tak, xbox ma taką przypadłość. A pisząć toxic własnie miałem na mysli takich jak Ty, którzy kręcą bekę z innych bo ktoś zwrócił uwagę że xbox może gdzieś źle działać.

Nikt nie kręcił beki, pokazałem jak jest u mnie. Uściślijmy: problem nie tkwi w Xboxie, problem tkwi w TWOIM Xboxie, a na to już dostałeś ładnego posta z poradami, linkami i instrukcjami. To, że postanowiłeś nic z tym nie robić to już twoja broszka.

8 minut temu, LiŚciu napisał:

Ale przynajmniej za filmik, który z wiedzą na temat xboxa miał niewiele wspólnego, zdobył troche reakcji (coś jak ppe.pl - merytoryka średnia ale kliki się zgadzają), więc mogłeś sobie zmarszczyć. :lapka:

Znowu pasywna agresja. Jak potrzebujesz pomocy z marszczeniem to musisz kogoś innego poprosić, ja nie pomogę. Ale emotka na końcu chociaż dobrze dobrana.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

A myślisz, że kolega to gra na moim? Dałem mu dostęp do gierek i GP, ja gram na swoim, on na swoim, on ma na moim koncie ustawioną konsolę domową u siebie a ja u siebie na jego koncie, obaj musimy być na swoich kontach online żeby grać w cokolwiek i na obu konsolach wszystko włącza się szybciutko. Wszystko według instrukcji Microsoftu na temat dzielenia kont.

Odnośnik do komentarza

Ja u siebie mam podobny problem co Liściu, konsola włącza się błyskawicznie często szybciej niż zdąży włączy  się telewizor i przełączyć się na HDMI, więc nie widze nawet ekranu startowego. Ale potem  muszę kilka sekund poczekać na połączenie z siecią i dopiero mogę grać. Wspoldziele Game Passa z moim bratem który ma konsole ustawioną jako domową, jeśli ma to jakieś znaczenie. Łącze się z siecią przez wifi.

Myślałem do tej pory że to wina połączenia, muszę spróbować jak to działa z kablem 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

Ja u siebie mam podobny problem co Liściu, konsola włącza się błyskawicznie często szybciej niż zdąży włączy  się telewizor i przełączyć się na HDMI, więc nie widze nawet ekranu startowego. Ale potem  muszę kilka sekund poczekać na połączenie z siecią i dopiero mogę grać. Wspoldziele Game Passa z moim bratem który ma konsole ustawioną jako domową, jeśli ma to jakieś znaczenie. Łącze się z siecią przez wifi.

Myślałem do tej pory że to wina połączenia, muszę spróbować jak to działa z kablem 

 

 

U mnie też się odpala szybko i szybko wchodzi do dasha. Natomiast samo połączenie z XBL i tym samym możliwość wejścia w gre trwa dłużej. U mnie prawie minute. Ale też mam konsole po wifi ta na której dłuższe jest logowanie. Druga konsola po kablu i tam wszystko działa od ręki. 

Natomiast to nie jest jakiś problem powodujący chęć nie grania n xboxie. Napisałem wcześniej w odniesieniu do HH. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

Ale też mam konsole po wifi ta na której dłuższe jest logowanie. Druga konsola po kablu i tam wszystko działa od ręki. 

Zaraz, chwila - przecież wcześniej pisałeś, że

  

W dniu 16.02.2024 o 18:03, LiŚciu napisał:

Na dzisiaj to stacjonarny Xbox z internetem po kablu potrzebuje trochę żeby się połączyć i usługi uruchomić i na gierkę w quick resume trzeba trochę poczekać.

A teraz mówisz, że to po wifce jest problem, a

3 minuty temu, LiŚciu napisał:

Druga konsola po kablu i tam wszystko działa od ręki.

Gdybyś napisał od razu, że mówisz o wifi to bym w ogóle nawet telefonu nie wyciągał do nagrania tego pierwszego filmiku.

Odnośnik do komentarza

11 lat miałem net radiowy od dwóch lat ma kabel - światłowód. Radiówka działała średnio kabel - światłowód działa stabilnie. Xboxa który jest w sypialni mam po wifi.

 

Jeśli to spowodowało missunderstood to nie wyraziłem się precyzyjnie. Jeśli mam uwierzyć żebyś "nawet telefonu nie wyciągał" to nie uwierze. Ale nie ma to znaczenia. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

Jeśli mam uwierzyć żebyś "nawet telefonu nie wyciągał" to nie uwierze. Ale nie ma to znaczenia. 

Wierz w co chcesz, mamy wolność wyznania w kraju, jednak wnioski i tak każdy może sobie wyciągnąć sam - tu nie potrzeba komentarza.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Przyznam jednak, że pięknie ogląda się to widowisko - Kamilek sfrustrowany jego nieudolnymi próbami przewidzenia porażki MSu wraca na alterze

Co się z tobą stało? Jak sam wygłaszałeś różne wątpliwości (np. jakosc gier w gp w pewnych okresach) to byłeś gnojony, a teraz lecisz z linią najbardziej zacietrzewionych fanów z forum. Nie wygłaszałem żadnej definitywnej śmierci xboxa, a tylko napisałem dokladnie to samo co ten gosc z poprzedniej strony (sorry nie pamietam nicka, a nie chce mi sie cofac na mobilce) "po przemyśleniu". Przestań mnie porownywac do panadebilka.

50 minut temu, Bzduras napisał:

Znowu pasywna agresja.

Projekcja. Przestań się trząść jak galareta, to tylko konsola.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą czuje że ten wywiad będzie pozywką dla clickbaitowych artykułow na PPE i innych portalach przez wiele tygodni, bo całkiem sporo powiedział.

 

Jeśli ktoś,chciałby przeczytać wszystko naraz, zamiast pojedynczych zdań rozbitych na kilkanaście artykułów to tobtutaj jest całość

 https://www.gamefile.news/p/microsoft-phil-spencer-xbox-cloud-interview

 

O wydawaniu gier na inne konsole, mówi to co właściwie wszyscy zorientowani wiedzą, rynek konsol od wielu lat nie rośnie, a już przede wszystkim nie rośnie dla Xboxa i pomimo tego że udało im się zwiększyć dochody w ostatnich latach m.in podnosząc ceny gier, to są zmuszeni szukać klientów poza dotychczasową bazą jeśli chcą pozostać rentowni.

 

O chmurze mówi że faktycznie rynek ten rozwijał się wolno, ale w ostatnich 6 miesiącach mocno przyspieszyl i notuje teraz dwucyfrowy wzrost jeśli chodzi o spędzony czas. Chmura też pozwala Xboxowi rozwijać się na rynkach na których konsole się nie sprzedawały. 

 

O fizycznych nośnikach mówi że konsole to obecnie jedne z ostatnich urządzeń które posiadają napędy optyczne. I na rynku jest coraz mniej producentów takich napędów i ludzi którzy kupują plyty co jest problemem finansowym. Ale jego strategią nie jest przymusowe przejście na cyfrę. Wydaje się raczej że liczy że za kilka lat wydarzy się to samo, kiedy ostatecznie przestanie im się opłacać produkować konsole z napędem, bo nie będzie wystarczająco dużo ludzi kupujących pudełka, by uzasadnić koszt produkcji napędów i całej infrastruktury związanej z produkcja i logistyką pudełek 

 

Powiedział że jego celem jest aby wszystkie gry Zenimax, Blizzarda i Activision lądowały w dzień premiery w Game Passie

 

Potwierdził ze jest trochę pracy developerskiej by cała biblioteka Activision i Blizzarda wylądowała w Game Passie na PC i konsoli jednocześnie 

 

O zwolnieniach mówił że to jakiś element długofalowej strategii i w ostatnich latach zatrudnili 15000 ludzi 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Rynek audio się trzyma mimo stremingow- są zwykłe są te rzekomo hi audio. Mimo bezprzewodowych słuchawek te na kablu nadal wychodzą i są modele za kilka tysięcy. 
Telefon ma każdy, a nadal wychodzą DAPy za 3 średnie pensje. 
Rynek audiofili jest większy od growego? 
Ciekawy jaki jest rozkład siły w liczbach audiofile vs gracze.

Kiedys czytałem te Hollywood zazdrości temu rynkowi, bo film żeby się zwrócił potrzbuje kilku miechów. GTA5 potrzebowało doby. Ale ile kosztuje bilet do kina, a ile gra.

 

Nie wspominam powrotu do płyt winylowych, bo tłocznie ożyły i sprzedaż płyt też. 
 

Jeszcze z 3 lata temu płyty DVD w USA się spoko sprzedawały mimo BR który już też swoje lata ma. 

Sam koszt napędu nie jest kosmiczny, bo zew kosztują grosze do PC. A tam już od dawna nie ma napędów. Sam nie mam, od kilku lat laptopy nie maja.

Na bank zostanie garstka ludzi i wtedy z pomocą przyjdą napędy zew- wpięty na USB. A gry będą wydawać takie firmy jak limited run który wydaje na switcha sporo białych kruków których nie ma w pudełku.

 

Ciekawe jak to się rozwinie. Że kolejna konsola ms będzie z napędem, to tu wątpliwości nie miałem większych jak inni na forum. 
Taki Ryslaw idzie teraz w stronę PS5, bo tam pudełka mają większy sens. Na Xbox na tej płycie często nic nie ma i trzeba 3/4 pobrać. 
 

 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Blokuje ich umowa z Sony. Zapewne jest bardzo szeroka jeżeli chodzi o CoDa.

 

Myślę też, że w szczególności CoDy będą dawkować, bo te gry są bardzo popularne i jak wrzucą ich za dużo naraz, nawet tych starszych, to pewnie by im serwery klęknęły.

43 minuty temu, iluck85 napisał:

Rynek audio się trzyma mimo stremingow- są zwykłe są te rzekomo hi audio. Mimo bezprzewodowych słuchawek te na kablu nadal wychodzą i są modele za kilka tysięcy. 
Telefon ma każdy, a nadal wychodzą DAPy za 3 średnie pensje. 
Rynek audiofili jest większy od growego? 
Ciekawy jaki jest rozkład siły w liczbach audiofile vs gracze.

Kiedys czytałem te Hollywood zazdrości temu rynkowi, bo film żeby się zwrócił potrzbuje kilku miechów. GTA5 potrzebowało doby. Ale ile kosztuje bilet do kina, a ile gra.

 

Nie wspominam powrotu do płyt winylowych, bo tłocznie ożyły i sprzedaż płyt też. 
 

Jeszcze z 3 lata temu płyty DVD w USA się spoko sprzedawały mimo BR który już też swoje lata ma. 

Sam koszt napędu nie jest kosmiczny, bo zew kosztują grosze do PC. A tam już od dawna nie ma napędów. Sam nie mam, od kilku lat laptopy nie maja.

Na bank zostanie garstka ludzi i wtedy z pomocą przyjdą napędy zew- wpięty na USB. A gry będą wydawać takie firmy jak limited run który wydaje na switcha sporo białych kruków których nie ma w pudełku.

 

Ciekawe jak to się rozwinie. Że kolejna konsola ms będzie z napędem, to tu wątpliwości nie miałem większych jak inni na forum. 
Taki Ryslaw idzie teraz w stronę PS5, bo tam pudełka mają większy sens. Na Xbox na tej płycie często nic nie ma i trzeba 3/4 pobrać. 
 

 

 

 

Na płytach PS5 też nic nie ma. Myślisz, że jak kupisz jakąś multiplatformę, która ma day one 30 Gb patchy na XsX, to na PS5 magicznie jest cała gra na płycie ;)

 

Niezależnie od platformy do roku od premiery i tak bardzo często praktycznie całą grę z sieci pobiera.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...