Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę obecnie nie rozumiem tego srania o brak płyt, bo na tych płytach co wychodzą to i tak jest jakieś niegrywalne zabugowane gówno, które wymaga na dzień dobry pobierania grubych patchy day1. Pudelek do zbierania kurzu nie zbieram, wiec wywalone w sumie czy kolejny xbox bedzie full cyfra czy nie.
 

Porównanie z audio jest totalnie z dupy i odklejone na maksa. Kupujac winyle dostaje dokladnie to za co zaplacilem tak jak kiedys gry na ps2, a nie polprodukt ktory wymaga polaczenia z netem by dzialal. Z filmami to samo, wiec no pudelka gierek obecnie to jakas fanaberia dla kolekcjonerow lub sonowców wyścigowców co by pogonić nowość po weekendzie ze strata 20zl.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jak gra nie jest w sprzedaży oficjalnej to równie dobrze można sobie pobrać pirata z neta, bo jedynie prywatny reseller na tym straci. Na używkach to producent i tak tylko traci.
No i jeśli za 20 lat patche do tych gierek spadną z serwera to ta wersja płytowa to się będzie do śmietnika nadawać albo dla masochistów.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, SnoD napisał:

 

Na płytach PS5 też nic nie ma. Myślisz, że jak kupisz jakąś multiplatformę, która ma day one 30 Gb patchy na XsX, to na PS5 magicznie jest cała gra na płycie ;)

 

Niezależnie od platformy do roku od premiery i tak bardzo często praktycznie całą grę z sieci pobiera.


Myślę że Ryslawowi chodziło o różnicę taka, że płyta na ps5 ma więcej danych. Na x chyba sam launcher.

Generalnie nie ma znaczenia, bo net potrzebny i tak. A jak wyłącza serwer to można sobie w odbyt wsadzić te płyty.

 

18 minut temu, Soban napisał:

Ja trochę obecnie nie rozumiem tego srania o brak płyt, bo na tych płytach co wychodzą to i tak jest jakieś niegrywalne zabugowane gówno, które wymaga na dzień dobry pobierania grubych patchy day1. Pudelek do zbierania kurzu nie zbieram, wiec wywalone w sumie czy kolejny xbox bedzie full cyfra czy nie.
 

Porównanie z audio jest totalnie z dupy i odklejone na maksa. Kupujac winyle dostaje dokladnie to za co zaplacilem tak jak kiedys gry na ps2, a nie polprodukt ktory wymaga polaczenia z netem by dzialal. Z filmami to samo, wiec no pudelka gierek obecnie to jakas fanaberia dla kolekcjonerow lub sonowców wyścigowców co by pogonić nowość po weekendzie ze strata 20zl.


 

No nie wiem czy odklejenie.

Masz streaming jak Spotify- cyfrowa gra.

Masz płyty CD audio- gra w pudełku.

 

CD audio nie wymaga neta. Koszt produkcji niższy, mniej osób pracuje przy płycie niż przy grze. 
Mimo wszystko w takim 2022 rynek CD podskoczył i sprzedało się więcej niż w latach ubiegłych. Jest wzrost. 
Filmy dalej wychodzą na DVD. 
Po co ktoś wypuszcza  Oppenheimera na dwóch płytach DVD? Ile to kupi osób? 
Pamiętam doskonale cenę GTA na psstore, gdzie pudełko już dawno chodziło po 100 z groszami w sklepach, a tam dalej cena z kosmosu- to jest odklejenie. I sądzę że jak nie będzie alternatywy w postaci pudełek, to ceny mogą podskoczyć. Bo czemu nie? 
 

Jak dla mnie dopóki jest wybór to jest ok. Ktoś chce wygodnie obracać cyframi, to spoko. Jak ktoś chce się bawić płytami, to też spoko. Dopóki jest wybór.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, iluck85 napisał:

Myślę że Ryslawowi chodziło o różnicę taka, że płyta na ps5 ma więcej danych. Na x chyba sam launcher.

Przecież to są te same nośniki o takiej samej pojemności. Nie od płyty, a od wydawcy zależy, co wrzuci na płytkę.

 

W zasadzie przejście na cyfrę dla mnie spoko, ale pod warunkiem, że prawnie zostaną wymuszone jakieś mechanizmy obrony gierek przed usuwaniem ze sprzedaży. Ludu świata złoty, kto to widział ściągać gierkę ze sklepiku :notlikethis: Licencje? A może warto wykrzesać trochę kreatywnej energii i zrobić coś oryginalnego, żeby przez utwór Michała Wiśniewskiego gra nie poleciała z rowerka rok po premierze, co? Panie developer weź się zastanów, mówię ci zaufaj mi.

Odnośnik do komentarza

Sam nie gram na płytach, ale uważam że to ważne żeby pudełka zostały jako opcja jak najdłużej. 

 

Niestety czytając słowa Spencera, raczej ciemno to widzę. Odetną się od pudełek jak tylko będzie to możliwe i przestanie być opłacalne 

 

I jest to trend którego się już  raczej na pewno się już  nie odwróci, udział pudełek z roku na rok maleje, pudełek sprzedaje się coraz mniej a do głosu dochodzi pokolenie wychowane jedynie na cyfrowej dystrybucji. Jeszcze  trochę to potrwa, następne konsole wciąż mogą mieć napędy ale płyt będzie wytłaczanych coraz mniej, bo będzie coraz mniej klientów dla nich, a to sprawi że  tańsze pudełka z drugiego obiegu nie będą już tak dostępne.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał:

Przecież to są te same nośniki o takiej samej pojemności. Nie od płyty, a od wydawcy zależy, co wrzuci na płytkę.

 

W zasadzie przejście na cyfrę dla mnie spoko, ale pod warunkiem, że prawnie zostaną wymuszone jakieś mechanizmy obrony gierek przed usuwaniem ze sprzedaży. Ludu świata złoty, kto to widział ściągać gierkę ze sklepiku :notlikethis: Licencje? A może warto wykrzesać trochę kreatywnej energii i zrobić coś oryginalnego, żeby przez utwór Michała Wiśniewskiego gra nie poleciała z rowerka rok po premierze, co? Panie developer weź się zastanów, mówię ci zaufaj mi.


U Sony jest jakaś kompresja i te gierki są na płycie, na Xboxie masz w takim wypadku gierkę na dwóch płytach. Jak już teraz są takie problemy to powodzenia na PS6 z płytkami. 

Odnośnik do komentarza

"będziemy wspierać pudełka tak długo, jak długo gracze będą chcieli, dlatego macie tu gówno a nie grę na płycie z Halo Infinite i Forzą, bo przecież takich pudełek chcecie"

 

27 minut temu, Soban napisał:

No i jeśli za 20 lat patche do tych gierek spadną z serwera to ta wersja płytowa to się będzie do śmietnika nadawać albo dla masochistów.

nic się nie zmieni, nośnik tak jak i teraz będzie miał "wartość kolekcjonerską", jak ktoś lubi, a na PC emulacja (emulacja czego, jak wszystko wychodzi na pc lol xd) .iso + patche, tak jak jest z ps4

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Soban napisał:

Ja trochę obecnie nie rozumiem tego srania o brak płyt, bo na tych płytach co wychodzą to i tak jest jakieś niegrywalne zabugowane gówno, które wymaga na dzień dobry pobierania grubych patchy day1. Pudelek do zbierania kurzu nie zbieram, wiec wywalone w sumie czy kolejny xbox bedzie full cyfra czy nie.

 

Korzyść z pudełka jest taka, że nawet jak wywalą grę z cyfry, to tego pacza z serwera już nie zdejmą. W przypadku samej cyfry, to gry nie ściągniesz, a kasy już nie odzyskasz.

Odnośnik do komentarza

Poczekajcie jeszcze trochę, dwie rzeczy nastąpią i będzie po pudłach.

Po pierwsze to sparowanie płytki z profilem czyli zablokowanie rynku wtórnego. 

A drugie to wymarcie naszego pokolenia;) myślę że ogromny procent kupujących to gracze starsi świadomi i wychowani w tym posiadaniu gier, zbieractwie. 

Młodsi będą mieli to coraz bardziej w dupie. Będą chcieli gier i tyle. Szybko i sprawnie dostępnych. 

 

Ja nawet widzę zagrożenie ze strony gamingowych pc handheldów i kiedyś na pewno hybryd. Jak oni ogarną te wszystkie bolączki to taka platforma gdzie masz wszystkie launchery i masę gier może być znakomitym wyborem.

Dziś może jeszcze nie, ale kiedyś? Jestem jak najbardziej w stanie w to uwierzyć 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, SnoD napisał:

Ja bym nie porównywał filmów czy muzyki do gier. Muzyka czy film to produkt skończony, natomiast kod gry to produkt, który dzisiaj podlega ciągłym zmianom w czasie przez co fizycznych nośnik nie spełnia tak naprawdę swej pierwotnej funkcji.


 

Chodzi mi cały czas o sam nośnik. Płyta/ pudełka. A nie produkt. Że produkt w postaci gier nie jest skończony wiemy wszyscy od dawna- chociażby patch day one. 
Przy płycie audio nikt nie dodaje piosenki, bo zapomnieliśmy. 
Sam nośnik.

Mozna śmiało olać branże audio i płyt. Dzisiaj kupujesz ampli czy wzmacniacz do którego dokupisz pudełko i gotowe. Wszystkie aplikację do streamingu muzyki masz i puszczasz na audio w domu. Możesz nawet sparować telefon z audio domowym i sobie słuchać muzyki. Nie trzeba nic ściągać nawet, oprócz aplikacji. Mimo wszystko płyty nadal wychodzą. O to mi chodzi. 
Ale taki mediamarkt skasował dział muzyki i nie kupimy już tam płyt. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, McDrive napisał:

W przypadku samej cyfry, to gry nie ściągniesz, a kasy już nie odzyskasz.

Ech. Po raz kolejny zapytam: jaka gra usunięta ze sprzedaży została zabrana kupującym z biblioteki i jest niedostępna do ściągnięcia? Jeden przykład poproszę, PT z PS4 się nie liczy.

Odnośnik do komentarza

Jakieś źródełko żeby poczytać co i jak można prosić?

  

Teraz, Figuś napisał:

nie było coś tam z ubisoftem i którymś AC, czy gównoburza zmusiała ich do wycofania się

@Figuś już nie będę pisać drugiego posta, tam chcieli pousuwać dostęp do DLC blacharzom, ale finalnie skończyło się chyba tylko na wyłączeniu serwerów do starych części jak AC2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bzduras napisał:

Ech. Po raz kolejny zapytam: jaka gra usunięta ze sprzedaży została zabrana kupującym z biblioteki i jest niedostępna do ściągnięcia? Jeden przykład poproszę, PT z PS4 się nie liczy.

nie było coś tam z ubisoftem i którymś AC, czy gównoburza zmusiała ich do wycofania się

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, McDrive napisał:

Korzyść z pudełka jest taka, że nawet jak wywalą grę z cyfry, to tego pacza z serwera już nie zdejmą. W przypadku samej cyfry, to gry nie ściągniesz, a kasy już nie odzyskasz.


Czyli Forza Horizon 3 której w sklepie Ms brak, ale pudełko można kupic. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Mogliby chociaż wrzucić wszystkie poprzednie odsłony CoD do Gamepassa, nie wiem dlaczego z tym zwlekają, te staroci już dawno lądowały w PS+. Chętnie bym sobie zrobił maraton na PC i ograł wszystkie kampanie bo jestem jakieś 5 odsłon do tyłu.

w kluczykowniach masz za grosze. Ostatnio kupilem modern warfare za ~6zl i advanced warfare za ~4zl na kinguinie

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Bzduras napisał:

Przecież to są te same nośniki o takiej samej pojemnośc

Trochę się tym interesowałem, no i właśnie, to jest dziwna sytuacja, bo teoretycznie u jednych i drugich masz ultra hd br, gdzie pojemność, to 100 gb, a na xboxie, nie wiem, z jakiej paki maksymalna wielkość płyty to 60gb(nie wiem, czy oszczędzają na mniejszych nośnikach, czy o co chodzi).

Z tego by wyglądało, że rzeczywiście tak jest, bo cyberpunk goty wyszedł na trzech płytach, a jakby wykorzystywali pełne 100 gb, to byłoby to dwie płyty jak np. będzie przy nowym FF7. Już pomijam, że ten cyberpunk goty na ps5 jest chuj nie goty, bo masz vouchery z jakiegoś dziwnego powodu, ale w grach first i second party z reguły dbają, żeby było jak należy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...