Skocz do zawartości

Senua's Saga: Hellblade 2


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, ASX napisał(a):

 

recenzja kogucika 

Przejrzałem tylko końcówkę, ale ciekawe spostrzeżenia odnośnie długości, stwierdził, że te 6-8? godzin to nawet lekko niepotrzebnie rozwleczenie przy takiej "męczącej" stylistyce gry. Chodzi o zmęczenie psychiczne. W punkt te jego wnioski też odnośnie jednorazówki, no ale taka branża. Warto zobaczyć ostatnie 120 sekund (nie ma spojlerów). 

Odnośnik do komentarza

W ogóle warto obejrzeć całą recenzje, bo materiały ARHN zawsze są na wysokim poziomie, a spoilerów celowo unikał (z wyjątkiem dwóch zdań o tym jak zaczyna się gra).

 

Chociaż trzeba przyznać że archon ma specyficzny punkt widzenia mówi że to dzieło sztuki ale byłoby lepsze jakby w ogóle wyeliminować walkę (chociaż wg. jego jest ona lepsza niż w jedynce) i zrobić z tego symulator chodzenia. Powiedział też że Microsoft zamierza ukatrupić Ninja Theory, na co moim zdaniem nie ma dowodów, no ale może to instynkt youtubera tak mu podpowiada xD  

 

Szkoda że temat standardowo jak to przy premierze jakieś gry na xboxa zamienił się w śmietnik, ale już można było się do tego przyzwyczaić. Widzimy się za kilka miesięcy przy premierze Avowed, które zapewne też zgarnie dobre recki w okolicach 8/10 i znów będziemy czytać od tych samych użytkowników że jednak jest zawód bo liczyli na mesjasza,.

  • Plusik 1
  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, ASX said:

Widzimy się za kilka miesięcy przy premierze Avowed, które zapewne też zgarnie dobre recki w okolicach 8/10 i znów będziemy czytać od tych samych użytkowników że jednak jest zawód bo liczyli na mesjasza,.

 

No oczywiście, że liczę na gierkę 9+/10. Tak samo jest z Indiana Jonesem i tak samo z Gearsami 6. Nie wiem, to jakieś dziwne jest, że chciałbym, aby gry ekskluzywne, które wydaje producent konsoli, były grami dla których konsolę warto kupić? Może Ty jesteś szczęśliwy z powodu gierek ósemkowych. Ja zwyczajnie nie mam na nie czasu

Odnośnik do komentarza

8 to słaba ocena, ale na Xboxie. Na PlayStation mniej się wymaga to i gry na 8 przechodzą jako wielkie hity „dla których warto kupić konsolę”. Ba! Nawet i 7 może zostać okrzyknięte grą generacji. Wystarczy odpowiednia platforma. :)

  • This 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, ASX said:

Z ciekawości, czy to podejście obowiązuje też przy grach z ocenami 8/10 na PlayStation jak Stellar Blade, Ghost of Thushima czy Death Stranding? 

 

GoT ma 87, a DS 85. To trochę więcej niż 80. No i to są gry z PS4. Gdzie na PS4 nie brakowało gier na 90+. No i co mają gry na inną platformę do tego, że na Xboxa jego właściciel nie potrafi zrobić naprawdę kurwa killera dla którego byłoby warto kupić sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał(a):

To:

image.png.54ef2b230a0ecdc7d3c89c8d8ca8a638.png

kontra to:

image.png.cf8d9037a73cb5819508572996c7a0cf.png

 

83 - średniak, 82 - skrzywdzona gra. Skriny zrobiłem dosłownie przed sekundą.


Nie rozumiesz, po prostu na Xboxie 82% to jest zawsze dramat, tragedia i płaczące dzieci, a na sonce 82% to metafizyka, niezwykłe doznanie i spotkanie z Kazem Hirai.


takie oceny na xboxie zawsze bolą, dlatego masz grubaska co wchodzi do tematu tylko po to by poszarpać za nogawkę i jaczesa który ma ból dupy o game passa od paru lat. Wyszedłby Hellblade na switcha to by propagandę robił w statusach odnośnie jaki sztos wyszedł. 

 

Odnośnik do komentarza

87 na Halo Infinite, z trzymającą w napięciu fabuła, fantastycznym strzelaniem i modelem poruszania, ale z jakiegoś powodu otwarty świat, znacznie mniejszy niż w wielu grach konkurencji, jest tam ogromna przeszkoda nie do przeskoczenia.

 

naprawde w 2024 dalej będziemy wypierać się z siebie, że platforma jest równie istotna jak i sama ocena?

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jesteście graczami nie od wczoraj a i tak ciągle jest spina o cyferki. Już po samych trailerach widać było, że mało w tej grze jest gameplayu. Gra to nie moja bajka akurat, ale fajnie zobaczyć tak dobrze wyglądającą grę na Xboxie. W przypadku Hellblade II wydaje mi się, że oczekiwania były chyba zbyt mocno rozdmuchane w stosunku do tego, jakiego kalibru jest to tytuł. A wynikło to z prezentacji gry razem z konsolą na Game Awards, długiego okresu przygotowania i iście next genowej oprawy. Na szczęście MS nie pozycjonował tego jako AAA, cena też jest niższa, więc nie widzę żadnego problemu. Fanom 1 raczej przypadnie do gustu.

 

 

Ale faktem jest, że MS trochę brakuje wydania takiego mocnego hitu 9-10/10, takiego, który by zamknął wszystkim mordy. Nie mówię, że takich nie ma, ale wspomniane Avowed czy Indiana raczej nie zmienią tego.

Odnośnik do komentarza

Ograniczanie się do ogrywania gier tylko 9/10 to ograniczanie sobie samemu horyzontów. Bo gierka ze średnią 8/10 dla kogoś innego może być 6/10 a dla Ciebie równie dobrze może okazać się 10/10.

 

Nie potrafię sobie nawet wyobrazić ile świetnych gier by mnie ominęło, tylko dlatego że nie zagrałbym w interesującą mnie grę bo na internetowym agregatorze średnich z recenzji miały zbyt niską cyferkę. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jednak pograłem chwilę - 30 minut. Więcej wieczorem.

 

@PiPoLiNiO miałeś rację, nie ma UE5 sutteringu na PC, jest też piękne skalowanie TSR (inne również dostępne, każda, jaka jest na rynku). Stabilne 60 fps śmiga na max. 

 

Co do wyglądu gry, hmm, no ciężko mi to ocenić. Gra przypomina jedynkę, czy Death Stranding, zimna brudna Islandia i wszędzie skały, ale to sam początek, masa filtrów domyślnie włączonych. Nie oceniłbym ją jeszcze jako najlepsza graficznie (poza mimiką Senui - to jest miazga), ale czołówka. 

 

Audio na słuchawkach to jest najwyższy level w branży. 

 

Screeny z pierwszych 5 minut gry:

 

image.thumb.png.8a84bad90d7df81fdc363a8f501ba8a4.png

image.thumb.png.22afcb5026c2a8e424df9100513f2bf8.png

 

Gameplay to po prostu chodzenie, ale gra stoi czymś innym (na razie). 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, ASX said:

Ograniczanie się do ogrywania gier tylko 9/10 to ograniczanie sobie samemu horyzontów. Bo gierka ze średnią 8/10 dla kogoś innego może 6/10 a dla Ciebie równie dobrze może okazać się 10/10.

 

Nie potrafię sobie nawet wyobrazić ile świetnych gier by mnie ominęło, tylko dlatego że nie zagrałbym w interesującą mnie grę bo na internetowym agregatorze średnich z recenzji miały zbyt niską cyferkę. 

 

Moje horyzonty nie są ograniczone, za to mój czas zdecydowanie. I ilekroć próbowałem tych tzw. ukrytych perełek tyle razy byłem zawiedziony. Jest tyle zajebistych gierek, że serio nie muszę testować dziesiątek kupogier ze Steama w nadziei na ukrytą perłę. Jeszcze nigdy w moim growym życiu nie zdarzyło się, żebym grę z ocenami 6/10 osobiście oceniał na 9+. W drugą stronę jak najbardziej, ale to wynikał bardziej z preferencji niż faktycznej jakości gry.

 

Za 2.5h będę w domu po pracy więc odpalę tego Hellblade 2 i sprawdzę. Akurat ta gra mnie interesuje, bo lubię gry nastawione na opowieść. I Indianę Jonesa też ogram nawet jak będzie na 8, bo lubię Indianę Jonesa. Ale takie Awowed czy jak to się nazywa nie interesuje mnie totalnie w tym momencie. I jak to nie będzie gra na 9+'to zwyczajnie oleję. Tak jak Starfielda

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał(a):

jeśli w dobre singlowe gry prawie nikt nie gra, a potem studia bedą zamykane, to przynajmniej część odpowiedzialność bedą ponosić za to my, gracze.  

 

Ale co to za fikolek Pan uprawia? Może ktoś nie kupujac głosuje przeciwko samograjom, a nie przeciwko singlowym gierkom? Czy coś?

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...