Skocz do zawartości

Tenet


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie nie, ale jak skonczy zdjecia nad serialem " Raised by Wolves " to bardzo prawdopodobne, ze sie podejmie. Sam stwierdzil osratnio, ze jest jeszcze wiele do wyjasnia i mimo klapy przymierza, wciaz chce rozwijac uniwersuniwersum - a przynajmniej ma jeszcze sile i checi :ohboy:

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Może jestem głupi, ale wątpię.

Za szybko to wszystko, za dużo bezsensownych informacji, że ten ma to, że ten tamto i ten tego. Może Chris wreszcie spojrzał w piąty wymiar, a ten film to jego ewangelia? Nie wiem, ale zawiodłem się bardzo. Już na początku miałem dość tego natłoku informacji i akcji skaczącej gdzieś indziej co chwila, ale później wcale nie było lepiej i w zasadzie film oglądałem na chłodno i w zniecierpliwieniu, a w trzecim akcie już całkiem dałem sobie spokój. 

 

W filmie w którym wszystko może się stać trudno o emocje. I ten wątek blondyny - kogo to obchodzi? 

 

Fajna muzyka, fajne sceny akcji (walka w korytarzu i pościg) i fajni aktorzy. 

 

EDIT. Po przespaniu nocy chciałbym mu oddać jeszcze więcej sprawiedliwości. Wizualia robią duże wrażenie, podobnie jak wykonanie różnorakich akcji łączących normalny bieg czasu z inwersją. Człowiek zaczyna się zastanawiać, jak by to wyglądało w prawdziwym świecie, więc mimo wszystko coś zostaje w głowie. Wszystkie te akcje są bardzo naturalnie wplecione w wydarzenia i łatwo w to uwierzyć. Film mógłby jednak wiele zyskać, gdyby miał zgrabniej rozplanowane te akcje i gdybyśmy poprzez wolniejsze briefingi rodem z "heist-movies" mogli lepiej wejść w buty bohatera i nadążać za akcją (tutaj co prawda też były briefingi, ale czy ktoś za tym nadążał?). Aha, no i otwarcie filmu zrobiło na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

Edytowane przez Wojtq
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Masorz napisał:

Ehhh, no to nie. Oglądałeś uważnie?

No nie ma podróżowania w czasie. Oglądałem uważnie. Zawsze jak się mówi o podróżach w czasie to motym z grubsza jest taki że czas leci w jedną stronę a postacie się przenoszą do przodu, do tyłu i wracają do teraźniejszości. Zgodzisz się? W Tenet z kolei to czas się przesuwa (można powiedzieć że czas podrózuje) a postacie czy przedmioty w swojej lini czasowej idą do przodu. To że postać za jakiś czas znajdzie się wcześniej to dlatego że dla tej postaci czas się cofał. Podsumowując - nie ma podróżowania w czasie przez bohaterów, poruszą się po świecie w którym raz czas płynie do prozdu a raz do tyłu. 

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszym seansie mogę powiedzieć że Nolan jak zwykle w formie . Poczynając od rewelacyjnej muzyki która buduje napięcie do dobrze dobranych aktorów oraz świetnych ujęć , jedynie co mnie razi w tym filmie to za duże tempo narzucone w pierwszej połowie filmu .
Wskakujemy w jedno miejsce by zaraz znaleźć się w drugim a bohater od razu wszystko pojmuje i ogarnia , druga połowa filmu to już jazda bez trzymanki gdzie wracały mi flashbacki ze scen z początku filmu i jak były powiązane z obecnymi wydarzeniami .

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2020 o 07:30, flavio napisał:

Mnie najbardziej zaskoczył Pattison, do tej pory znałem go tylko z "Zmierzchu", a w "Tenet" naprawdę kawał solidnego aktora, chyba czas odwiedzić jego filmweba i zobaczyć jego lepsze role.

 

Widać, że chyba nie za bardzo śledzisz kino od jakichś paru lat 

 

image0.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Masorz napisał:

No raczej nie tyle kino, co Pattinsona nie śledził.

 

? Nie rozumiem, Pattison to jeden z ciekawszych aktorów nowego pokolenia i od paru lat gra w naprawdę dobrych filmach lub przynajmniej dobrze się zapowiadających (Good Time, Lighthouse, Tenet, nowy Batman) więc jak ktoś nie siedzi w kinematografii to faktycznie mógł przegapić jego rozwój i kojarzyć go z Zmierzchem i o to mi chodziło, ja niekoniecznie śledze poczynania samego Roberta tylko raczej trafiam na jego film bo gra u ekscytujących reżyserów (bracia Safdie czy Eggers) 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bluber napisał:

 

Widać, że chyba nie za bardzo śledzisz kino od jakichś paru lat 

 

image0.jpg

Przyznam szczerze i bez bicia, ten mem jest o mnie. Nie miałem szczęścia zobaczyć Roberta w żadnym filmie, nie sądziłem, że tak dobrze się rozwinął. Bardzo fajnie, jest co nadrabiać! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.