Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie robić offtopu w innych działach i tematach zakładam topic dedykowany sprzętowi na nasze blaszaki. Gogle, kontrolery, stacje bazowe - wszystko co ma związek z wirtualną rzeczywistością będzie tutaj mile widziane.

 

Od piątku jestem ultraszczęśliwym posiadaczem Rift S i nie mogę nadziwić się, dlaczego tak późno zainteresowałem się tematem. Przecież to jest genialna sprawa i przy odpowiednim wykorzystaniu potencjał takiej zabawki jest nieskończony. Jakby ktoś pytał to warto wyłożyć szmal i zobaczyć, na czym ten cały wijar polega. Można się pozytywnie zdziwić.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, kes napisał:

Grales juz w cos bardziej wymagajacego niz Beat Saber?

Doom VFR, trochę polatałem w Google Earth, przymierzam się do kupna paru bardziej obciązających tytułów.

9 minut temu, kes napisał:

Kupilbym tego Rifta S ale majac 2060 troche boje sie o wydajnosc w grach takich jak Asgard Wrath.

A tego to jeszcze nie wiem, jak się sprawuje. W zalecanych widzę GTX1080, ale zjechanie z detalami powinno dać płynne 80 klateczek. Akurat nie mam wolnych 150zł, żeby przetestować :nosacz2:

edit: widzę, że ludzie grają na 1060, więc można chyba być spokojnym mając RTX 2060. Kurde, wygląda to dobrze i chyba wpada na listę najbliższych zakupów :mog:

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Ja chyba najpierw zrobie planowany upgrade do serii 3000 razem z premiera Cyberpunka a potem pewnie gogle.

Niemniej niedawno robilem research w co warto zagrac na VR. Przyznam ze pozytywnie sie zaskoczylem iloscia gier ktore zwrocily moja uwage.

Z podzialem na platformy i wyglada to tak (niektore gry nie mialy jeszcze premiery):

 

Oculus

Asgard's Wrath

Lone Echo 1, 2

Robo Recall

Stormland (gra od Insomniac)

The Climb

Phantom: Covert Ops

Vader Immortal

Medal of Honor: Above and Beyond (gra od Respawn)

 

Steam

Half Life: Alyx

 

Epic

Tetris Effect

 

Miszmasz gier na rozne platformy

After The Fall

Walking Dead: Saints and Sinners

Beat Saber

Doom VFR (tylko Index i Vive)

Superhot VR

Pistol Whip

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kes napisał:

Doom VFR (tylko Index i Vive)

Dementuję, gram na Oculusie i jest genialnie. Trzeba tylko wklepać cztery komendy w konsoli gry, żeby zbindować sobie obracanie guziorami.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Zasadniczo można pujsc w apke vorpx. Kosztuje ztcp 50 USD na raz a potem możesz grać praktycznie we wszystko. Re7, bioshock, dark soulsy nawet. Inna kwestia to jak to działa bo z tym jest różnie. 

Kurna skąd na to czas wziąść? 

Edit. No i jeszcze Dolphin vr. Np zelda wind waker wygląda kosmiczne na vr. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mozi napisał:

Alien Isolation.

Na samą myśl mam brązowe gacie ;)

Jeśli jest poza PSVR to polecam Statik, Ace Combat 7 (tylko 3 misje VR ale jest OGIEŃ), SuperHot VR. Wyścigi i rajdy VR mi jakoś nie leżą, choć na płaskim TV uwielbiam.

 

Widzę że @Bzduras ma zajawkę jak ja pod koniec 2018 z PSVR. Mi zajawka pozostała, bo wrażenia są niesamowite.

Na mojej wishliście są jeszcze A fishermans tale, Keep Talking and nobody explodes i ten Pistol Whip jeśli wyjdzie na PSVR - na inny sprzęt niż konsolowy nie mam co liczyć bo kompa to mam do Worda i Excela ;)

 

BTW Od dziś w Plusie Firewall. Więc może się znajdzie ekipa? Jeszcze nie grałem, może w weekend?

 

PS. Może z uwagi na "liczne" grono posiadaczy VR na forum temat powinien być jeden niezależnie od platformy? A może dział? ;)

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, marbel007 napisał:

BTW Od dziś w Plusie Firewall. Więc może się znajdzie ekipa? Jeszcze nie grałem, może w weekend?

Zaraz zasysam i będę testował. Aim Controller się ładuje i jazda! Skrobne coś w temacie o FW jak trochę popykam. Jakby coś to oczywiście się pisze na jakieś wspólne granie ; ]

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Yup, ACG chwalił gierkę:

 

 

Faktycznie jest jak mówisz. VR to już nie jest popierdółka, to segment rynku, na który pokazuje się coraz więcej coraz ciekawiej zaprojektowanych gierek (przynajmniej tak wynika z recenzji które czytam/oglądam, jak i z opinii samych graczy).

 

Co do samego Oculusa - bardzo podoba mi się tracking kontrolerów bez baz. Działa to o wiele lepiej, niż spodziewałem się po zrobieniu researchu i przez 99% czasu odwzorowanie moich ruchów jest bardzo spoko, a ten 1% to przypadki zauważalne, ale rzadkie. Ciągle jednak zmagam się z lękiem wysokości w niektórych sytuacjach - w Doomie jak kazali mi zgasić jakieś płomienie 5m pode mną to hajdawery chwila moment wypełniły się brązową mazią.

Odnośnik do komentarza

Alien Isolation to jest taki przechooy nawet na zwykym TV że można się obsrać po pachy. Ta gra na googlach to jest jakiś shellshock murowany. PTSD to w ogóle gratis. Nie grajcie w to szkoda pampersów! Ależ bym SOME przytulił w czy de. Koorwa że nikt z Frictional Games na to nie wpadł. Ta gra to istny rozpierdalacz umysłów. Fabuła miażdży jajca. Grając na goglach to te zmiany w mózgu miałbym chyba po godzinie gry. Ciekawe jak ta apka o której wspominał @mozi ogarnia SOME, no ale ja i tak gram na konsoli więc mógłbym tylko pooglądać ale z drugiej strony jestem też pewien że jakby to było dobrze zrobione to SOMA rozyebałaby mi w 3D mózg :ninja:

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Somy akurat nie ma. Ponoć działa ale efekt jest tako sobie. Zasadniczo gry na pcvr można podzielić na 3 kategorie:

- działające natywnie (np Lone Echo, Alyx)

- działajace poprzez mod'a (Doom 3 VR, Alien Isolation Mother mod itd)

- działające poprzez Vorpx (https://www.vorpx.com/supported-games/

Ostatnia opcja ma wady - czasem powoduje nudności, czasem trzeba grzebać w opcjach/plikach bo to huz coś się źle skaluje itp. 

Teraz mam wreszcie dobre połączenie z netem to w ciągu paru dni potestuje i dam znać jak wyglądają różne opcje (np soulsy przez vorpxa).  Niestety teraz net i sprzęt jest a czasu nie ma. 

Odnośnik do komentarza

Ten Walking Dead :obama: Pograłem dzisiaj pół godziny w laboratorium na Vive Pro, coś niesamowitego. Trzeba chyba opchnąć jakieś pudełeczka z gierkami i kupić, bo sterowanie, wrażenie bycia w tym świecie i te interakcje z nim (łuk goty, łapanie zdechlaka za łeb i dźganie go nożem :fsg:) mimo w miarę prostej oprawy jest świetne. Jeśli w tę stronę mają iść gierki na wijar to tak, ja poproszę więcej.

Edytowane przez Bzduras
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ależ ja wam zazdroszczę tego że możecie się bawic VR w jakości PC. Osobiscie jaram się tym strasznie tylko troche mnie nie stać na nic wiecej niz to z PS4 (a to mimo ze robi wrazenie to jednak daje spory niedosyt jak chodzi o jakość obrazu - dokładniej to rozdzielczość). Ma z was ktoś HTC Vive Cosmos? Warto ewentualnie odkłądac na cos takiego kase?

Odnośnik do komentarza

Pograłem dłuższą chwilę w Asgard Wrath. Fajne to. Chcę się grać. Taki miks God of war z... Moss? 

Na moim konfgu działa to ok. Zdarzają się czasem przycinki ale to raczej kwestia driverów Rifta bo dzieje się to losowo. Ogólnie nie żałuję zakupu. Polecam z czystym sercem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do AW mnie nie ciągnie bo się boję w taki gry grać xd

To parrowanir w aw jest do ogarnięcia póki co. Patrzyłem że zawsze można ustawić niski poziom trudności i będzie bez tego elementu. 

Jedyny problem jest taki że maks co mogę dać radę to 2-3 h na posiedzenie a ta gra czuje ze jest długa. Się zejdzie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...