Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bzduras napisał:

Pewnie, jak tylko znajdę chwilę na zagłębienie się w gierce to jak najbardziej. Wersja, hmm, "2D" była bardzo spoko

Ja też się mega bawiłem w 2D i na VR nie byłem pewny czy wywalać kasę na jeszcze raz to samo... I bawiłem się 10x bardziej. Moje TOP3VR obok AstroBota i BeatSaber. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, grzybiarz napisał:

Był HB, ale na zwykle gry ps4. Ze 3 razy dali dla kont USA i raz na konto EU. Wyszło po 5 zł za gierkę pokroju np. Giana Sisters, Darkaiders, czy Sine Mora. Wciąż czekam na kolejne gierki :(

Raz wziąłem taki Bundle na USA z DeadRising, Tacoma czy coś... W sumie leży na dysku do dziś. Pierdółki na VR bym przytulił mocno!

Odnośnik do komentarza

No nie mogę się oderwać od Asgsrd Wrath. Niby wszystko takie proste ale jak się w to fajnie gra. 

Jedna drobna uwaga dla tych co mają kartę Nvidia i np chce grać w gry na ue4. Asgard to taka gra i zdarzają się z dupy zacięcie. To dlatego że w Control panelu Nvidia jest ustaiawione physix na auto a nie na gpu. Po zmianie problemy znikają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie rozumiem trochę tego, czym to się różni?

Coś czytam, że do tego Questa nie trzeba PC posiadać, jak to niby działa?

 

https://www.scan.co.uk/products/oculus-rift-s-virtual-reality-headset-and-touch-controllers-for-mind-blowing-pc-vr-gaming

 

https://www.scan.co.uk/products/oculus-quest-all-in-one-vr-gaming-system-128gb-wireless-inc-headset-plus-l-r-touch-controllers-no-pc

 

Serio, nie mam pojęcia o temacie. Na czym polega różnica, oprócz ceny?

Odnośnik do komentarza

Rift S to pełne google ktore podłączasz do PC i grasz w gry ze sklepu Oculus i Steam. 

Quest jest niezależny od PC - to po prostu "komórka" i google w 1. Instalujesz na tych googlach w wewnętrznej pamięci gry i aplikacje. Możesz grać w dowolnym miejscu. 

Można jednak do questa dokupić kabel optyczny podpiąc do PC i wtedy masz dostęp do tego co na rift S + quest. Jedyny problem jest taki że ten kabel dodaje opóźnienie oraz kompresję obrazu. Coś za coś. 

Odnośnik do komentarza

Z dostępnością gogli jest spory problem - ludzie wykupili co leżało na magazynach, a przez obecną sytuację na świecie zaspokojenie popytu nie idzie tak, jak byśmy sobie tego wszyscy życzyli. Tak czy siak, cytując South Park: "well, that's a smart decision, young man!".

Odnośnik do komentarza

Quest będzie dobrym punktem wejścia - jest bezkablowy, może działać jako urządzenie standalone (co w Twoim przypadku jest bardzo wskazane), a w ewentualnej przyszłości jak złożysz kompa to dokupisz sobie oficjalny (albo nieoficjalny jak znajdziesz) kabelek i spróbujesz podłączyć się przez Link. Biblioteka Questa jest dość spora i zanim zainwestujesz w PC to będziesz miał co robić. Oczywiście w środku gogli nie siedzą topowe bebechy, ale taki Beat Saber, Robo Recall, Sairento czy w niedalekiej przyszłości TWD Saints & Sinners będą śmigać. Oculus Go to jakiś totalny wypadek przy pracy i nie polecę go nikomu oprócz osób, które koniecznie chcą zrazić się do VR.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...