Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marbel007 napisał:

A jaka jest jakość grafiki w samym Queście 2. Ja nie mam stacjonarnego PC, więc nie mam szans w jakieś Virtual Desktop czy po kablu się pobawić. Na ile mocne są same gogle? PSVR już widzę gdzie odstaje - poza mocą konsoli, to rozdzielczość i kąty widzenia dają trochę do myślenia.

 

Na papierze jakieś 2,5x mocniejsza od Switcha. Mniej więcej jak xbox one. Ciężko jednak tak porównywać, całkowicie różne architektury arm vs x64. W większość gier pograsz na samym quescie. Wiadomo, że do takiego np. Alyxa potrzeba już PC. Rozdzielczość i jakość obrazu bije na głowę tą z PSVR, ale wymaga to mocy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W gierkach pisanych pod Questa kontroler czuje, czy trzymamy palce na kontrolerze i jest takie coś a'la index xD Same gogle dosyć mocne i gry posiadają trochę obniżoną grafikę, ale chodzą i wyglądają naprawdę nieźle. Gierek jest dość sporo, zawsze zostaje też sidequest. Zresztą dopiero co byłą premiera, facebook będzie ewidentnie temat rozwijał.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, Widget napisał:

Możesz wbić w 8 typa do jednego pokoju, ktoś gra na playstation, inny na NESie, puszczasz sobie muzyczkę, jest klimacik.

A masz może opcje przetestować jak się gra na VR w klasyki Segi na Steam? Był update za free i jeżeli masz chociaz jedną gierkę (też swego czasu np. SoR2 był rozdawany) to możesz włączyc ten wirtualny pokój w VR.

Odnośnik do komentarza

Obecnie ogrywam Alyx na quest 2 tylko poprzez opcje link bo jednak router mam piętro niżej. Zrobiłem duży błąd odpalając Alyx przed Asgard Wrath(za darmo dla posiadaczy quest 2 w jakiejś promocji) bo teraz jak nie mogę zrzucić butelki z szafki albo otworzyć każdej szafki czuje się lekko zmiesmaczony. Mam też pytanie dla posiadaczy quest 2 , też czasem na start wywala wam błąd mongoose i musicie grę uruchamiać ponownie ? Do tego za każdym startem pokazuje że moje gpu ma za mało pamięci(3080) nie ważne jakie ustawienia mam w grze . No i co najgorsze już po rozpoczęciu gry przez 5-10 sekund gra jakby gubiła obraz i śledzenie dopiero po tych 10 sekundach sie uspokaja. Ale wrażenia mega pozytywne i w nic innego na vr obecnie nie mam ochoty ogrywać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2021 o 16:12, pawelgr5 napisał:

A masz może opcje przetestować jak się gra na VR w klasyki Segi na Steam? Był update za free i jeżeli masz chociaz jedną gierkę (też swego czasu np. SoR2 był rozdawany) to możesz włączyc ten wirtualny pokój w VR.

Dziś obczaje.

 

W dniu 3.01.2021 o 16:23, SpacierShark123 napisał:

Obecnie ogrywam Alyx na quest 2 tylko poprzez opcje link bo jednak router mam piętro niżej. Zrobiłem duży błąd odpalając Alyx przed Asgard Wrath(za darmo dla posiadaczy quest 2 w jakiejś promocji) bo teraz jak nie mogę zrzucić butelki z szafki albo otworzyć każdej szafki czuje się lekko zmiesmaczony. Mam też pytanie dla posiadaczy quest 2 , też czasem na start wywala wam błąd mongoose i musicie grę uruchamiać ponownie ? Do tego za każdym startem pokazuje że moje gpu ma za mało pamięci(3080) nie ważne jakie ustawienia mam w grze . No i co najgorsze już po rozpoczęciu gry przez 5-10 sekund gra jakby gubiła obraz i śledzenie dopiero po tych 10 sekundach sie uspokaja. Ale wrażenia mega pozytywne i w nic innego na vr obecnie nie mam ochoty ogrywać.

Mi czasami wariuje jak oświetlenie jest do bani bo wtedy nie może śledzić.

Odnośnik do komentarza

Ja też nabyłem Questa 2 i obecnie mocno wkręciłem się VR-owego tenisa stołowego, czyli Eleven Table Tennis. Zajebiste to, fizyka daje radę + możliwość popykania sobie z randomami z neta. 

 

A same gogle i ich jakość obrazu to spory przeskok z tego co prezentują ze sobą gogle VR od Sony. Różnica w graniu potężna. :obama:  Nie byłbym już w stanie chyba wrócić do tych pikselków wielkości ziemniaka na PS4. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Cedric napisał:

Ja też nabyłem Questa 2 i obecnie mocno wkręciłem się VR-owego tenisa stołowego, czyli Eleven Table Tennis. Zajebiste to, fizyka daje radę + możliwość popykania sobie z randomami z neta. 

 

A same gogle i ich jakość obrazu to spory przeskok z tego co prezentują ze sobą gogle VR od Sony. Różnica w graniu potężna. :obama:  Nie byłbym już w stanie chyba wrócić do tych pikselków wielkości ziemniaka na PS4. 

O! Weź wrzuć jakieś szersze wrażenia z tego przeskoku. Bo ja jestem właśnie ciągle na PSVR i zastanawiam się jak duży progress jest na Oculusie ale jako gogle standalone bez komputera...?

Odnośnik do komentarza

@Bzduras This!

 

Przeskok z rozdzielczością jest całkiem spory, jak odpaliłem pierwszy raz to sam do siebie powiedziałem, że "no w końcu to po ludzku wygląda!". No jest dobrze, bo wreszcie oczy nie bolą po nieco  dłuższej sesji z nadmiaru rozmazania i pikseli. W kontrolerach ruchowych podobnie, bo te różdżki Sony to przecież technologia z czasów PS3. ;)

 

I ogólnie brak kabli to spory kop dla komfortu. Tu odpalam i praktycznie od razu mogę już w coś pograć. Na minus ten bazowy pasek do głowy, bo w moim przypadku trochę się zsuwa, ale po założeniu jakiejś chusty na głowie jest już OK.

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dwa pytania do posiadaczy gogli vr. Szczególnie do posiadaczy questa. Czy na naszym rynku są dostępne jakieś ochraniacze na soczewki? Mam okulary i boje się porysować oculusa 2. Druga sprawa zastanawiam się nad jakimś lepszym coverem bo boje się że w kilku grach za bardzo się spoce. Jest coś dobrego dostępnego w Polsce? Bo szukam i ciężko coś do oculusa quest 2 znaleźć. Najbardziej mi zależy na ochronie soczewek. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.