Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@Bzduras Co do tego co pisałeś w statusach:

Cytat

W sensie chcesz ogrywać gierki z PSVR na PC? Zapomnij, nie da się.

To w sumie ile zostało exów na PSVR? Z tego co kojarzę to już tylko Astro Bot. Czy jest coś jeszcze wartego uwagi co nie jest dostępne na steamVR/oculus? 

 

I ciekawi mnie jakie podejście do exów będzie miał facebook. W końcu mocno inwestują w VR, kupują sporo dobrych devów specjalizujących się w tego typu grach (m.in. tych od BS) plus deale z wydawcami typu ubi i ea, więc jeśli będą chcieli faktycznie zachować ekskluzywność tych tytułów to $ony będzie mieć problem przy zapewnieniu odpowiedniej biblioteki dla ewentualnego PSVR2. Nie dość, że rynek vr jest póki co bardzo mały to już się robi mocno podzielony :/ 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam w planach kupno w tym roku nowej karty z serii rtx 3xxx, a w nowym roku jak matka boska pieniężna dopomoże jakiegoś VR. Coś nowego się szykuje jeśli chodzi o sprzęt? Najbardziej teraz kusi valve index kit, ale ta cena... Co byście sami brali jeśli mielibyście kupować w niedalekiej przyszłości?

Odnośnik do komentarza

Quest 2 - niezłe bebechy, przystępna cena, możliwość korzystania z gogli zarówno na PC jak i standalone. Jeśli chcesz spróbować PCMR VR w dobrej jakości i nie chcesz rujnować przy tym portfela to dwójka będzie najlepszym wyborem. Sam mam Rift S i gdyby nie to, że działa bez najmniejszego zarzutu to sam bym go wymienił na Questa 2.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Bzduras napisał:

Quest 2 - niezłe bebechy, przystępna cena, możliwość korzystania z gogli zarówno na PC jak i standalone. Jeśli chcesz spróbować PCMR VR w dobrej jakości i nie chcesz rujnować przy tym portfela to dwójka będzie najlepszym wyborem. Sam mam Rift S i gdyby nie to, że działa bez najmniejszego zarzutu to sam bym go wymienił na Questa 2.

Ale śmiga tak samo dobrze np. z takim Alyx? Rozdzielczość nie boli jak w PSVR? Pytam bo chciałbym w koncu miec jakis VR, nie mam za duzo hajsu na kompa a quest chyba jest standalone?

Odnośnik do komentarza

Rift S śmiga dobrze. Wszystkie gogle od Oculusa mają dużo wyższą rozdzielczość od PSVR, a Quest 2 będzie mieć z tej trójki najwyższą. Ograłem Alyx na Rifcie z przyjemnością, zero problemów, sto procent immersji. Questy to takie Switche - działa standalone, ale możesz podpiąć je do kompa i grać w gierki ze Steama czy z czegokolwiek Ci się żywnie podoba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ano, brak zabawy z wierceniem to jest plus niesamowity. W zamian masz mniej dokładny tracking (wiadomo, jak kamera nie widzi kontrolera np. za plecami to nie ma jak go śledzić), ale na obecnym etapie i w obecnych gierkach to jest pomijalna różnica. W The Walking Dead dla przykładu chowanie i wyciąganie broni/plecaka z zasobami odbywa się przez wyciągnięcie ruchem zza ramienia, ani razu nie zdarzyło się, żeby postać nie zrobiła tego, co miałem na myśli. Inside-out tracking jest obecnie drugim najlepszym sposobem śledzenia kontrolerów i pierwszym jeśli chodzi o przyjazność użytkownikowi.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Widget napisał:

Tak się patrzę, że bez kabla nie da rady grać w gry ze steama, ale obejrzałem już poradnik, że kupujemy aplikację virtual desktop i ona bezprzewodowo streamuje komputer na google. 20 dolarów to nie majątek za bezprzewodowość i całą bibliotekę steam.

Oculus Link albo inny certyfikowany kabelek, musisz dokładnie poszukać - Rift z założenia ma kabel w zestawie, może @Kymel coś więcej Ci powie, bo ma Questa.

1 minutę temu, Widget napisał:

Jeszcze teraz takie inne sprawy, czy potrzebne są mi jakieś akcesoria? Widzę jakieś dodatkowe paski, nasadki na twarz itp. Czy wystarczy podstawowa pamięć, czy może jednak kupić większą? Jeśli będę połączony z komputerem to gry zapisują się na komputerze, czy w goglach?

Akcesoria możesz sobie dokupić jak czegoś zapragniesz potem, podstawowe wyposażenie jest jak najbardziej ok. Pamięć w goglach? No zależy, czy będziesz kupować gierki na Steamie czy na Oculus Store. A jak grasz w grę na PC to jak ma się zapisywać gdzieś indziej xd

Odnośnik do komentarza

No ja raczej tylko PC planuje, w zestawie jest kabelek zasilający, ale to chyba nie to. Widzę, że można wziąć nawet najzwyklejszy kabel USB, ale mogą być lagi. Ja bym wolał jednak bez kabli jak można, a gościu w filmiku na youtube pokazał właśnie metodę z tą aplikacją virtual desktop, router mam silny więc jak najbardziej by pasowało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Sprawdziłem kilka trailerów gierek pod Questa i będzie w co grać :D Boli cena kabelka do PC ale przynajmniej nie trzeba tego kupowac od razu. Myslę, że zaryzykuję. Oby jakieś sklepy w PL miały to  normalnych cenach. Jedynka jest mocno drogo.

Jest możliwość kupna prosto z ich strony z darmową dostawą do Polski i 30 dniami na zwrot. 350 euro to 1600 zł a Januszem na allegro za 2000 zł sprzedają, będę brał prosto od nich.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Miejcie na uwadze że Oculus oficjalnie ubił rozwój googli typowo pc. Zostaje zasadniczo quest 2. Na ten moment jest w co grać jak ktoś zaczyna ale w daje do myślenia czy to nie oznacza śmierci Vr jakie znamy z kozak grami jak alyx w kozak oprawie. Było by kurła bardzo źle. Liczę na Medal of Honor i Lone Echo 2. Mam nadzieję że ubi nie zrobi też splinter cella jakiegoś jak na komórkę. 

Odnośnik do komentarza

Ok, zdecydowałem, że będę grać po kablu, wifi podobno zawsze ma jakieś straty. Tu był zonk bo oryginalny kabel 5 metrów kosztuje 500 zł. Ale dowiedziałem się, że kabel zasilający z zestawu który ma 3 metry działa jako kabel link. Ludzie piszą jedynie, że może być za krótki. Ja sprawdziłem i 3 metry to koniec mojego pokoju... Ostatnim problemem może być brak portu usb typu c w kompie, ale już znalazłem przejściówkę za 20 zł z typu A na typ C. Jeśli się z czymś mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu, ale chyba wszystko już rozkminiłem. A jak ostatecznie te 3 metry będzie mało to najwyżej kabel dokupię później.

Odnośnik do komentarza

Taki tam news:

 

https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-06-bloober-teams-blair-witch-game-getting-the-standalone-vr-treatment-for-halloween

 

Widget weź daj znac jaki masz PC bo ja przez wykoncznie mieszkania mam gowniany budzet a jednak jakiegos VR chciałbym miec do PC (celuje wydać koło 3,5k-4k). Zastanawiam się czy jest nadzieja ze VR będzie śmigac chociaz troche lepiej niż na PS4.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz mieć na pewno śmigający VR w tych widełkach to bierzesz Rift S - sprzęt stricte zaprojektowany pod kompa, za to już obecnie rozdzielczość jest jedynie akceptowalna i są dostępne lepsze rozwiązania (w odpowiednio wyższej cenie). Quest 2 + kabelek od Oculusa i jesteś ustawiony, obecnie współpraca Questa i PC jest już na dobrym poziomie i można używać ich jako podstawowych gogli bez żadnych obawień.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...