Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, WisnieR napisał:

 

Jak się umie odpowiednio ustawić tryb to i artefaktów nie ma.

 

A i jeszcze trzeba mieć odpowedni TV czyli Samsungi z lat 2018/9 bo reszta producentów i poźniejsze modele samsunga to jednak lipa z motion plus w trybie gry.

Oj no wiem,w salonie mam q80r 2019 i jakbyś tego nie ustawił to artefakty są.Pozatym jak przypomnę sobie samsungowe gówno na game mode, tzn wyłączony local dimming to... Podziękuje:shout:

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 minut temu, Rash napisał:

Oj no wiem,w salonie mam q80r 2019 i jakbyś tego nie ustawił to artefakty są.Pozatym jak przypomnę sobie samsungowe gówno na game mode, tzn wyłączony local dimming to... Podziękuje:shout:

 

Dlatego mówię o starszych modelach, gdzie local dimming to prawie nie istniał bo i tak są podświetlane krawędziowo, Tryb Gry nie zmieniał obrazu w gówno, a Game Motion Plus działa bardzo dobrze i gdzieś tak do wartości 6/10 jest ok bez widocznych artefaktów. Świetnie sprawdza się na switchu, gdzie większość to i tak gry bez szczegółowej grafiki, działające w 30fpsach.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, WisnieR napisał:

 

Jak się umie odpowiednio ustawić tryb to i artefaktów nie ma.

 

A i jeszcze trzeba mieć odpowedni TV czyli Samsungi z lat 2018/9 bo reszta producentów i poźniejsze modele samsunga to jednak lipa z motion plus w trybie gry.

 

przestań już zaginać rzeczywistość z tym sowim krawędziowym średniakiem. :usmiech:

zero artefaktów, piękna czerń i to wszystko na TV z 2018/19 roku z krawędziowym podświetlaniem :pawel:

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lord Protector napisał:

 

przestań już zaginać rzeczywistość z tym sowim krawędziowym średniakiem. :usmiech:

zero artefaktów, piękna czerń i to wszystko na TV z 2018/19 roku z krawędziowym podświetlaniem :pawel:

 

Chłopie weź może jeszcze raz przeczytaj co napisałem to może zrozumiesz co? Nie bez powodu wspomniałem właśnie o konkretnych modelach z 2018/2019.

 

Dla mnie to żadna różnica, bo mam stary telewizor i czy mam włączony upłynniacz w trybie gry czy nie to jakość obrazu sie nie zmieni, za to odbiór 30 klatek już tak. Algorytm jest na tyle zaawansowany, że w przewidywalnych scenach jak np. podróżowanie po mapie (ogólnie panning) jest w stanie idealnie wstrzelić się z klatkami i symulować te 60fps. Artefakty są nawet i na HUDzie jak się przesadzi z suwakiem i da go na maxa więc w zależności od gry trzeba nim odpowiednio manipulować. W pierwszego Horizona grałem z włączonym upłynniaczem i sama gra nie jest aż tak dynamiczna jak jakieś slashery by algorytm sobie z nią nie poradził.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

No bo bez Krakena gra na pewno zajmowałaby też te 98GB, a nie np. 140GB.

Zabawne ale rok temu jak ludzie hajpowali sie Krakenem to o ile pamietam robili to, bo sądzili że gry na PS5 będą zajmowały dużo mniej miejsca niż na PS4 własnie dzieki temu Krakenowi. Tym bardziej biorąc pod uwage mniejszy pojemnościowo dysk w PS5 niz w PS4. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie Decima nie ma jeszcze pełnego wsparcia wszystkich opcji kompresji bo Death Stranding też dużo zajmował. 10 GB więcej to i tak jest mało patrząc na o wiele lepszą jakość tekstur, a jak ogłosili że dysk będzie miał 670 GB dla gier to był strach że max 4 gierki się zmieszczą bo wtedy któryś CoD zajmował ponad 150GB, a patrząc na wydawane gry mało co zajmuje 100 GB a część gier waży mniej niż wersje PS4 więc kompresja musi robić swoje.

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, łom napisał:

jak ogłosili że dysk będzie miał 670 GB dla gier to był strach że max 4 gierki się zmieszczą bo wtedy któryś CoD zajmował ponad 150GB

Tylko że te 98GB w HFW to jest bez patchy liczone. Tak czy inaczej biorąc pod uwage że w PS5 do użytku pozostaje ok 660GB to troche słabo to wygląda że nawet poważne exy jak HFW nie brylują pod względem mniejszej ilości zajmowanego miejsca.

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...