Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

21 minut temu, Square napisał:

Osobiście obstawiam, że na święta wleci drugi rzut.

 

Drugi rzut a pełna dostępność dla wszystkich zainteresowanych to dwie różne rzeczy moim zdaniem. :)

 

O ile niczego nie pominąłem, to od premiery na Allegro w oficjalnych ofertach MM pojawiło się 500 sztuk bundla z drugim padem i 250 sztuk tego większego bundla z grami. To ma teoretycznie dojść do ludzi w połowie grudnia i na pewno nie nasyci popytu. W dniu premiery były też dostępne konsole w sklepach przez chwilę - ciężko powiedzieć ile tam tego było, ja znam jedynie ploty, że ME miał podobno 2000 sztuk, ale to tylko ploty. 

 

Także takie niewielkie wrzutki być może będą się pojawiać od czasu do czasu, a pełna dostępność dla wszystkich zainteresowanych, bez wyścigów i padających serwerów, to moim zdaniem raczej dopiero na wiosnę (pojawia się w plotkach kwiecień), ale na to nie ma żadnego potwierdzenia. Zresztą kto to wie, co się będzie na świecie działo na wiosnę. :)

 

6 minut temu, Nemesis napisał:

Na Allegro od 4k wzwyż. Te lekko powyżej 3k to po kilkunastu licytujących.

 

Ja bym na Allegro polował wyłącznie na te oferty z MM, które pojawiały się w wyjściowych cenach. Takie od prywatnych właścicieli chyba lepiej na OLX wyszukiwać, bo ja na przykładzie mojego miasta widzę kilka sztuk, które wiszą od premiery za jakieś 4500 i nikt ich nie kupuje, więc pewnie można ponegocjować. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, gnom napisał:

Jak ktos mialby kupic do 4 tys, to juz by to zrobil, bo jesli kogos na to stac to na co czeka ? Sami napedzamy Januszy. 

Dużo osób nie śledzi tego dokładnie i myślą, że spokojnie kupią przed świętami jeszcze. Ja bym się nie zdziwił gdyby po 15.12 ceny dopiero wystrzeliły w gorę, a im bliżej gwiazdki tym więcej zdesperowanych rodziców

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, NeYoLDZ napisał:

Do świąt raczej będą trzymać cenę, bo spoznionych rodziców będzie pełno, i zapłacą jak będzie trzeba 

 

Moim zdaniem to zależy od tego ile sztuk trafi na olx z tego grudniowego rzutu. Wg mnie może tego sie pojawić sporo, a wtedy zacznie się wojenka cenowa między januszami i ceny raczej trochę mogą spaść. 

Odnośnik do komentarza

Kazdy kto zna sie na handlu i rynku, wie ze im dluzej bedzie u niego stala konsola tym wieksze ryzyko mniejszego zarobku. Do tego kazdego dnia sklepy nas przekonuja ze jakos maja jeszcze sztuki. Ja juz kiedys pisalem ze to celowe dzialanie, dawkowanie produktu, utrzymywanie popytu to celowe dzialanie. 

Wystarczy ze jeszcze raz wieksze sieciowki rzuca kilkaset sztuk jeszcze w tym miesiacu i w przyszlym, a wtorny rynek zawrze..

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szymek napisał:

Jak dalej sprzedaż będzie tylko online to do wiosny będzie ciężko o konsole. Dużo ludzi wyczuło biznes i przy pomocy botów kupują na potęgę. A z drugiej strony jak rzuca na sklepy to myślę że obrazki jak przy premierze ps4 to będzie piku. 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-11-24-tysiace-ps5-wykupionych-przez-grupe-handlarzy-z-wielkiej-brytanii

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...