Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Media Markt rzuciło trochę konsol na stronę sklepu (który oczywiście padł) i 250 szt. na Allegro.
Całkiem przypadkiem znalazłem aukcję około 17 gdy po powrocie z pracy przeglądałem sobie dla jaj oferty Januszy Biznesu. Uwagę przykuła aukcja z trójką z przodu ceny i logo Media Markt. wink.gif
Wystawili konsolę z dodatkowym padem, FIFA 2021 i Spidermanem. Całość za 3029zł.
Gdy wszedłem w aukcję było już 133 sztuk. Gdy podjąłem szybką decyzję o zakupie było 66 szt, po kliknięciu Kup Teraz (i na migawce aukcji po kupnie) 23 szt a po płatności koniec. Udało mi się zamówić dosłownie fartem o 17:02. 17:03 było już po wszystkim. Media zgarnęło w 3 minuty ponad 750 000 PLNów. Wysyłka kurierem, płatność całości z góry... Oczywiście zamówiłem jedną sztukę. Do sprzedania będzie jedynie dodatkowy pad, bo jeden już kupiłem do PC, i FIFA, bo mnie nie interesuje...
Dzwoniłem jeszcze na infolinię Media potwierdzić, że moje zamówienie jest poprawnie zarejestrowane i że otrzymali wpłatę.
Potwierdzili, że wysyłka będzie na 100% do 15 grudnia.
Tak więc czekam z niecierpliwością. Wczoraj sprzedałem Prosiaka a tydzień wcześniej Magnetowid (XO). smile.gif

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, easye napisał:

No tyle że oni nic nie ryzykują i nie mają się od czego odbijać. Przecież jak typ nie sprzeda to wystawi za cenę zakupu i problem z głowy, a jak obudzi się gdy konsole beda stały obok jabłek w tesco, to pójdzie do sklepu i po prostu zwróci. Rynek pomału się nasyca, Ci co już czekają 2,3 tyg poczekają kolejne 2 aż w końcu kupią, stąd już januszerka coraz mniejsza.

 

Jeszcze 1, 2 rzuty i będzie po handlarzach, no chyba że na święta konsol braknie...

 

 

No wiem, szkoda. 

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się orientuje w jaki spośób te konsole do nas trafiają z Chin? w sensie czy one przylatują samolotami (Sony coś mówiło o wynajęciu całej floty na premierę) czy przypływają w kontenerach?

 

Nurtuje mnie to ze względu na te daty które się powtarzają czyli 25.11 i 15.12 bo to wygląda jakby własnie wtedy miał dotrzeć transport, ale w takim razie czemu taki MM rzuca konsole na allegro w takich ilościach?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, RadkoR napisał:

Rzucają ilości takie jakie mają potwierdzone od SONY. Tak mi powiedziano na infolinii MM. Widocznie sony 14 czy 15 grudnia otrzyma transport. Prawdopodobnie wcześniej, ale oclenie, itp.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Dzisiaj były też dostepne  na stronie mediamarkt , nie tylko na Alledrogo

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, RadkoR napisał:

Dzisiaj Media Markt rzuciło trochę konsol na stronę sklepu (który oczywiście padł) i 250 szt. na Allegro.
Całkiem przypadkiem znalazłem aukcję około 17 gdy po powrocie z pracy przeglądałem sobie dla jaj oferty Januszy Biznesu. Uwagę przykuła aukcja z trójką z przodu ceny i logo Media Markt. wink.gif
Wystawili konsolę z dodatkowym padem, FIFA 2021 i Spidermanem. Całość za 3029zł.
Gdy wszedłem w aukcję było już 133 sztuk. Gdy podjąłem szybką decyzję o zakupie było 66 szt, po kliknięciu Kup Teraz (i na migawce aukcji po kupnie) 23 szt a po płatności koniec. Udało mi się zamówić dosłownie fartem o 17:02. 17:03 było już po wszystkim. Media zgarnęło w 3 minuty ponad 750 000 PLNów. Wysyłka kurierem, płatność całości z góry... Oczywiście zamówiłem jedną sztukę. Do sprzedania będzie jedynie dodatkowy pad, bo jeden już kupiłem do PC, i FIFA, bo mnie nie interesuje...
Dzwoniłem jeszcze na infolinię Media potwierdzić, że moje zamówienie jest poprawnie zarejestrowane i że otrzymali wpłatę.
Potwierdzili, że wysyłka będzie na 100% do 15 grudnia.
Tak więc czekam z niecierpliwością. Wczoraj sprzedałem Prosiaka a tydzień wcześniej Magnetowid (XO). smile.gif

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


 

 

spokojnie przez 15 minut ta aukcja wisiała, wiem bo specjalnie odświeżałem stronę i sprawdzałem w jakim czasie pójdą te konsole

Odnośnik do komentarza

Pewnie. Ale firma nie jest od wczoraj. Przy PS4 już widzieli co się dzieje. Nie porównuje nawet do Xboxa, bo to dzień do nocy. 
Kolega wyżej napisał jak to wyglada w największym markecie w kraju. Długo milczeli i nic nie pokazywali. Długi suport dla ps4. Jak dla mnie Sony chciało w 2021 wydac konsole. 

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że nie wszyscy dostaną swoją konsolę na premierę, ale ilość osób które nie mogły kupić konsoli jest trochę za dużą. Z Xboxem też jest problem, ale większość społeczeństwa miała okazję zakupić. W przypadku PS informacja o dostawach, kontakt z SONY, informacje sklepów - to wszystko pokazuje, że oni po prostu nie byli do końca przygotowani na premierę.

Edytowane przez matizek92
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, aset napisał:

Oczywiście że jest. Wystarczy kilka miesięcy wcześniej dać produkt do produkcji lub przesunąć jego premierę dalej

 

No kurczę, jakie to proste, że też na to nie wpadli. ;) 

 

Przecież produkcja takiego sprzętu to jest cały łańcuch dostaw: komponentów, części, jakichś pierdół typu opakowania itp, itd, do tego oprogramowanie konsoli, gry, marketing - ogrom zadań, które trzeba spiąć logistycznie. Do tego na etapie produkcji tego wszystkiego wpada covid, który odwraca wszystko do góry nogami, powoduje zapewne spowolnienie produkcji albo może nawet jej wstrzymanie na jakiś czas.

 

Na moje oko, biorąc pod uwagę okoliczności, premiera i tak była całkiem udana.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Nemesis napisał:

Dlatego żałuję, że jednak nie złożyłem pre-ordera. Teraz codziennie szukam czy gdzieś została choćby jedna sztuka albo ktoś rezygnuje z zamówienia. Jeszcze jak widzę wystawione za 5k to mnie zalewa. 

 

Ja bym na Twoim miejscu polował na Allegro - w ostatnich dniach pojawiały się tam niewielkie wrzutki z oficjalnego sklepu MM. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

Ja bym na Twoim miejscu polował na Allegro - w ostatnich dniach pojawiały się tam niewielkie wrzutki z oficjalnego sklepu MM. 

 

Widziałem te zestawy za 3029 ale poszły w kilka chwil. Gdyby jeszcze raz sie pojawiły to już bym się nie zawahał. Drugi pad sie przyda a Fifę bym sprzedał oddzielnie. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Koleś88 napisał:

Wolałbym nawet PS5 za pół roku ale żeby było dostępne dla każdego. Z drugiej strony pandemia itp. Też w tym nie pomogły. Podobnie jak Apple z Ip 12 pro/pro max.

Nawet jakby wyprodukowali więcej to więcej by poszło na US i bardziej strategiczne rynki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...