Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Bigby napisał:

Też się zastanawiam czy warto wyłożyć te 5 stówek na Pulse'y. Aktualnie korzystam z Logitech G Pro X podłączonych do kontrolera. Dźwięk nie jest jakiś absolutnie tragiczny, ale też w porównaniu z ich brzmieniem na PC jest to przepaść.

Jako ich użytkownik napiszę że nie są warte 500zł gdzie premierowa cena to było 400 z hakiem. Max 350zł za nie można dać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja ciągle jednak wole polecić komuś używane Siberie 800 niż te pulsy niewarte 400zł. No chyba że ktoś chce kupić Siberie 7P ale to już jest duży wydatek i nie oferują tego co stare Siberie.

Kilka lat temu kupiłem za 350zł używki 800tek tutaj na forum chyba od Schranza i działają do tej pory. Niesamowity sprzęt, który można dostać za 300/400zł

https://allegrolokalnie.pl/oferta/steelseries-siberia-800-sluchawki-bezprzewodowe

Odnośnik do komentarza

Fajny filmik o 3D Audio w PS5, z przykładami zgranymi wprost z gier. Nawet na tandetnych słuchawkach komunikacyjnych w pracy efekt jest niesamowity. Szkoda tylko, że 3D Audio musi być zaimplementowane przez developera by osiągnąć taki efekt, a nie jest to technologia, która emuluje 3D Audio np. w starych tytułach z PS4 jak robią to zewnętrzne stacje słuchawkowe dekodując DD do VSS.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie, piszę w imieniu kolegi który ma problem od wczoraj z podłączeniem słuchawek do PS5. Zacytuję jego problem:

"Dziś po dłuższej przerwie odpaliłem PS5 i przywitała mnie kolejna batalia o słuchawki do tej... wspaniałej konsoli. Piszę kolejna, bo miałem bardzo dobre słuchawki do TV i Switcha. Potrzebuję jednak czasem mikrofonu i konfig w stylu słuchawki biorą dzwięk z TV a mikrofon z pada nie działał. I te wszystkie próby ze ślepymi kablami, ustawienia zmian auto itd. nie działały. Jako że nie chcę Pulsów, bo są średnie, jest to kolejny sprzęt do ładowania, a poza tym nie będzie dziesięć par słuchawek wisieć przy TV,  kupiłem Arctisy Pro Wireless. No i hulało na takiej zasadzie, że do stacji bazowej można podłączyć kilka źródeł. PS5 włączone po USB- działało bardzo dobrze, był mikrofon i w ogóle. Z drugiej strony z TV szedł dźwięk optykiem, a jako że stacja potrzebuje wtedy zasilania, to podłączyłem kabelek DC, który jest opcjonalny do portu USB w monitorze tak, by dawał moc. I to też świetnie działało.

Aż do dzisiaj! O ile na połączeniu z TV niema problemu, to PS5 zaczęło fiksować i na zmianę odłącza i przyłącza stację bazową z prędkością, w której konsola nie nadąża wyświetlać komunikatów, że odłączono/podłaczono zestaw słuchawkowy. I to już przy samej stacji bazowej, bez włączenia słuchawek samych w sobie. Gdzieś poczytałem, że problemem może być niewystarczająca moc zasilania z USB. No ale kiedyś była ok... Jednak w ramach walki sprawdziłem następujące rzeczy:

1. nie ma problemu z zasilaniem, gdy przez to samo USB baza podłączona jest z PC,

2. prawdopodobny niedostatek mocy występuje nadal mimo, że DC zostało podłączone do ładowarki lub TV. Coś jakby baza nie mogła czerpać zasilania z DC a sygnału jedynie po USB z PS5

3. firmware headsetu, bazy oraz PS5 są aktualne

Czy może wiecie jak temu zaradzić? Czy znów jakiś łeb w Sony zrobił tak, żeby nie dało się używać niczego innego niż te... Pulsy? Czy u kogoś występował podobny problem?"

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Na początku chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum. Zatem witajcie braci growej na niniejszym forum =].

Pisze w nawiązaniu do posta kolegi Venox, gdyż sprawa dotyczyła właśnie mnie. Pozwolę sobie rozwinąć temat, bo już tydzień walczę z tematem i do kilku wniosków udało się dojść. Otóż:

1. przetestowałem swój headset u kolegi Venoxa i efekt był identyczny. Nie jest to zatem wina egzemplarza konsoli,

2. podłączałem już wcześniej, jak sugerował kolega WisnieR, ładowanie bazy do ładowarki. Cały czas była również połączona do portu USB w TV, a tu się nic nie zmieniło. Ponadto spróbowałem w innym kablu USB-A - mini USB przeciąć żyły zasilania, gdyż nie byłem pewien, czy baza potrafi czerpać prąd z dwóch źródeł równocześnie. Otóż okazuje się, że może a afekt eksperymentów wykluczył niedostatki zasilania,

3. kolega z innego, PCtowego forum, wypróbował swój headset na swojej konsoli. Obecnie nie używa go do PS5, ale gdy go kupił testował go z konsolą i wszystko było ok. Efekt jest identyczny, zatem cały problem nie dotyczy wyłącznie moich urządzeń,

4. Oprogramowanie słuchawek jest aktualne i nie było aktualizacji od początku tego roku. Zatem to w sofcie SONY coś się zmieniło,

5. Dzisiejsza aktualizacja firmwareu PS5 nie naprawiła problemu.

 

A podsumuję temat prosto. Krew mnie zalewa, bo to już drugi raz w tym samym temacie, gdzie przez jakieś bzdurne okoliczności softowe, intencjonalne lub nie- nie wnikam, sprzęt nie działa tak jak powinien.

Edytowane przez MarcusM
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że masz coś nie tak podłączone. Po co ci te USB do TV? To nie jest przypadkiem tak, że jak podłączysz USB do TV to ciągnie z TV dźwięk po USB? Podłącz tylko USB bez żadnego zasilania ani innych kabli do konsoli. Nie wiem jak w Pro ale w starych Siberiach musisz jeszcze w bazie wybrać źródło dźwięku jako PS4.

Odnośnik do komentarza

Niestety, wszystko jest podłączone ok. Było tak samo od początku i w pewnym momencie przestało. USB z TV podłączone jest, by baza miała zasilanie, gdy ze słuchawek korzystam z telewizorem lub Pstrykiem. Kabel jest specyficzny, bo ma z jednej strony USB-A konsoli z drugiej wtyk zasilający DC więc na pewno nie niesie ze sobą sygnału audio z TV. Bez względu na wszystko próbowałem również podłączyć bazę wyłącznie przez USB konsoli i tak też próbowaliśmy u Venoxa i tak próbował kolega z forum PC. W zasadzie to próbowaliśmy na wszelkie sposoby =/.

Źródła można w bazie wybierać, ale po podłączeniu  do PS5 niema takiej opcji, gdyż podłączanie/odłączanie bazy następuje zbyt szybko. Próbowałem przełączać źródła przy bazie podłączonej do komputera, bo zapamiętuje ona ostatnie, lecz nie przyniosło to skutku. Próbowałem wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Niestety, wszystko jest podłączone ok. Było tak samo od początku i w pewnym momencie przestało. USB z TV podłączone jest, by baza miała zasilanie, gdy ze słuchawek korzystam z telewizorem lub Pstrykiem. Kabel jest specyficzny, bo ma z jednej strony USB-A konsoli z drugiej wtyk zasilający DC więc na pewno nie niesie ze sobą sygnału audio z TV. Bez względu na wszystko próbowałem również podłączyć bazę wyłącznie przez USB konsoli i tak też próbowaliśmy u Venoxa i tak próbował kolega z forum PC. W zasadzie to próbowaliśmy na wszelkie sposoby =/.
Źródła można w bazie wybierać, ale po podłączeniu  do PS5 niema takiej opcji, gdyż podłączanie/odłączanie bazy następuje zbyt szybko. Próbowałem przełączać źródła przy bazie podłączonej do komputera, bo zapamiętuje ona ostatnie, lecz nie przyniosło to skutku. Próbowałem wszystkie...
A próbowałeś oddać je na gwarancję? Może masz po prostu uszkodzoną bazę?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...