Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy post a w nim

Cytat

On the PS5, you’ll be able to experience 3D Audio with the headphones that many of you already own, either through USB connection to the console, or by plugging your headphones into the DualSense wireless controller’s 3.5mm headset jack. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Brak kabla to jednak wygoda. 2m mają te G Pro X, no ciężko żeby się to nie plątało pod nogami. :/ Na plus za to kompatybilność, bo jak patrzę nad uniwersalnymi i bezprzewodowymi słuchawkami pod Xboxa, PCta i PS (w przyszłości Switcha) to ceny zaczynają się od 1/3 najniższej krajowe. :pawel: 

Odnośnik do komentarza

Słuchawki bezprzewodowe kupuje się głównie dlatego bo są... Bezprzewodowe. Chociaż teraz będę eksperymentował i kupuję Beyerdynamic DT 770 PRO i używać ich zamiast Siberii 800. Jestem ciekawy jednak tej jakości po padzie, bo ten dźwięk idzie przez BT i jest mocno skompresowany. Nie wiem czy jest sens w ogóle na taką zmianę i czy w ogóle będzie jakąkolwiek różnica. Podpinając Siberie 800 po kablu do DS dźwięk był gorszy niż bezprzewodowo przez stację.

Odnośnik do komentarza

Pisane było już wielokrotnie. 3D audio włączać tylko w grach, które mają jego natywną obsługę. Tych jest aktualnie niewiele. Z tej całej listy to dobry ekeft jest w kilku tytułach. Głównie tych natywnych z PS5. Returnal, DS, Astro.

 

PS5 games with 3D audio support

Anthem*

Assassin's Creed Valhalla

Astro's Playroom

Call of Duty: Black Ops Cold War

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Days Gone*

Death Stranding Director's Cut

Demon's Souls

Destruction AllStars

Devil May Cry 5 Special Edition

Dirt 5

Final Fantasy 14

Ghost of Tsushima Director's Cut

Gran Turismo 7

Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn*

Immortals Fenyx Rising

The Last of Us Part 2*

Marvel's Avengers

MLB 19: The Show*

Nioh/Nioh 2 Remastered

No Man's Sky

Oddworld: Soulstorm

The Pathless

Ratchet & Clank: Rift Apart

Resident Evil Village

Returnal

Sackboy: A Big Adventure

Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man Remastered

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

Uncharted 4*

Uncharted: The Lost Legacy*

* PS4 games played via backwards compatibility

 

Od 9-tej minuty jest przykład 3D audio zgranego bezpośrednio z PS5. Słuchać wyraźnie pozycjonowanie prawo/lewo ale także góra/dół (o co w sumie chodzi bo zwykłe VSS to prosta technologia ale nie ma tam pozycjonowania góra/dół) latających statków nad AstroBotem. Oczywiście słuchać tylko w słuchawkach....

 

 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Ja prdl XD, każdy dosłownie każdy kogo znam i który zagrał raz w słuchawkach w Returnala zostawał przy nich nawet mając zajebiste audio w salonie. Grając w słuchawkach nie musiałem zwracać uwagi na HUD bo HMQ tak zajebiście to ogarnęło że dźwięki mi wszystko praktycznie sygnalizowały nie wybijając z gameplayu.

 

W cuszimę wolałem grać na zew audio.

 

Musze sobie chyba U4 zainstalować i podejść jeszcze raz bo to chyba pierwsza gra od Sony która obsługiwała 3D audio, ale trzeba było mieć Platinumy za ponad sześć paczek do tego.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale po wyrzuceniu optyka wszystkie słuchawki ze stacjami jak Astro A50, SS Wireless Pro, Siberia 800, TB 800 można o kant dupy rozbić, bo cała idea polegała na tym, że do tych stacji trafiał wielokanałowy dźwiek wysokiej jakości, a one go konwertowały na dźwięk przestrzenny i do tego robiły to dobrze. Do tego nie ma już chat-mixu, bo wymagał dwóch źródeł dźwięku - audio po optyku a chat po USB. Teraz można liczyć tylko na USB, które jest ograniczone do kiepskiego 2.0 i te wszystkie PRO słuchawki po prostu grają średnio i straciły swoje najważniejsze funkcje. 3D audio w PS5 będzie miało najlepszą jakość tylko w grach natywnych PS5. W multiplatformach i portach będzie to pewnie słabo zaimplementowane.

 

Ja jeszcze rozważam zakup ekstraktora audio z HDMI, traci się wtedy HMDI 2.1 ale mój TV obsługuje tylko 2.0.

https://www.morele.net/logitech-adapter-hdmi-do-ps5-7676671/?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GRD1ulZzLFfqc_2RQn2Mb_A6AvuvCfxhc0y0Jk3ZvoZ3oQSa8q4lTwaAiHuEALw_wcB

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

potwierdzam, wszystkie mikrofony sony to tragedia, kto pomyślał, że będzie to genialny pomysł, żeby umieścić mikro w słuchawce

 

 

16 minut temu, WisnieR napisał:

Niestety ale po wyrzuceniu optyka wszystkie słuchawki ze stacjami jak Astro A50, SS Wireless Pro, Siberia 800, TB 800 można o kant dupy rozbić, bo cała idea polegała na tym, że do tych stacji trafiał wielokanałowy dźwiek wysokiej jakości, a one go konwertowały na dźwięk przestrzenny i do tego robiły to dobrze. Do tego nie ma już chat-mixu, bo wymagał dwóch źródeł dźwięku - audio po optyku a chat po USB. Teraz można liczyć tylko na USB, które jest ograniczone do kiepskiego 2.0 i te wszystkie PRO słuchawki po prostu grają średnio i straciły swoje najważniejsze funkcje. 3D audio w PS5 będzie miało najlepszą jakość tylko w grach natywnych PS5. W multiplatformach i portach będzie to pewnie słabo zaimplementowane.

 

Ja jeszcze rozważam zakup ekstraktora audio z HDMI, traci się wtedy HMDI 2.1 ale mój TV obsługuje tylko 2.0.

https://www.morele.net/logitech-adapter-hdmi-do-ps5-7676671/?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GRD1ulZzLFfqc_2RQn2Mb_A6AvuvCfxhc0y0Jk3ZvoZ3oQSa8q4lTwaAiHuEALw_wcB

 

 

podobno jest to mocny gamechanger jesli chodzi o dzwięk

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Ludzie, to już sie totalnie tu gubię. Najpierw, że Pluse gówno, bo po kablu lepiej Logitechy, ale logitechy nie, bo płasko podłaczone do pada.

 

Więc zapytam: jakie słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe zapewnią na PS5 ZAJEBISTĄ jakość dźwięku i wykorzystają to całe Pulse 3D?

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, HiS napisał:

Chciałeś bezprzewodowe :)

 

Chciałem bezprzewodowe lub przewodowe na których nie będzie czegoś takiego:

  

10 godzin temu, WisnieR napisał:

Podpinając Siberie 800 po kablu do DS dźwięk był gorszy niż bezprzewodowo przez stację.

 

9 godzin temu, Bigby napisał:

Mam Logitech G Pro X, ale podłączone pod pada brzmią płasko, bez wyrazu (z włączonym i wyłączonym 3D Audio).

 

Przez długi czas myślałem nad tymi Pulsami od Sony, bo jednak dedykowane, ale HS Sony raczej nie powalają czytając forumek do tych trzech generacji.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

HS Sony raczej nie powalają czytając forumek do tych trzech generacji.

Weź też pod uwagę że tu sami puryści i koneserzy z królewskimi genami co na ziarnku grochu spać nie mogą. Masz dwa tygodnie na zwrot jak sam nie odsłuchasz to się nie dowiesz czy ci pasują. Jednemu będą pasować pierdziawy, drugiemu z bassem robiącym galaretę z mózgu, a trzeci nie będzie słyszał różnicy między sprzętem za 4 paki, a takim za dwanaście paczek.

 

Mi pasują nie męczą uszu, bass jest lepszy niż w starych Goldach aka 2.0 i po roku wyglądają jak nówki. Podłączenie do PC to chwila, a na Xboxie na kablu przy wykupionej apce do Atmosa też dają mocno radę, za 3 i pół paki dostałem sprzęt spełniający moje podstawowe wymagania. Jakbym grał non stop na słuchawkach to wtedy bym myślał nad wyższą półką.

 

Zanim się ktoś zesra to weźcie pod uwagę że to jest moja subiektywna opinia,

 

10d20f3f85628a17d1e73c6a86843d03.gif

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

HyperX Cloud Flight.

Jeszcze są, nawet na promocji teraz Corsair HS70 Pro. 349zł w MM aktualnie. Bardzo dobra cena.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-bezprzewodowe-corsair-hs70-pro?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GQ_LeUth9DIOd2m0EeOr38WBK7sdMZE-_Rhr9bS8k_sNrMEkwyMhE8aAgxAEALw_wcB

https://www.rtings.com/headphones/reviews/corsair/hs70-wireless

Natomiast Pulse 3D PODOBNO, ale to nie wiem bo jak miałem Pulsy to jeszcze nie było, po wprowadzeniu EQ idzie je jakoś wyciągnąć jeszcze na dobrą drogę. Niestety mikrofonu EQ nie naprawi i gadasz jakbyś miał wiadro na głowie. Mówię, miałem je tylko jeden dzień i oddałem. Jak tylko mnie znajomi usłyszeli na czacie to wybuchnęli śmiechem, co to ja za (pipi) kupiłem.




  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

HyperX Cloud Flight.

Jeszcze są, nawet na promocji teraz Corsair HS70 Pro. 349zł w MM aktualnie. Bardzo dobra cena.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-bezprzewodowe-corsair-hs70-pro?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GQ_LeUth9DIOd2m0EeOr38WBK7sdMZE-_Rhr9bS8k_sNrMEkwyMhE8aAgxAEALw_wcB

https://www.rtings.com/headphones/reviews/corsair/hs70-wireless

Natomiast Pulse 3D PODOBNO, ale to nie wiem bo jak miałem Pulsy to jeszcze nie było, po wprowadzeniu EQ idzie je jakoś wyciągnąć jeszcze na dobrą drogę. Niestety mikrofonu EQ nie naprawi i gadasz jakbyś miał wiadro na głowie. Mówię, miałem je tylko jeden dzień i oddałem. Jak tylko mnie znajomi usłyszeli na czacie to wybuchnęli śmiechem, co to ja za (pipi) kupiłem.



 

Jeśli chodzi o pulsy to potwierdzam,po uptejdzie z eq na bass mode wkoncu pulsy stanęły na nogi. 

Odnośnik do komentarza

Ja przez ostatnie 4 lata przebrnąłem przez masę słuchawek (turtle bicze, goldy sonego, nawet miałem giotechy 5 wireless - miały tak mocne podbicie na słuchawkach, że to były najlepsze sluchawki jakie miałem do grania, ale earpodsy były z rakotwórczej skory i po paru latach zaczeły się łuszczyć + mikrofon tak przebijał na chacie, że nie dało się ze mną gadać bo każdy słyszał siebie).

 

Ze słuchawkami do konsoli jest potężny problem. Nie masz jak podbić tego dźwięku, bo nigdy nie jest na tyle głośno jak na PC. Nie chodzi o to, że słuchawki nie mają volume odpowiedniego, bo mają. Ale czasem chciałbym dać te pare oczek wyżej dla lepszego efektu w niektórych momentach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...