Jump to content

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie

Recommended Posts

W dniu 17.04.2021 o 10:14, LeifErikson napisał:

Hej, @lapusz, chyba jakiś błąd z przeciekiem do nowego numeru. Wspieram progiem 13 zł i nie mam dostępu do przecieku, a sąsiednie progi mają. Tak jakby ktoś nie kliknął dostępu dla trzynastek :)

Mam ten sam problem.

Wspieram za 200 i też nie mogę zobaczyć, bo mi się wyświetla komunikat, że nie wspieram. No jak nie wspieram, jak wspieram :P

W dniu 19.04.2021 o 09:36, LeifErikson napisał:

@Roger, szturchnij może @lapusza, żeby odblokować ten przeciek dla pominiętych progów, bo to fajny bonus i trochę słabo jak nie jest dostępny. ;)

Daj znać czy już wszystko w porządku. Powinno być naprawione.

• 3 weeks later...

Wczoraj przyszedł ten plakat Monkey Island, spoko jakość, ale niestety zostanie w tubie, bo sam art średnio mi się podoba. Szkoda, że nie było różnych wzorów do wyboru.

Reszta fantów powinna być wysłana na początku czerwca jakby ktoś się zastanawiał.

• 3 weeks later...

@Roger Jest może jakieś info odnośnie numeru zerowego (data wysyłki, ilość stron) i foto albumu w progu 100zł? I jeszcze jedno pytanie: co się stało ze statystyką 'Łącznie' na stronie patronite?

• Upvote 1

A to ja od razu podłączę się do pytania wyżej i uzupełnię: wiadomo, kiedy i w jakiej formie wlecą PDFki pierwszych numerów szmatławca?

Haha, niezła lipa z tym. Sam bym zainwestował w cyfrowe wersje starych numerów (dla backupu) ale jak to tylko skan to po co?

Mam papierowe wydania tych numerów, które wyglądają jak nówki sztuki nieśmigane, więc mogę sobie sam zeskanować :/

myślałem, że macie dostęp do proofów oryginalnych numerów i z tego powstanie pdf. A tak to lipa :/

PS. @Roger skąd wzięliście pierwsze numery? Własne zasoby? Od Fenixa? Jakiś zgred udostępnił? Czytelnik?

Edited by Emtebe

Kiedyś Cd-A dało skany archiwalnych numerów 1996 - 2004, ale też były to skany, a nie PDFy tworzone z surowych plików. Chociaż bonus niezły i chciałbym coś podobnego w PE :)

Niestety, ale dziś pewnie ciężko przywrócić  to, co było... ekhm 24 lata temu. Te programy do tworzenia gazetki już nie działają, pliki graficzne mają być pewnie w odpowiednich ścieżkach (typu C:/Ściera/numer_ze spice_girls/001.png)... to jest chyba niewykonalne.

Gazetki motoryzacyjne mają działy ze wspominkami z archiwalnych numerów i na moje oko tam też jako ilustracje są skany, a nie krystalicznie czyste pliki cyfrowe. Wydaje mi się, że to są po prostu kwestie techniczne, jak napisał grzybiarz. 

Zresztą z punktu widzenia osoby, która tych numerów w kolekcji nie posiada, nie bardzo rozumiem co to za problem. Chcąc się zapoznać z ich treścią, wszystko mi jedno czy to skan czy plik cyfrowy. 

Taki szybki update tematów:

- Numer zerowy jest już zrobiony w około 50%, teksty są zlecone, ale część wywiadów dopiero będzie miała miejsce, nie wszystkie stare gry do recenzji mieliśmy pod ręką, więc niektóre pożyczamy/kupujemy. Ja będę chciał to zamknąć w lipcu. 

- pierwsze 10 numerów. Staramy się coś zrobić z oryginalnych plików, ale niektóry płyty CD są już nieczytelne, wtedy każda strona składała się z trzech plików kolorystycznych naświetlanych w drukarni, nie wszystkie programy to prawidłowo czytają, a też niektóre pliki są niekompletne. Tak więc bez podparcia się skanami nie damy rady. 

• Thanks 1
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Norby ma fajną maszynę do regeneracji płyt, może to jakoś może pomóc.

Przypuszczam, że z tego typu uszkodzeniami (strzelam że jakiś disc rot skoro to są stare CD-Rki) już wiele nie da się zrobić.

W dniu 11.06.2021 o 13:41, Roger napisał:

Numer zerowy jest już zrobiony w około 50%, teksty są zlecone, ale część wywiadów dopiero będzie miała miejsce, nie wszystkie stare gry do recenzji mieliśmy pod ręką, więc niektóre pożyczamy/kupujemy. Ja będę chciał to zamknąć w lipcu. 

A na liście wysyłkowej numeru zerowego będą wszyscy, którzy kiedykolwiek wspierali za 100+zł/msc, czy tylko aktualni subskrybenci w momencie wprowadzenia tego w obieg?

W dniu 14.06.2021 o 08:52, Saunter napisał:

A na liście wysyłkowej numeru zerowego będą wszyscy, którzy kiedykolwiek wspierali za 100+zł/msc, czy tylko aktualni subskrybenci w momencie wprowadzenia tego w obieg?

Taką dostałem odpowiedź z patronite.

pat.thumb.jpg.e56d8b043f17482b1c96076bedbba69a.jpg

O, super, myślałem, że trzeba tym progiem wspierać przez jakiś dłuższy okres, żeby się załapać na tyle dobra. Wydaje się to aż za dużą rekompensatą za jednorazowe wsparcie stówką. :D