Skocz do zawartości

Life is Strange: True Colors


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Figuś napisał:

Np. nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości niż 1080p. Szukałem i znalazłem rozwiązanie ale niestety nie mogę znaleźć pliku konfiguracyjnego żeby to naprawić. Trzeba przejść z DX12 na DX11, najlepsze jest że jak już uda nam się to zrobić to tracimy wtedy RT, ale to akurat nie problem. Mimo wszystko wygląda to chujowo na TV 4K w 1080p na maksymalnych ustawieniach. Vsync mam wrażenie że nie do końca też redukuje screen tearing, ale mogę się mylić bo już byłem wczoraj trochę podkurwiony.

 

Nie trzeba zmieniać DX, też miałem z tym problem, ale trochę pokminiłem i się udało. Wystarczy w pliku zmienić rozdziałkę na 3840 na 2160 i po problemie. Plik z konfiguracją jest w ukrytym folderze na C, nie ma mnie już przed kompem, jutro po południu Ci napiszę dokładną ścieżkę. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tjery napisał:

@Figuś Dysk C, Użytkownicy, nazwa uzytkownika, AppData (ukryty), Local, Siren, Saved, Config,WinGDK, GameUserSettings  i tu zmieniasz rozdzielczość, nie trzeba dawać "tylko do odczytu", bo nie nadpisuje samo tego ustawienia, więc jak raz zmienisz już zostanie na stałe.

Dzięki :lapka:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

fajne te komputerki, nowa gra i trzeba grzebać :/ 

 

No niestety czasem trzeba pogrzebać. Na pocieszenie to plus PC jest taki, że jak coś nie działa tak jak powinno to chwila grzebania i naprawione, ewentualnie moderzy się tym zajmą w ciągu kilku godzin/dni i wszystko śmiga, za to na konsoli jak coś jest nie teges to jest się zdanym na łaskę twórców, której można się nie doczekać ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

@messer88

Spoiler

podpisałem, gliniarz pozostał tchórzem. przy konfrontacji synalek stanął w obronie Jeda, on sam najpierw był pewny siebie i oczywiście wszystko przekręcał ale później było STOP, i Alex zrobiła swoje. oglądałem różne zakończenia na YT i w sumie wszystko bardzo podobne, mniejsza bądź większa ale jednak tylko kosmetyka. taki urok tych gier.

 

a teraz od siebie co nieco na temat gry, którą rozłożyłem na 3 raty. przyznam że wciągnęła.

 

Fabuła - tu wiadomo nie można oczekiwać nie wiadomo czego. pewne wątki są sztampowe, typowe cliche, niektóre rzeczy były do przewidzenia ale było kilka momentów zaskoczenia i całościowo jest solidna. spoko dialogi, wątki, wydarzenia, ich powiązania ze sobą. cała historia i narracja trzyma poziom i jest ciekawie.

 

Audio - tu jak zawsze w całej serii dobry, wysoki poziom. dźwięki gry i otoczenia cacy, do tego tradycyjnie przygrywająca przyjemna muzyczka, w tym też kilka znanych kawałków na licencji. głosy bardzo dobrze dobrane i zagrane przez aktorów, dobrze się słucha.

 

Grafika - no kurna ta gra jest po prostu piękna.  nadal ma ten swój styl graficzny ale jest bardzo urealniona względem serii. na największą pochwałę na pewno zasługuje mimika twarzy i oczy. to naprawdę świetnie im wyszło i można z twarzy odczytywać naturalne emocje. już w tell me why było bardzo dobrze a tu jest jeszcze lepiej. serio, świetnie to dopracowali.

 

Postaci - dobry zestaw. trochę taki szablonowy ale spoko. Alex jest wyrazista, łatwo nią "żyć" w grze i wchodzić w interakcje. polubiłem ją.

 

W sumie motyw serii pod tytułem problematyczny dzieciak, trudne dzieciństwo, traumy, często rozbite rodziny, poprawczaki itd. może się już wydawać męczący ale zawsze dobry punkt wyjścia to jakichś specjalnych zdolności. Ciekaw jestem co kolejnego wymyślą.

 

Generalnie Deck Nine dostarczył i to solidnie. mocne 9 blantmanów. ciesze się że są studia które nawet do takich samograjów podchodzą poważnie i dostarczają naprawdę jakościowy produkt. dziękuję i poproszę o jeszcze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A z ciekawości w tej konfrontacji 

Spoiler

z innych postaci to jakie Cię poparły? Zastanawia mnie babcia Riley, pomogłem w sklepie, Riley została w mieście a i tak mówiła ze mam się uspokoić xd Charlotte w ogóle wyszła z knajpy ale z nią coś zepsułem chyba przy przejęciu jej emocji. 

 

Mi się też podobała historia i postacie, ale jedyneczka jednak lepsza. 

Odnośnik do komentarza

@messer88 

Spoiler

Charlotte była totalnie obojętna po tym jak odebrałem jej złość i stwierdziła że ma dosyć wszystkiego. Eleanor też pomagałem ale nie powiedziałem jej o śmierci Gabe'a więc też kazała mi się uspokoić. Policjantowi nie odebrałem leku więc stchórzył. Tylko Dickie i Steph mnie poparli.

 

Jedyneczka najlpesza, głównie też przez syndrom nowości. Coś innego, coś nowego, coś fajnego. True Colors spokojnie można postawić obok tego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj zacząłem przygodę i mogę powiedzieć, że to techniczny babol. Defaultowo gra odpala w trybie wysokiej rozdzielczości i działa to po prostu słabo, trzeba zmienić na tryb wydajności. Takich Strażników Galaktyki ogrywałem w 30 klatkach z RT i dało się grać, a to zupełnie inna liga jeśli chodzi o prezencję. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2022 o 22:49, Colin napisał:

Grafika - no kurna ta gra jest po prostu piękna.  nadal ma ten swój styl graficzny ale jest bardzo urealniona względem serii. na największą pochwałę na pewno zasługuje mimika twarzy i oczy. to naprawdę świetnie im wyszło i można z twarzy odczytywać naturalne emocje. już w tell me why było bardzo dobrze a tu jest jeszcze lepiej. serio, świetnie to dopracowali.

 

Tak tylko dodam, że Tell Me Why to gra Dontnod, a nie Deck Nine. ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.04.2022 o 14:08, Figuś napisał:

Np. nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości niż 1080p. Szukałem i znalazłem rozwiązanie ale niestety nie mogę znaleźć pliku konfiguracyjnego żeby to naprawić. Trzeba przejść z DX12 na DX11, najlepsze jest że jak już uda nam się to zrobić to tracimy wtedy RT, ale to akurat nie problem. Mimo wszystko wygląda to chujowo na TV 4K w 1080p na maksymalnych ustawieniach. Vsync mam wrażenie że nie do końca też redukuje screen tearing, ale mogę się mylić bo już byłem wczoraj trochę podkurwiony.

Gdzie mozna zmienic DX?

 

  

W dniu 15.04.2022 o 09:06, messer88 napisał:

fajne te komputerki, nowa gra i trzeba grzebać :/ 

Nie ma znaczenia czy gra nowa czy nie - jeżeli developer krzak.

U mnie na 3080 gra nawet się odpalić nie chce xD 

Odnośnik do komentarza

Ja jebie, nie dziwie się że w temacie 4 osoby pisały zanim gra trafiła do Game Passa xD Dzisiaj jakoś dotrwałem do 5 rozdziału - rozumiem, że przede mną jeszcze 5, skoro w ogóle o czymkolwiek dyskutujecie?

Ciężko to w ogole grą nazwać, zwłaszcza z tak prostacką mechaniką, historią, gdzie przez 2 rozdziały czekałem kiedy to się w końcu rozkręci, by po 4 nadal nudnego spektaklu wyczekiwać momentu kiedy się w końcu skończy!

Super gierka o oglądaniu przedmiotów!

 

I jeszcze te iluzorycznymi wybory, które totalnie nic nie wnoszą do gry! :facepalm: Przecież sens gierek tego pokroju było granie na emocjach i konsekwencje w wyborach - TRUDNYCH WYBORACH!

Tutaj absolutnie żadna nasza decyzja nie ma wpływu na dalsze wydarzenia. Co to qrwa ma być? Wszystkie nasze wybory są tylko po to by wyświetlić na końcu ankietę, która też gówno kogokolwiek obchodzi. DRAMAT! 

Zresztą jeden ch.j bo przez 3/4 gry i tak mam wrażenie że mierzę się z problemami pokroju, jak przesunąć kota z notatek, czy pomóc gościowi na festiwalu policzyć żelki.

 

W grze odnalazłem na 2 plusy - soundtrack i wyraźnie ładniejszej oprawy graficznej. Tyle. 

Reszta to skip. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...