Skocz do zawartości

WRC 10


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Gra jest do ogrania za free przez weekend  na xboxie. Pograłem kilka rajdów i mam mieszane odczucia. Cała otoczka spoko, trasy bardzo dobre, ale są momenty w których nie jestem w stanie przejechać odcinka bo nie panuje nad samochodem. Sterowanie jak w poprzednich częściach nie daje nam pełnej kontroli nad samochodem. Trasy w Belgii są praktycznie nie grywalne. To oczywiście na  padzie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja gram, według mnie jest poprawa oprawy względem WRC 9. Auta prowadzi się lepiej, czuć poprawę w fizyce, a przede wszystkim w ciężkości aut. Gierka potrzebuje kilku łatek, gdyż w światła stop i wsteczny praktycznie nieistnieją w dzień - czasem się wczytają i świecą. Podgląd aut, często się nie wczytuje przy wyborze ekipy czy też przy wyborze malowań. Wydaje mi się, że dźwięk też jest do poprawy ale same auta brzmią raczej spoko.
Dużym plusem jest zawartość gry oraz edytor malowań. Można również pobierać projekty społeczności.
,O karierze się nie wypowiem gdyż jeszcze nie mnie tam nie było.

Gram na prosiaku i gra działa rewelacyjnie, jest mega płynnie, nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Moim zdaniem warto się skusić na zakup bo cena też nie jest wysoka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Emtebe said:

Gra ktoś już w Generations? Jest jakikolwiek przeskok między 10 a Generations? Lepsza oprawa? Cokolwiek, co zachęci do kupna nowej części jak już się ma 10?

 

Auta zachowują się gorzej od tych w WRC 10, wspomaganie elektryczne ma rekompensować ociężałość aut klasy 1, trudniej się nimi teraz jeździ, hamuje wcześniej ale frajda nadal taka sama. Pograłem już w karierę i wczuwam się konkretnie. Jeśli WRC 10 sprawiło ci dużo frajdy to WRC 11 też, ale trzeba mieć na uwadze że to już koniec pewnej epoki, pewnej ery więc naprawdę warto kupić ostatnie WRC od Kylotonn. 

Graficznie na PS4 Pro nie ma rewelacji, czasami coś się nie wczyta jak powinno, czasami tekstury są tragiczne, zwłaszcza na wodzie gdzie widać niedopracowanie. Zrobiłem jedno wideo zanim w pełni ściągnął się patch i teraz jest trochę lepiej ale nie wszędzie. Widać do w 50 sekundzie filmiku. Ja tam jaram się nawet jak takie babole mi wyskakują bo skupiam się bardziej na odcinku rajdowym niż na otoczeniu i czasami gdy oglądam replay to dopiero wtedy dostrzegam niedociągnięcia graficzne. Kupiłem wersje na PS4 gdzie jest informacja o tym że będzie możliwy upgrade do wersji PS5 więc gdzieś tam w Lutym gdy już będę mieć konsole to wrócę do WRC 11 i na razie ogrywam Assetto Corse. A WRC 11 i tak mocno polecam. 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku wyłączenie rozmycia w ruchu znacznie poprawiło ogólne odczucia. Też gram na PS4 Pro i dla mnie gierka wygląda ładniej niż WRC 9 choć jak to zawsze bywa w rajdówkach, grafika nie jest równa i bywają trasy które wyglądają po prostu gorzej, niezależnie od sprzętu na jakim się gra - no nie jest to poziom Forza 5.
Mam nadzieję, że większość niedociągnięć zostanie poprawionych w aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Chciałem odświeżyć temat WRC 10 i zapytać o jedną rzecz. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić kierownicę Hori apex pod PS5 do tej gry?

Kombinuje cały czas w ustawieniach czułości, martwej strefy itp i nie mogę zapanować nad samochodami. Lekko skręce to auto mi szaleje, wypada z drogi, w drugą stronę skręcę to samo i jade jakbym był "nawalony". 

Podejrzewam, że coś musi być źle skonfigurowane bo przecież niemożliwe żeby tak fatalnie jeździło się na kierownicy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Może na początek ustaw Dead Zone na 0

  • Wciśnij ASSIGN na kierownicy i trzymaj aż pojawi się zielone światełko po prawej stronie
  • Wciśnij Options / zacznie migać czerwona lampka po lewej 
  • :rep_down: zmniejszasz dead zone wciskając górę na krzyżaku
  • :rep_up: zwiększasz wciskając dół (moim zdaniem to jest nienaturalne i powinno być odwrotnie ale w Hori właśnie w ten sposób manipulujesz dead zone)
  • Wciskaj górę na krzyżaku aż pojawi się całkowicie zielone światełko po lewej stronie. I wciśnij ASSIGN Kolejnym krokiem jest ustawić Dead Zone na 0 już w opcjach gry.
  • Teraz warto ustawić sobie odpowiedni kąt obrotu kierownicy, ale już w grze. Dla WRC najlepiej jest mieć 540 lub nawet mniej. Obecnie najlepszym jest 360 bo tak zostały zaprojektowane. 

Możesz też zwiększać lub zmniejszać czułość podczas skrętu w prawo i lewo w opcjach sterowania też to bez problemu znajdziesz. Jeśli sterowanie jest zbyt powolne to z 0 zmień na 1,5 lub 2,5, wówczas auto będzie reagować znacznie szybciej w ciasnych szykanach gdzie zmieniasz kierunki z lewo na prawo i odwrotnie. To na początek. :hi:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, darkos napisał:

Może na początek ustaw Dead Zone na 0

  • Wciśnij ASSIGN na kierownicy i trzymaj aż pojawi się zielone światełko po prawej stronie
  • Wciśnij Options / zacznie migać czerwona lampka po lewej 
  • :rep_down: zmniejszasz dead zone wciskając górę na krzyżaku
  • :rep_up: zwiększasz wciskając dół (moim zdaniem to jest nienaturalne i powinno być odwrotnie ale w Hori właśnie w ten sposób manipulujesz dead zone)
  • Wciskaj górę na krzyżaku aż pojawi się całkowicie zielone światełko po lewej stronie. I wciśnij ASSIGN Kolejnym krokiem jest ustawić Dead Zone na 0 już w opcjach gry.
  • Teraz warto ustawić sobie odpowiedni kąt obrotu kierownicy, ale już w grze. Dla WRC najlepiej jest mieć 540 lub nawet mniej. Obecnie najlepszym jest 360 bo tak zostały zaprojektowane. 

Możesz też zwiększać lub zmniejszać czułość podczas skrętu w prawo i lewo w opcjach sterowania też to bez problemu znajdziesz. Jeśli sterowanie jest zbyt powolne to z 0 zmień na 1,5 lub 2,5, wówczas auto będzie reagować znacznie szybciej w ciasnych szykanach gdzie zmieniasz kierunki z lewo na prawo i odwrotnie. To na początek. :hi:

Dzięki wielkie. Będę testował dziś wieczorem. Tylko nie wiem czemu przy tej kierownicy WRC widzi ją jako kontroler i nie mogę tego kąta zmienić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.02.2023 o 14:48, darkos napisał:

Może na początek ustaw Dead Zone na 0

  • Wciśnij ASSIGN na kierownicy i trzymaj aż pojawi się zielone światełko po prawej stronie
  • Wciśnij Options / zacznie migać czerwona lampka po lewej 
  • :rep_down: zmniejszasz dead zone wciskając górę na krzyżaku
  • :rep_up: zwiększasz wciskając dół (moim zdaniem to jest nienaturalne i powinno być odwrotnie ale w Hori właśnie w ten sposób manipulujesz dead zone)
  • Wciskaj górę na krzyżaku aż pojawi się całkowicie zielone światełko po lewej stronie. I wciśnij ASSIGN Kolejnym krokiem jest ustawić Dead Zone na 0 już w opcjach gry.
  • Teraz warto ustawić sobie odpowiedni kąt obrotu kierownicy, ale już w grze. Dla WRC najlepiej jest mieć 540 lub nawet mniej. Obecnie najlepszym jest 360 bo tak zostały zaprojektowane. 

Możesz też zwiększać lub zmniejszać czułość podczas skrętu w prawo i lewo w opcjach sterowania też to bez problemu znajdziesz. Jeśli sterowanie jest zbyt powolne to z 0 zmień na 1,5 lub 2,5, wówczas auto będzie reagować znacznie szybciej w ciasnych szykanach gdzie zmieniasz kierunki z lewo na prawo i odwrotnie. To na początek. :hi:

Dzięki wielkie. Będę testował dziś wieczorem. Tylko nie wiem czemu przy tej kierownicy WRC widzi ją jako kontroler i nie mogę tego kąta zmienić. 

Kierownice widzi mi jako kontroler bezprzewodowy i w grze nie mogę zmienić kąta. Mam ustawione 0 i nie da się ustawić 540 lub 360. I nie wiem czemu tak jest i jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, Przemo said:

Dzięki wielkie. Będę testował dziś wieczorem. Tylko nie wiem czemu przy tej kierownicy WRC widzi ją jako kontroler i nie mogę tego kąta zmienić. 

Kierownice widzi mi jako kontroler bezprzewodowy i w grze nie mogę zmienić kąta. Mam ustawione 0 i nie da się ustawić 540 lub 360. I nie wiem czemu tak jest i jak to naprawić.

No to już więcej nie pomoge. Być może ten model kierownicy nie oferuje sterowania jak powinien i jest rozpoznawany jako kontroler. :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...