Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dominalien napisał:

Skąd dokąd próbujesz kopiować? Co dokładnie robisz przed wyskoczenie tego błędu?

Próbuję skopiować iso z dysku usb na kartę SD. Robiłem to już dziesiątki razy i dopiero od 2 dni mam ten problem.

To samo dzieje się jeśli próbuje kopiować coś z dysku decka na SD i na odwrót. 

Najpierw zwiecha na kilkadziesiąt sekund, nie idzie nic odkliknac, zamknąć okna, a potem ten komunikat. Przy próbie zaznaczenia pliku i przeniesienia go kursorem dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza

Tak gram na tym decku i jak początkowo myślałem, że o tym zapomnę to chyba jednak nie jest to możliwe. Prawy trigger po wciśnięciu ma metaliczny klik, lewy nie. Dodatkowo jak potrząsnę deckiem to coś lata w prawym triggerze. Może ktoś z Was też to miał i da się jakoś to naprawić po rozkręceniu? Czy lepiej nic nie ruszać samemu i spróbować oddać na gwarancję? Raczej tego nie zignoruję, bo tak mnie denerwuje ten dźwięk, że nie wytrzymię.

Edytowane przez rafanus2
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, maciucha said:

Próbowałem z wyjęta kartą i dzieje się to samo.

Nawet nie wiem co to jest fsck, ale pogoogluje i zobaczę czy pomoże :rayos:

Spróbuj otworzyć Dolphin file manager jako root (wpiszesz swoje hasło admina) i spróbuj jeszcze raz. Nie wiem jak to się dokładnie robi na archu bo tylko z Debiana korzystam ale pogoogluj jaka komenda. Może da się kliknąć prawym na Dolphin i wygrać open as root.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, rafanus2 napisał:

Tak gram na tym decku i jak początkowo myślałem, że o tym zapomnę to chyba jednak nie jest to możliwe. Prawy trigger po wciśnięciu ma metaliczny klik, lewy nie. Dodatkowo jak potrząsnę deckiem to coś lata w prawym triggerze. Może ktoś z Was też to miał i da się jakoś to naprawić po rozkręceniu? Czy lepiej nic nie ruszać samemu i spróbować oddać na gwarancję? Raczej tego nie zignoruję, bo tak mnie denerwuje ten dźwięk, że nie wytrzymię.

Jeśli ogarniasz śrubokręt i nic nie połamiesz (karta SD!) to ja bym otworzył. Może być coś prostego, a jak uznasz, że nie, to zawsze możesz zrobić fotki i wysłać do Valve.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Czoperrr napisał:

Spróbuj otworzyć Dolphin file manager jako root (wpiszesz swoje hasło admina) i spróbuj jeszcze raz. Nie wiem jak to się dokładnie robi na archu bo tylko z Debiana korzystam ale pogoogluj jaka komenda. Może da się kliknąć prawym na Dolphin i wygrać open as root.

Generalnie trzeba unikać uruchamiania rzeczy jako root bez wyraźnej potrzeby. Potem użytkownik bezrefleksyjnie używa roota do wszystkiego bo myśli, że będzie mniej problemów i można się wkopać. Do zwykłego kopiowania root niepotrzebny, szczególnie, że zwis systemu i potem dziwny błąd wskazują, że to nie jest prosty problem uprawnień. Czasem może doraźnie zadziała, ale przy kopiowaniu plików będą zwalone prawa dostępu potem i trzeba poprawiać.

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, dominalien said:

Generalnie trzeba unikać uruchamiania rzeczy jako root bez wyraźnej potrzeby. Potem użytkownik bezrefleksyjnie używa roota do wszystkiego bo myśli, że będzie mniej problemów i można się wkopać. Do zwykłego kopiowania root niepotrzebny, szczególnie, że zwis systemu i potem dziwny błąd wskazują, że to nie jest prosty problem uprawnień. Czasem może doraźnie zadziała, ale przy kopiowaniu plików będą zwalone prawa dostępu potem i trzeba poprawiać.

No ale teraz nie może w ogóle kopiować więc trzeba spróbować 

Odnośnik do komentarza

Na decku standardowo nie ma hasła i nie można zrobić sudo, trzeba najpierw ustawić.

 

Otwórz terminal i wpisz:

 

passwd

 

wpisz jakieś hasło w miarę łatwe, którego nie zapomnisz, bo potem będzie zabawa.

 

Potem wpisz

mount | grep /run/media/deck

i sprawdź, czy urządzenie karty SD to /dev/mmcblk0p1.

Spoiler

Katalog /dev zawiera wszystkie urządzenia typu dyski, podpięte usb, itd. Nazwa karty SD to: "mmc" oznacza multimedia card, to jest taki typ karty SD, który nie ma tego pipciaczka do zabezpieczenia przed kopiowaniem, chyba takie karty teraz ciężko już znaleźć. "blk" to "block device", czyli urządzenie które przechowuje dane. "0" to numer porządkowy, gdyby było więcej takich samych urządzeń podłączonych by miały kolejne numery. "p1" to partycja 1.

 

mount wypisuje jakie systemy plików są zamontowane, grep ogranicza wynik do linii, które w tym przypadku zawierają "/run/media/deck". Karta SD się montuje w tym właśnie miejscu.

Jeśli nazwa urządzenia się zgadza (a jak się nie zgadza wpisujesz to, co ci wyszło po mount) robisz

umount /dev/mmcblk0p1

i potem

sudo fsck /dev/mmcblk0p1

i patrzysz, czy naprawiło jakieś błędy.

 

Potem najprościej jest wyjąć kartę SD i włożyć ponownie aby się na nowo pojawiła. Terminal można zamknąć.

 

Edit: Chociaż jeśli piszesz, że jak wyjmiesz kartę SD jest to samo i to samo jest jak masz odłączony dysk USB i tylko kopiujesz między kartą i wewn. dyskiem Decka to może problem jest na wewnętrznym dysku? Ten będzie trochę trudniej przetestować, bo jak Deck jest włączony to nie można mu odmontować jego dysku.

 

Edit2: Jeszcze jedno. Niezależnie od zabawy z fsck otwórz terminal i wpisz:

journalctl -f

To otwiera log systemu i nowe wpisy będą się na bieżąco pokazywały.

 

Nie zamykaj terminala i spróbuj znowu skopiować ten plik. Może coś ciekawego wypisze.

 

Edit3: No i spróbuj skopiować ten plik przez terminal:

cp /ścieżka/do/pliku/który/chcesz/skopiować /ścieżka/gdzie/chcesz/skopiować , np.

cp /run/media/deck/dyskzewnetrzny/mojeromy.iso /run/media/deck/kartasdbardzodluginumer/emulator/romy/

cp to oczywiście copy. Nie musisz ręcznie wpisywać tych bardzo długich ścieżek, jak zaczniesz coś pisać naciśnij Tab to ci dopisze co będzie mógł.

Edytowane przez dominalien
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Czoperrr napisał:

No ale teraz nie może w ogóle kopiować więc trzeba spróbować 

Dolphin nie chce się uruchomić jako root btw. Pod prawym guzikiem nie ma opcji, a jak zrobisz sudo dolphin to odmówi. Pewnie można to jakoś przewalczyć, ale na razie spróbujmy czego innego.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
Teraz, Daffy napisał:

Jak daje 40hz to pewnie 40fps

 

Ja sobie pykam teraz multi w titanfall2 w 90klatkach z detalami na max

Wydaje mi się, że nowy sweet spot dla single player to bedzie 45FPS/90Hz.

16 minut temu, tlas napisał:

Diablo IV na 12w, średnio wysokie ustawienia, 40hz, 3,5h gry i wiatraki tak ciche że muszę ucho przykładać do decka żeby słyszeć.

 

<3

Z ty Diablo to jestem trochę wkurwiony, bo zawsze chciałem to mieć przenośnie, ale mam wersje battle net PC i nie chce mi się płacić tym typom z Blizzarda 2x, jakby to była inna firma to jeszcze, ale super to pewnie śmiga na SD :). 

Odnośnik do komentarza

Nawet 35fps/70hz daje o wiele lepsze wrażenie jak 30klatek. Na starym decku można było to osiągnąć przez tricki z przestawieniem odświeżania ekranu przez podmiany plikow, tutaj ma się to po bożemu dzięki temu ekranowi

 

No i jak tlas się jara to też potwierdzam - kultura pracy i czas pracy to jest przepasc, wreszcie pod tym względem sprzęt przenosny

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tlas napisał:

Śmiga zajebiscie w 40 fps, można więcej ale mi styknie.

 

korzystam z triala ile się da, ale tak się wkręciłem że pewnie wleci full. gra i d e a l n a na decka

Na 40 fps masz 80 Hz, więc też super, ale na 45 fps jest 90 Hz, więc jeszcze lepiej :). Dlatego pisałem o sweet spocie, oczywiście jak gra nie pozwala to 40 też gitara, ogólnie morze możliwości z tym nowym ekranem i baterią. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

To idealności przenośnej brakuje mi prawdziwej pauzy i trybu offline :p

 
to już pretensje do activision

 

w grze AAA z 2023 roku deck pracuje w temperaturach i intensywności wiatraków jak Switch. Dla mnie bomba. 
 

jeszcze ten HDR, jezu jak w I akcie mamy audiencję u 

Spoiler

inariusa 

to jest taka spawarka że aż szukałem maski do spawania 

Teraz, KrYcHu_89 napisał:

Na 40 fps masz 80 Hz, więc też super, ale na 45 fps jest 90 Hz, więc jeszcze lepiej :). Dlatego pisałem o sweet spocie, oczywiście jak gra nie pozwala to 40 też gitara, ogólnie morze możliwości z tym nowym ekranem i baterią. 

Sprawdzę potem czy na 12w trzyma 45, jeżeli tak to faktycznie zostawię 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...