Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, GearsUp napisał:

Ok, potestowane. Wqrwia mnie jedna rzecz w tym ekranie ale nie wiem czy o tym pisać bo jak ktoś to raz zobaczy to już tego nieodzobaczy. Do tego stopnia, że raczej odeślę swój egzemplarz. Podobno każdy panel Samsunga to ma (na niektórych egzemplarzach może być to mocniej widoczne niż na innych), na tych z limitowanej edycji z ekranem BOE z tego co ludzie piszą ten efekt nie występuje.

 

Dam w spoiler


 

  Ukryj zawartość

Gość to zaobserwował w Portalu, ja dopiero po jakichś 45 minutach w Half-Life więc żeby to zauważyć muszą być spełnione specyficzne kryteria - wygaszone piksele na szarawym tle

 

 

 

Podobno wychodzi to w tym prostym teście (ja jeszcze nie sprawdzałem)

 

 

Byku ale to samo jest na Switchu Oled, odpal sobie np. Metroid Dread w ciemnej planszy na mniejszej jasności i wewal oczy w ekran :pika: albo jakaś inna gierka z w miarę szybkim przewijaniem obrazu. Może w Boltgun. Ogólnie to nic nowego na matrycach OLED i chyba każda to ma, no ale szczerze mówiąc trzeba mieć pewien autyzm żeby to wyłapać. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

GTA 4 na decku wymaga modzenia? 

Możesz sobie wrzucić paczkę z DE, ale największy boost ta gra dostaje przez DXVK - czyli coś, co na decku ma w zasadzie out of the box. Można instalować i grać, ale paczucha DE i tak jest wskazana choćby po to, żeby mieć pełny OST.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Możesz sobie wrzucić paczkę z DE, ale największy boost ta gra dostaje przez DXVK - czyli coś, co na decku ma w zasadzie out of the box. Można instalować i grać, ale paczucha DE i tak jest wskazana choćby po to, żeby mieć pełny OST.

Mam, ale nie chce mi się dzisiaj wysiadać z kanapy xD. Imponujące, że to śmiga out of the box, Deck to jednak maszyna. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Byku ale to samo jest na Switchu Oled, odpal sobie np. Metroid Dread w ciemnej planszy na mniejszej jasności i wewal oczy w ekran :pika: albo jakaś inna gierka z w miarę szybkim przewijaniem obrazu. Może w Boltgun. Ogólnie to nic nowego na matrycach OLED i chyba każda to ma, no ale szczerze mówiąc trzeba mieć pewien autyzm żeby to wyłapać. 

Najważniejsze że na switchu mu to nie przeszkadzało przez dwa lata, a na decku nie do odzobaczenia i trzeba oddac po 48h xddd

 

Btw muszę kiedyś kurde wrócić do tego GTA4 bo kończyłem tylko raz w życiu na premierę na PS3 i cierpiałem wraz z frameratem

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś gry na decka, do których można "wejść i wyjść"? Czyli granie 10 miniut/uśpienie na 15 minut itd. coś bez zbytniego skupienia na fabule. Grałem w Hadesa, ale już skończyłem. Poza tym mam Brotato, ale to się szybko nudzi. Może np. znacie jakieś wyścigi? Mam na razie na oku carx draft racing, jak ktoś już grał to może się podzielić opinią. Oczywiście jakieś gierki oprócz wyścigów też chętnie sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, rafanus2 napisał:

Może np. znacie jakieś wyścigi?

Wrzuć sobie na decka NFS Underground 1, 2 albo Most Wanted i jesteś golden w tym temacie. To, jak bardzo te gry się nie zestarzały i jak dobrze sprawdzają się w przenośnej formie po prostu zrywa beret ze łba.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, rafanus2 napisał:

Macie jakieś gry na decka, do których można "wejść i wyjść"? Czyli granie 10 miniut/uśpienie na 15 minut itd. coś bez zbytniego skupienia na fabule. Grałem w Hadesa, ale już skończyłem. Poza tym mam Brotato, ale to się szybko nudzi. Może np. znacie jakieś wyścigi? Mam na razie na oku carx draft racing, jak ktoś już grał to może się podzielić opinią. Oczywiście jakieś gierki oprócz wyścigów też chętnie sprawdzę. 

Emu ps2 - everybody's golf, fifa 06, fifa street 2, nba street 2/3, ssx 3, burnout 3, def jam ffny, pes 6

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Daffy napisał:

Czemu trzeba zbić fps?

Daje w spoiler bo to z ostatniej misji

 

Spoiler

Trzeba wejśc na jakis helikopter i jak masz 60 klatek to nie da sie tego zrobic, trzeba miec 30 to wtedy sie uda. Problem wylazł jak czwórka dostała boost na Xboxie we wstecznej.

 

Nie wiem czy wyszły jakies poprawki zeby to ogarnać ale może już coś jest. Jak nie ma to SD sobie swietnie z tym radzi.

 

Odnośnik do komentarza

Bo jedna z ostatnich misji wymaga mashowania guziora, a logika gry odczytuje inputy 2x wolniej jeśli grasz w 60fps. Przez to zrobienie tego fragmentu w takim klatkażu wymaga nadludzkiego napierdalania w guzior, za to 30fps rozwiązuje sprawę od ręki.

 

Też sobie ściągnąłem, wrzuciłem paczkę DEP żeby mieć radyjko pełne plus parę rzeczy odrestaurowanych względem konsol i :banderas:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bzduras napisał:

Bo jedna z ostatnich misji wymaga mashowania guziora, a logika gry odczytuje inputy 2x wolniej jeśli grasz w 60fps. Przez to zrobienie tego fragmentu w takim klatkażu wymaga nadludzkiego napierdalania w guzior, za to 30fps rozwiązuje sprawę od ręki.

 

Też sobie ściągnąłem, wrzuciłem paczkę DEP żeby mieć radyjko pełne plus parę rzeczy odrestaurowanych względem konsol i :banderas:

Wciąż na SD pewnie milion razy prostsze do osiągnięcia przez wbudowany frame limiter, też wrzucam DE i jazda, Geja Tony'ego specjalnie nie odświeżałem na PC w 2021, by to ograć w tym tygodniu. :tokar:.

Link do nieoficjalnego (już zdjętego przez prawników) patcha DE w dziale Rockstara  z GTA IV na forumku jak ktoś zainteresowany. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

To już byś dał odnośnik do posta, leniuchu.

 

Ściągacie to, kopiujecie na SD do folderu z grą nadpisując pliki, ustawiacie komendę uruchamiania WINEDLLOVERRIDES="dinput8=n, b" %command% i cieszycie się remasterem w 60fps za darmo na decku. Ustawienia graficzne defaultowe działają i wyglądają jak złoto.

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

A ja nie potrafię przy jednej grze usiedzieć. :gayos: Raz Dead Space 3, następnie Dead Island, potem chwilka w Horizon Chase Turbo albo darmowym Disney Speedstorm, kilka rundek w Brotato albo Halls of Torment. Ogrywam też Larę Underworld, Alan Wake American Nightmare itd. 

No i sprawdziłem też Baldura i Cyberpunka, ale nie wiem czy chciałbym grać z tak nierównym frameratem. :)

 

Aha, wczoraj też wleciał bundle kolejnych 3 gier za 20 zł, w tym Zombie Army Trilogy. :tokar:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...