Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Bigby napisał:

A ja nie potrafię przy jednej grze usiedzieć. :gayos: Raz Dead Space 3, następnie Dead Island, potem chwilka w Horizon Chase Turbo albo darmowym Disney Speedstorm, kilka rundek w Brotato albo Halls of Torment. Ogrywam też Larę Underworld, Alan Wake American Nightmare itd. 

No i sprawdziłem też Baldura i Cyberpunka, ale nie wiem czy chciałbym grać z tak nierównym frameratem. :)

 

Aha, wczoraj też wleciał bundle kolejnych 3 gier za 20 zł, w tym Zombie Army Trilogy. :tokar:

Coś namieszali redzi w cyberku? Przed 2.0 spokojnie dało się ogarnąc rocksolid 30fps, po tym mitycznym patchu już nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

SD sam zarządza TDP zależnie od potrzeb gry czy trzeba to ustawiać każdorazowo samemu? Duckstation gram w 5W ale RE4R potrzebuje pełnej mocy i ustawiam sobie profile pod daną grę ale wygodniej byłoby tego nie robić.

 

Sam całkiem nieźle tym zarządza, nie ruszam tego. Ustawiłem tylko limit klatek na 60 żeby mi bateria wolniej leciała. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Bzduras napisał:

To już byś dał odnośnik do posta, leniuchu.

 

Ściągacie to, kopiujecie na SD do folderu z grą nadpisując pliki, ustawiacie komendę uruchamiania WINEDLLOVERRIDES="dinput8=n, b" %command% i cieszycie się remasterem w 60fps za darmo na decku. Ustawienia graficzne defaultowe działają i wyglądają jak złoto.

 

 

Jest jakiś changelog do tego moda? Bo tak z grubsza to widzę kolorowe loga stacji radiowych, dużo lepsze cutscenki i właściwie to tyle, nie licząc zepsucia spolszczenia, dużo większych dropów FPS i dużo głośniejszego wiatraka którego przed wgraniem moda praktycznie nie było słychać xD

Odnośnik do komentarza

Mod już dawno został zdjęty, razem z nim spadła cała dokumentacja dotycząca zmian i poprawek. Skoro u Ciebie się nie sprawdza a gra działa lepiej w czystej wersji to wywal wszystko, zainstaluj grę na świeżo i graj bez tej paczuchy. U mnie jest git.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Mod już dawno został zdjęty, razem z nim spadła cała dokumentacja dotycząca zmian i poprawek. Skoro u Ciebie się nie sprawdza a gra działa lepiej w czystej wersji to wywal wszystko, zainstaluj grę na świeżo i graj bez tej paczuchy. U mnie jest git.

U mnie też gitara po zainstalowaniu, dodatkowo w tym modzie najważniejsze są przywrócone radia, GTA 4 bez Smashing Pumkins to nie GTA4 :/.

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, EpicElliot said:

Polecacie jakieś dobrze spasowane etui na SD które nie kosztuje milion monet? Ten plastik w dotyku taki średni, myślę, że dużo lepiej by było go używać w jakimś kondomie.

Kupiłem Jsaux Kickstand Case na Amazon za 66 zł. Trochę pogrubia sprzęt i utrudnia dostęp do LB i RB ale poza tym spoko jakość i mieści się w torbie z zestawu.

Odnośnik do komentarza

Jestem posiadaczem Playstation Portal od kilku dni, zamówiłem go ze względu na bogata bibliotekę gier Playstation- podoba mi się w nim duży ekran, lekkość oraz funkcje dualsense i w sumie to tyle. Nie mogę przeboleć tak słabego wyświetlacza oraz tego, że nie ma bluetootha i możliwości grania w chmurze bez konieczności włączania Playstation. Zdecydowałem się sprzedać urzadzenie i zakupić Steam Decka OLED, pytanie tylko czy rzeczywiście jest sens tyle dopłacać jeśli nie mam żadnej gry na Steamie i głównie chciałbym grać jako Remote Play oraz ewentualnie GamePass? Mam w domu większość sprzętów w technologii Oled i po prostu ciężko się patrzy na to LCD w PSP nawet jeśli jest dobrej klasy. Poza tym często przycina połączenie… Będę wdzięczny za rady czy warto skierować się w kierunku SteamDecka.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Czoperrr napisał:

Kupiłem Jsaux Kickstand Case na Amazon za 66 zł. Trochę pogrubia sprzęt i utrudnia dostęp do LB i RB ale poza tym spoko jakość i mieści się w torbie z zestawu.

Przyjrzę się, bo myślałem też nad PC0105 lub dużo droższym PC0104, tylko nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 100pln.

 

8 minut temu, Belusia3d napisał:

Jestem posiadaczem Playstation Portal od kilku dni, zamówiłem go ze względu na bogata bibliotekę gier Playstation- podoba mi się w nim duży ekran, lekkość oraz funkcje dualsense i w sumie to tyle. Nie mogę przeboleć tak słabego wyświetlacza oraz tego, że nie ma bluetootha i możliwości grania w chmurze bez konieczności włączania Playstation. Zdecydowałem się sprzedać urzadzenie i zakupić Steam Decka OLED, pytanie tylko czy rzeczywiście jest sens tyle dopłacać jeśli nie mam żadnej gry na Steamie i głównie chciałbym grać jako Remote Play oraz ewentualnie GamePass? Mam w domu większość sprzętów w technologii Oled i po prostu ciężko się patrzy na to LCD w PSP nawet jeśli jest dobrej klasy. Poza tym często przycina połączenie… Będę wdzięczny za rady czy warto skierować się w kierunku SteamDecka.

Przecież PS Portal to szit, skoro masz PS5 to mogłeś kupić sobie uchwyt do pada za 20 zł i miałbyś to samo mając smartfona, a nawet więcej bo miałbyś chociaż BT i obsługę gamepassa, steamlink, słuchawek bezprzewodowych etc. A mając portala masz właściwie (pipi) bo to jest tak samo biedne jak ruskie gameboye z lat 90". SD jest uniwersalne więc właściwie możesz robić na nim wszystko co na normalnym komputerze, ogranicza cię tylko jego wydajność i bateria. Jak kupisz SD to nie oznacza, że magicznie znikną ci przycinki przy Streamingu, możesz ewentualnie poprawić sytuację inwestując w dobre łącze i router z obsługą Wi-Fi 6.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, EpicElliot napisał:

Przyjrzę się, bo myślałem też nad PC0105 lub dużo droższym PC0104, tylko nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 100pln.

 

Przecież PS Portal to szit, skoro masz PS5 to mogłeś kupić sobie uchwyt do pada za 20 zł i miałbyś to samo mając smartfona, a nawet więcej bo miałbyś chociaż BT i obsługę gamepassa, steamlink, słuchawek bezprzewodowych etc. A mając portala masz właściwie (pipi) bo to jest tak samo biedne jak ruskie gameboye z lat 90". SD jest uniwersalne więc właściwie możesz robić na nim wszystko co na normalnym komputerze, ogranicza cię tylko jego wydajność i bateria. Jak kupisz SD to nie oznacza, że magicznie znikną ci przycinki przy Streamingu, możesz ewentualnie poprawić sytuację inwestując w dobre łącze i router z obsługą Wi-Fi 6.


Gownem bym go nie nazwał, ma duży wyświetlacz i dobry feeling, który sprawia że ręce się nie męczą, jest bardzo lekki i funkcje dualsense są bezcenne. Największy minus to brak grania bez PS5 i gowniany ekran LCD. Używałem Backbone, który tez kosztuje prawie 600 zł i to jednak nie to samo ( żyłuje baterie w telefonie, czarne pasy ze względu na niedopasowane proporcje ekranu, mniejsza przekątna ekranu i ogólnie to ze ktoś zadzwoni i przerwie Ci zabawę. chodziło Czy na Steam Deck Oled jest full screen czy tez będą czarne pasy? Bo nagle z 7.3 cala zrobil się 6.5 :)

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj grałem w Blasphomeusa offline w sumie jakieś 3 godziny w pracy, a deck na grze może był włączony z 5. No ale zdecydowałem, że mi się w sumie nie podoba i zwróciłem grę przez telefon. No i teraz patrzę, że wysłali maila, że zlecili zwrot. (Według ich regulaminu nie można grać dłużej niż 2h). Czyli w sumie wychodzi na to, że można przejść całą grę offline na sd, a potem zwrócić? xD

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Belusia3d napisał:

Zdecydowałem się sprzedać urzadzenie i zakupić Steam Decka OLED, pytanie tylko czy rzeczywiście jest sens tyle dopłacać jeśli nie mam żadnej gry na Steamie i głównie chciałbym grać jako Remote Play oraz ewentualnie GamePass? 

To jedyny sprzęt przenośny, na którym włączysz stream w HDR https://twitter.com/carygolomb/status/1731032537420435820

 

A działa dobrze + będziesz mógł zasmakować gier offline z PC jak zechcesz i użyć słuchawek bt, same plusy 

https://twitter.com/TDeckverse/status/1730939211706966129?s=20

 

Absolutnie karny qtas dla Sony za hooyowe monopoliatyczne zagrywki. Oby się ten portal zesrał koncertowo.

 

P.S. Będą czarne pasy bo ps5 na tv ma proporcje 16:9 a SD ma ekran 16:10, ale na oledzie raczej przeszkadzać nie powinno, tak czarny jest czarny, piksele się nie palą. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, NemoKOF napisał:

To jedyny sprzęt przenośny, na którym włączysz stream w HDR https://twitter.com/carygolomb/status/1731032537420435820

 

A działa dobrze + będziesz mógł zasmakować gier offline z PC jak zechcesz i użyć słuchawek bt, same plusy 

https://twitter.com/TDeckverse/status/1730939211706966129?s=20

 

Absolutnie karny qtas dla Sony za hooyowe monopoliatyczne zagrywki. Oby się ten portal zesrał koncertowo.

 

P.S. Będą czarne pasy bo ps5 na tv ma proporcje 16:9 a SD ma ekran 16:10, ale na oledzie raczej przeszkadzać nie powinno, tak czarny jest czarny, piksele się nie palą. 


Dzięki wielkie za przydatne informacje, rzeczywiście SD wyłania dużo więcej  plusów ( HDR, 90hz, lepsze WIFI co powinno wpłynąć na działanie remote play, prawdziwa czerń i kolory dzięki oledowi, mozliwosc ogrywania indyków i większych tytułów z PC oraz Xbox gamę pass. Jedyna duża przewaga w takim razie po stronie Portala to funkcje dualsense i większa przekątna ekranu… Orientujesz się ile stracę grając w remote play na 16:10? Będzie to około 7 rzeczywistego obrazu cali czy poniżej ? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...