Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, muszę widzę parę rzeczy naprostować, napisać żeby była jasność w temacie:

 

- Nie mam obecnie SD, mam ROG ALLY. Nie miałem styczności jeszcze z SD OLED, dopiero będę miał. Mam na myśli OSOBISTY kontakt. Miałem SD LCD niemal od premiery, niedawno wymieniłem na ROG ALLY.

 

- Podaję informacje które znalazłem w sieci, bo aktywnie śledzę tematy wszystkich urządzeń HH na rynku i zajmuję się też rynkiem PC zawodowo. Miałem inne maszynki HH wcześniej, mam Switcha OLED, Rog Ally, New 3DS XL i będę miał jakieś następne też. Nie mam już konsol stacjonarnych poza WiiU w szafie, nie gram praktycznie na TV.

 

- Co do proporcji - nie wiem czy się je da rozciągnąć. Tutaj piszę przez pryzmat siebie - ja wole grać z pasami lub zrobić crop. Nienawidzę rozciągania bo to zmienia geometrię obiektów i psuje mi feng shui. Nie mam SD więc nie mogę tego sprawdzić. Do dziś nie rozumiem po co w SD jest 16:10 skoro to sprzęt dedykowany do grania. Nie znalazłem sensownego powodu tłumaczącego tą decyzję.

 

- Ogrywanie gier z Game Pass... masz na myśli stream z konsoli albo z serwerów MS? Jeśli tak to ok. Jeśli masz na myśli natywne granie to na OLEDa nie ma jeszcze sprawnego Windowsa, nie ma wielu sterowników jeszcze. Więc na ten moment wchodzi w grę streaming.

 

- Jeśli szukasz czegoś, na czym ograsz gry z Game Pass natywnie, to szukaj czegoś w Windowsem natywnie. Masz do wyboru poza chińczykami których nie kupisz albo Rog Ally w 2 wersjach albo Lenovo Legion Go. Wszystkie one pozwolą ci też na streaming.

 

- Przekątna ekranu... no tutaj też masz trochę do wyboru - Ally ma 7" 16.9 , SD LCD 7" 16:10, SD OLED 7.3" 16:10, PORTAL 8" 16:9, Legion Go 8.8" 16:10 - do wybory do koloru.

 

- Imo TYLKO do streamingu to ja bym autentycznie szukał pada + telefon OLEDowy jakiś, przecież stream nie wymaga nie wiadomo czego, spokojnie jakiś Poco/Xiaomi pewnie za 600 zł wystarczy. Nie musisz z niego korzystać jako telefon, może służyć do streamu i będzie to najtańsza opcja + pad teleskopowy. Możesz też użyć tabletu - też do streamu się nada i będzie miał największy ekran i pewnie te opcje będą tańsze niż nowe HH PC.

 

- Uprzedzając pytania - czemu nie mam SD? Bo chciałem ograć kilka nowszych gier które są na absolutnej granicy wydajności SD. Raturnal nie jest w stanie chodzić cały czas w 30 klatkach nawet, na Ally działa dobrze.

 

- Jedynie SD OLED jest w stanie streamować treści w HDR. Przede wszystkim SD LCD, LEGION GO i ALLY nie mają ekranu z HDR, więc wiadomo że nie umieją. PS PORTAL również. Telefony niektóre mają ale nie zgłębiałem tematu, czy tam jest taka opcja.

 

- Jeszcze dodam, że do Streamingu możesz tez użyć Nintendo Switch z przeróbką. Jest też wersja OLED tej konsoli i można ją przerobić chipem.

 

Pisząc NATYWNIE mam na myśli instalację czegoś na urządzeniu (gry, systemu itd)

 

P.S. Dobry filmik na którym koleś porównuje różne urządzenia w czasie streamingu z PS5 poniżej.

 

Spoiler

 

 

Edytowane przez NemoKOF
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bartg napisał:

 

A jezu chyba sobie z okazji trailerka szóstki odświeżę i pójdę na kręgle z Romanem w rytmach Vladivostok FM :banderas:

IV podoba mi się bardziej dzisiaj, niż na premierę (a na Decku to w ogóle wrażenia miazga). Wtedy byłem zawiedziony krokiem wstecz pod względem złożoności gry, a dzisiaj nieprawdopodobne dla mnie jest to, że po 15 latach nikt nie zrobił lepszego systemu jazdy samochodem, fizyki i ten ruski klimat jakoś mi bardziej podchodzi po latach, niż infantylne do bólu GTA V. 

Odnośnik do komentarza
Just now, KrYcHu_89 said:

IV podoba mi się bardziej dzisiaj, niż na premierę (a na Decku to w ogóle wrażenia miazga). Wtedy byłem zawiedziony krokiem wstecz pod względem złożoności gry, a dzisiaj nieprawdopodobne dla mnie jest to, że po 15 latach nikt nie zrobił lepszego systemu jazdy samochodem, fizyki i ten ruski klimat jakoś mi bardziej podchodzi po latach, niż infantylne do bólu GTA V. 

 

No piątka to już w ogóle był krok wstecz spory pod kątem fizyki i wielu różnych drobiazgów, filmy porównujące takie rzeczy między IV a V to trwają po kilkadziesiąt minut.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał:

Ja IV źle wspominam bo wg mnie była krokiem wstecz, do tego chodziła dramatycznie na PS3, na pewno jak będzie okazja i kolejna przecena to sobie odświeżę 

 

Dla mnie chodziła dobrze na PS3 ale ja grałem w edycję Complete z oboma dodatkami, która wygląda lepiej od podstawki bo zlikwidowano blurriness to jeszcze ponoć chodzi lepiej.

 

https://gtaforums.com/topic/477017-graphics-greatly-improved-on-the-complete-edition/

 

Też bym sobie pyknął, ta misja z napadem na bank zrywała beret.

Odnośnik do komentarza

Dopiero około 2020 pojawił się HW, który potrafi pocisnąć GTA IV w 60 FPS na PC, Steam Deck to oczywiście nie jest smooth sailing w 60 klateczkach, ale te 45/50 można sobie ustawić, albo 60 ze spadkami, wiele lat musiało minąć, by to jakoś chodziło i lata zaniedbań Rockstara, który nie zportował tego nigdy prawilnie na nowe sprzęty.  Ale jak ktoś nie grał obecnie wersja PC/ czy na te megakozackie nowe przenośniaki to jest ten czas :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Wcale nie pojawił się HW, tylko SW jak już. GTA jest 32-bitową aplikacją i choćbyś rzucił w niego RTX 6090 i Intelem 21000H ze 128GB RAM to i tak będzie działać jak gówno. Dopiero dorzucenie Vulkana naprawia rzecz i pozwala jej na w miarę ludzkie komunikowanie się z podzespołami w kompie.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Bzduras napisał:

Wcale nie pojawił się HW, tylko SW jak już. GTA jest 32-bitową aplikacją i choćbyś rzucił w niego RTX 6090 i Intelem 21000H ze 128GB RAM to i tak będzie działać jak gówno. Dopiero dorzucenie Vulkana naprawia rzecz i pozwala jej na w miarę ludzkie komunikowanie się z podzespołami w kompie.

Teraz można na wiele sposobów ulepszyć sobie GTA 4 różnymi sztuczkami, zarówno HW, jak i SW, tylko nie można jeszcze ponad 60 fps wyjść. Locked 60, potem gra się "psuje". 

Odnośnik do komentarza

Dlatego rzucam czelendż, masz mocny komputer - zrób świeżą instalację, pograj i powiedz mi, jak działa u Ciebie GTA IV bez żadnych tweaków. Wtedy przekonasz się, że hardware ani trochę nie ratuje tego portu nawet po X patchy od Rockstara.

Odnośnik do komentarza

Ja niestety pamiętam, bo do czasu pojawienia się DXVK dla Windowsa próbowałem grać w tę gierkę jakoś w miarę komfortowo na combo R7 2700, RTX2060 i 16GB RAM, no nie dało się. Stutterfest był srogi i do tych 60 dobijało, ale co z tego, skoro frametime to był jeden wielki pierdolnik i już wolałem odpalić grę na konsoli w 720p :rayos: Na szczęście wszystko, co było złe jak zawsze ogarnęło community i jesteśmy w tym punkcie, gdzie GTA IV na PC jest taką grą, jaką powinno być od zawsze.

Odnośnik do komentarza

Wszystko śmiga super, w większości przypadków z marszu. Z pamięci w NBA street2 trzeba było coś tam w emu przestawić by śmigało, vp2 ma w jednym lesie problem z fioletowym ale to chyba powszechny problem tej gry z każdym emu i trzeba wrzucić moda do folderu.

 

Wii, GameCube, WiiU też emuluje ten sprzęt cudownie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...