Skocz do zawartości

Czy już czas na zmianę ps4 na ps5?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy już czas na zmianę ps4 na ps5? Jak uważacie? Kiedy planujecie przejść na ps5?

Ja kupiłem pół roku temu Super tv sony 55xh9005 ale nadal wstrzymuje się z zakupem ps5, bo ceny wysokie ps5 i gier wyłącznie na ps5 praktycznie jest kilka.  Czekam jak ps5 z napędem będzie poniżej 2000zl, mam nadzieję że do końca 2022 roku tak będzie. A wy kiedy?

Odnośnik do komentarza

No nie koniecznie już teraz. Jak kolega wyżej pisze gier tylko na wyłączność dla PS5 jeszcze mało, a cena konsoli wciąż zawyżona. 

 

Sam od kilku tygodni śledzę temat i póki co się wstrzymują, choć nie ukrywam, że moje PS4 Pro w niektórych grach wyje niemiłosiernie i choćby dla samej ciszy warto się porządnie zastanowić, ale z drugiej strony 3000 zł ulicą nie chodzi a nie chcę za 1,5 roku po zakupie PS5 patrzeć jak SONY wypuszcza wersję Pro. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobry czas na zmianę będzie jak pójdziesz do sklepu i kupisz golasa za 2400, bez Demon Soulsa i Sackboya w bundlu za 3099.

No i poza tym jak już kupisz to co ograsz?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Sony_Interactive_Entertainment_video_games#PlayStation_5

za dużo tych gier nie widać. Dlatego siedziałbym jeszcze na PS4 (nowy Kratos jeszcze tu wyjdzie), a za rok przesiadał na PS5.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No oczywiście, że warto się przesiąść jak najszybciej, bo każdy tytuł który będziecie chcieli ograć na PS4, na PS5 będzie po prostu lepszy i tak jest premiery, więc tak jak Bzduras wspomniał, pytanie spóźnione o rok. O samej kulturze pracy nie trzeba wspominać no i ma się dostęp do nowych gier.

Odnośnik do komentarza

Na korzyść nowej generacji przemawiają głównie zmiany w obszarze "quality of life" - 60 klatek zamiast 30, błyskawiczne loadingi i szybkość działania samego interface'u.

 

Są to rzeczy bez których można się obejść i wrócić, po chwili przyzwyczajenia, do starszych sprzętów, ale wygoda jednak uzależnia.

Odnośnik do komentarza

Po prostu do sprawy trzeba podejść tak, że kupno PS5 to na ten moment bardziej sytuacja w stylu upgrade'u kompa, niż "przeskok generacyjny" i czynność wymagana do ogrania potężnych nowości, niedostępnych nigdzie indziej (TAK, są exy, no ale skoro zadajesz takie pytania na forum, to zakładam, że raczej marzenia o Returnalu albo nowym Ratchecie nie spędzają Ci snu z powiek). Masz zaległości z PS4, no to nadrobisz je w najlepszej możliwej jakości na nowym sprzęcie. Na pewno jest to gamechanger, no bo w końcu mowa nie tylko o rozdziałce, ale 60 klatkach i szybszych loadingach.

 

No tyle, że ja (i zakładam, że mimo wszystko sporo potencjalnych klientów) zdecydowaną większość hitów AAA i ogólnie interesujących mnie gierek zaliczyłem przed premierą next-genów. Wyjdzie Horizon 2 i GoW 2 to może będę miał wątpliwości, czy nie lepiej będzie je sobie zostawić na nowszą konsolę, ale to nadal będą tylko wątpliwości, a nie KURŁA NIE WYTRZYMIĘ MUSZĘ TO MIEĆ! Choć przyznam bez bicia, że już ze dwa razy grając w coś na PS4 czułem mocny dyskomfort z powodu performance'u (TLG, anyone?). No ale jednak nie na tyle duży, żeby natychmiast przestać grać i lecieć po nową konsolę. To też kwestia osobistej tolerancji i ogólnie pojętego "gadżeciarstwa", a koniec końców i tak rozchodzi się o to, na ile dużym "ciosem" dla czyjegoś budżetu jest 2400 zł (przy dobrych wiatrach), abstrahując od całej zabawy w polowanie na sprzęt i chorej sytuacji cenowej (nie ma co liczyć na szybkie obniżki, to tak a propos tego oczekiwania na 2k w 2022).

 

Z drugiej strony, jakbym miał TV 4K, to miałbym większą motywację, żeby go gierkowo wykorzystywać w pełni, bo gierki w 1080p (i mniej) zapewne już nie robią na nim takiego szału.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Komu się udało do konca 2020 wyrwać Ps5 i do pierwszej połowy 2021 roku to szczęściarz. Potem to tylko ostre polowanko po sklepach, by wyrwać po atrakcyjnych cenach.

Jak ktoś ma już w miarę dobry TV pod 4K i niskim lagiem oraz nawet HDMI 2.0 nie musi 2.1, to może na spokojnie szukać Ps5 do tych 3000-3100 z jedną lub bez gry. Rozumiem, że 2400-2600 dedykowana sugerowana cena, ale to i tak w miarę dobra cena w tym okresie czasowym. Powyżej to bez sens totalny.

Miałem opcje na olx nawet 2600 na początku tego roku, ale z braku TV i kasy nawet na to zrezygnowałem i kupiłem Prosiaka. A sama wymiana konsolki to lepiej poczekać minimum na wersję Slim. Bo Pro to może nigdy nie powstać z takim opóźnieniem. Już minie 7-8 latek i przeskok na 6. W sumie ta generacja przez to wszystko jest opóźniona o te 2-3 lata, więc pewnie Pro nigdy powstanie, bo będzie bezsensowne.

A co do Ps5 jeszcze czy warto, to nadal to jest okres wieku dziecięcego. Wciąż są pewne drobne zmiany, jak ostatnia wersja zmiana chłodzenia. Dlatego im później do wersji slim tym lepiej pod względem technicznym. Będzie mniej awaryjna, niż pierwsze egzemplarze no i Slim może będzie ładniejsza od... tego czegoś... Pierwszy raz mi się Xbox podoba...:blink: Wizualnie, a to świadczy bardziej źle... Że ta stylistyka to jakaś... Ktoś wciągał Proszek do Pieczenia:dafuq:

 

Cytat

W przeciwieństwie do kolegi wyżej. Teraz to jest mniejszy przeskok technologiczny. Tu racja upgrade jak w komputerze, ale mniejsze odczucie względem 3 a 4. Większość gier do konca tego roku jak i nie coś w przyszłym będzie na obie, więc same gry będą miały obniżone wymagania. Jedyne 2 opcje mobilizacji do kupna Ps5, to cichsza konsola i szybsza. Reszta w nadchodzących grach to czysta kosmetyka 60 klatek i rozdziałki.  Elementy, które można przeboleć ten rok lub dwa.

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza

@Shen

Nie wina Ps4 blokowania, tylko wstrzymania gospodarki, produkcji, dostaw. Wszystko jebło, gdy zatrzymana było. Raz, że rozruch musi być, to dostawa musi być oraz uzupełnienie braków plus systematyczny dowóz. Czyli zamiast produkty trafiać na bieżąco, to jeszcze muszą zaległości łatać:unknown:

No i gdyby Sony zrobiło znów zamknięty system, to tylko by trafiały typowe Exy z grafą pod Ps5. Tak to dobrze, że w obliczu tego co było jest możliwość awaryjnie możliwość ogrania wcześniejszych gierek czekając na nowe.
Za to czytając awaryjność nadal Ps5, ja się cieszę z kupna Prosiaka. Bo myślałem już o tym by może dopłacić i się nie bawić w 4.

Ja mam nadzieję, że 5 będzie miała też tytuliki pokroju Eksów na 4. Bo patrząc na nie było tylko patrzenie co posiadacze Sony mają a co ja na pc nie mam i się męczę.
Zresztą jak masz 5 to nie płacz. Zwróci ci się. Chyba, że będzie wtopa, gdy wyjdzie fajna i lepsza wersja pod Slim. To owszem:ermm:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...